Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apropo de scurgerea condensului din cutia aerotermei
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Cred ca la mine lipseste teava, m-ai facut curios, oare este posibil? Am sa ma uit cu prima ocazie, am pipait mocheta si nu am simtit teava de scurgere.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Capatul ei l.am vazut si eu la revizie cand masina era pe elevator.Parca pentru A/C e inca una pe dedesubt nu?
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Țeava aia se pune doar dacă ai AC, că dacă nu ai AC nu ai nici condens.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Stiu ca este pt condens, aeroterma trage ca un aspirator apa de ploaie, m-am gandit ca daca ajunge in cutia aerotermei, trebuie sa curga pe undeva, cred ca la mine se strange si dispare prin evaporare.

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Nu ajunge apa de ploaie in aeroterma
              Are alt traseu apa pluviala

              Trimis de pe al meu Philips S388 folosind Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Salutare.In timpul mersului tinand mana pe shimbatorul de viteze apare o miscare a acestuia cand in bord martorul clipeste pt a schimba viteza?!Aceasta miscare este insesizabila la vedere doar la atingere,tinand mana pe el!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Miscarea nu apare in legatura cu indcatorul din bord! Apare in momentul (cel putin la mine asa se intampla) in care apesi acceleratia si in momentul in care ridici piciorul de pe acc. Banuiesc ca are legatura cu suportii elastici ai cutiei si motorului si cuplul motorului.
                  Last edited by DannyMC; 3 October 2015, 08:52.

                  Comment


                  • La D4F timoneria e pe tijă iar la TCe pe cabluri deci fenomenul descris se simte mai bine pe D4F și nu, nu are legătură cu indicatorul GSI.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Deci este normal?!

                      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                      Da asa este,nu are legatura cu indicatorul GSi!Multumesc

                      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                      Last edited by sorin74ivn; 3 October 2015, 10:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Păi dacă se mișcă motorul normal că se mișcă și timoneria cutiei de viteze, la TCe fenomenul apare doar la turații mari(gen tr II la 6000rpm apoi o frână de motor bruscă) altfel e insesizabil.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • La mine se simte si la mers normal in treapta treia si a patra. De exemplu plec de pe loc, schimb pana la a treia si cand ridic piciorul de pe acceleratie se simte in maneta o zvacnire usoara. Se simte din nou dar in sens invers cand apas din nou acc.
                          Repet vorbesc de turatii normale de mers prin oras gen 2500-3500 rpm.
                          Last edited by DannyMC; 3 October 2015, 11:55.

                          Comment


                          • Stiti pe cineva care activeaza in Bucuresti semnalizarea one touch si functia hill assist?
                            Mersi!

                            Comment


                            • Intreaba pe colegul t0rquemada, vezi la bursa, anunturi ce oferte sunt.

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by mirc_ro View Post
                                Stiti pe cineva care activeaza in Bucuresti semnalizarea one touch si functia hill assist?
                                Mersi!
                                Da, cunosc o persoana, dar e cam scumpa pentru semnalizare, din ce au spus alti colegi pe aici.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google