Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CostiC View Post

    Te salut,

    Ai rezolvat problema cu bataia in volan? La mine bataia se simte scurt doar la plecare de pe loc,chiar daca ivart stnga/dreapta de volan...
    Salut,

    Am rezolvat problema, la un service mi-a bagat niste vaselina rosie cu o seringa in bruduful capului de bara.
    Aproape toata lumea a zis ca e caseta de directie dar nu a fost. De atunci au trecut vreo 20.000 km si nu a mai aparut bataia.

    Comment


    • Va rog frumos, am nevoie urgent de codul la placutele de frana pentru Logan 2 0.9 tce, easy-r, discuri de frana ventilate, an 2017.
      Am incercat sa caut,
      ​​sunt in criza de timp, acces doar la telefon, am gasit mai multe coduri, nu sunt sigur care este codul bun.

      Comment


      • Salut C.Mike , codurile OE nu se obtin urgent si nici "in criza de timp" , acestea se obtin doar pe baza seriei VIN (subliniez asta), pentru unele componente \repere verificat chiar si fizic pe masina. Totusi doar ca info (fara a avea alte detalii) vezi si atasat, dar ceea ce am scris ramane valabil (iar daca cauti atat in acest topic dar si in " Revizii Logan II" poate gasesti si coduri pentru placute frana Logan II 0.9 TCe cu discuri ventilate oferite de alti colegi).

        Attached Files

        Comment


        • LE: doar ca ex pentru un “logan 2018 motor de 0.9 tce” (si codul din captura mea) din postul:

          Originally posted by Cosho View Post
          Codul pentru kit accesorii este bun, asta am pus si eu 117203336R​.
          Pentru placutele de frana, am pus originale Renault cu acest cod 410604682R

          Comment


          • C.Mike: daca stii deja ce tip de placute ai (mari sau mici), codul din citat este pentru placute mari.

            Comment


            • Sau discutiile din acest topic (pag. 47 si 46) despre cele doua lungimi de placute frana (140 si 150 mm) si codurile OE diferite, inclusiv postul acesta (pentru un Logan 0.9 TCe Easy-R 2018):

              Originally posted by Suiram16 View Post
              Plăcuțe frana Logan SL Prestige plus fabricație mai 2018: https://www.expertpieseauto.ro/frane...10604682r.html Codul l-am aflat de la reprezentanta pe baza seriei VIN. Am aceleași plăcuțe din imaginile de mai sus pe mașină.

              Comment


              • Scuze, 155 mm (nu 150 cum am tastat din graba, bat-o vina), plus:

                Salut, am citit in acest topic, la unii sunt placute cu codul 581R (140mm), la altii sunt cele cu 4682R (155mm), diferenta dintre ele fiind de marime. Sper ca am zis corect.
                As vrea sa le comand dinainte si sa mi le monteze in reprezentanta, sper sa le nimeresc din prima pt ca ar fi aiurea sa nu se potriveasca si sa platesc ... nimic pentru ca nu as vrea sa le cumpar de la ei, sunt aproape triplu ca pret.
                Masina e Logan 2018 0,9 tce GPL fabrica. ...

                Comment


                • Gil26, bogdanmardare​​
                  Multumesc pentru informatii
                  Placutele sunt modelul mare....155mm deci codul ar fi 410604682R

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google