Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • iatagan
    replied
    Midnighte Mersi mult! Nu reușeam să găsesc.

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    iatagan

    260308871R

    Leave a comment:


  • iatagan
    replied
    Buna ziua, caut un capac de protecție de la far, de la faza scurta din dreapta. L-am scapat din mana pe cel original și a căzut undeva la bara și nu mai ajung la el. Este vorba de cel din poza din stânga.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • danLaza
    replied
    In afară de martorul de ușă deschisă, toate sunt întrerupte. Da am fost la electriciani și cam toți s-au eschivat pentru că este mult de muncă și nu pot taxa mult pentru așa ceva. Din cauza asta am decis să o fac eu dacă tot nu îmi este străină meseria de electronist. Mulțumesc oricum pentru răspuns.

    Leave a comment:


  • valioglu
    replied
    Ce instalatie? Pentru un fir intrerupt? Mergi la electrician auto, in 10 minute e gata.

    Leave a comment:


  • danLaza
    replied
    Bună ziua tuturor. Știu că nu sunt pe forumul care trebuie dar nu știu unde altundeva să caut. Am un sandero stepway 2 2016 și de vreo 3 luni de zile mi s-au întrerupt firele (în burduful) de la haion. Tot de atunci funcționează numai martorul de ușă deschisă (care în curând va ceda și el). Dorința mea care este, să mă ajute cineva cu un cod al unei instalații noi pentru că nu am găsit nici unde să cumpăr nici măcar la dezmembrări. Mulțumesc anticipat pentru orice ajutor sau răspuns. Un weekend plăcut tuturor.

    Leave a comment:


  • Emoka
    replied
    S-au potrivit - sunt identice cu cele cu care a fost echipată mașina.

    Leave a comment:


  • Emoka
    replied
    Mulțumesc!
    Am comandat plăcute cu acest cod :410602581R - pe cele de pe masina nu este trecut niciun cod.
    Vad mâine dacă se potrivesc.

    Leave a comment:


  • oBED
    replied
    Originally posted by Emoka View Post
    Bună seara,
    Ma puteți ajuta cu un cod pentru plăcuțe frână Logan 1.0 Sce din 2020, discuri frana neventilate?
    eu am dat comanda dupa ce am verificat codul scris pe ele. in baza VIN ului cei de la magazin (autokarma si e-piesa) au zis ca nu sunt compatibile, lor le dadea alt cod. cel mai safe e sa vezi ce ai pe masina.

    Leave a comment:


  • Ionutsy
    replied
    As face bucșele la un strung, dar nu știu cotele.
    Pedala cu totul cost 250 lei, nu se merita

    Leave a comment:


  • valioglu
    replied
    465037621R cred ca este codul pedalei. Nu cred ca gasesti bucsele. Dar toate au joc, cred ca tine pedala aia cat masina, nu am auzit de pedala ambreiaj rupta. Multi au probleme cu scartaitul, dar aia o rezolvi cu un lubrifiant siliconic. Atentie, nu cu WD40 normal care va degresa zona. Exista WD40 spray siliconic, e cu totul altceva.

    Leave a comment:


  • Ionutsy
    replied
    Salutare, am și eu o problema la pedala de ambreiaj în sensul ca are joc foarte mare în lateral(peste 1cm).am văzut ca are 2 bucșe de frictiune din plastic care sunt foarte uzate.
    Ma poate ajuta cineva cu un cod, sau de unde as putea sa le găsesc?
    Am fost la vreo 4 magazine și nu găsește nimeni aceste 2 bucșe.
    Mașina este logan 2018 0.9tce

    Leave a comment:


  • Emoka
    replied
    Bună seara,
    Ma puteți ajuta cu un cod pentru plăcuțe frână Logan 1.0 Sce din 2020, discuri frana neventilate?

    Leave a comment:


  • playmaker831
    replied
    Eu am luat bosch de aici tot pt un Logan 0.9 2019 ,din link văd echivalentul origine codul este același
    ​​​https://www.pieseautoarges.ro/disc-f...-479-a86-bosch

    Leave a comment:


  • EmanuelO
    replied
    Salut!

    Știri cumva daca acesta este codul pentru discuri de frana ventilate Logan 2 ph2 2019 0.9 tce ? 402063149R

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google