Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sabbah13
    replied
    Salut, am antena originala daca te intereseaza
    Last edited by 77sky; 30 June 2022, 23:10.

    Leave a comment:


  • Mihnea2637
    replied
    Salutare. Am reusit sa rup spicul antenei si sunt in etapa de cautare coduri pentru acest reper. Momentan am 7700773864 si 7700309806, la care doar pretul pare sa difere. Ma puteti ajuta cu ceva informatii in sensul asta, eventual si daca pot gasi un model de origine sau compatibil (de calitate) mai scurt decat cel cu care a venit masina (Logan 2 PH1 - UU14SDA1456539466)?

    Leave a comment:


  • Sabbah13
    replied
    Originally posted by del View Post
    Salut. Pentru Logan 2 motorizare 1.2 16v 73cp an 2015 distribuția din fabrica este modelul GATES KP15577XS. ?
    Dacă nu, va rog să-mi spuneti care este sau o recomandare pentru un kit complet care sa nu creeze surprize neplăcute.
    Mulțumesc
    Salut, am acelasi motor ca si tine, mai ai cumva fisa de intretinere? As vrea sa stiu ce ulei de motor recomanda producatorul. Multumesc

    Leave a comment:


  • Sabbah13
    replied
    Salutare, stie cineva cu ce curea de distributie vine din fabrica sandero 1.2 16v din 2015? Multumesc

    Leave a comment:


  • Onixer
    replied
    Multumesc foarte mult pentru raspunsuri!

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Multumesc pentru precizare, corect , acesta este codul pentru X52 (acela era Renault), atasat si o captura.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Pentru X52 codul e 995456070R

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Din cate stiu cheia de roti are cod OE 6001549730.

    Leave a comment:


  • Onixer
    replied
    Ma poate ajuta cineva cu codul pentru cheie roti originala, va rog?

    Leave a comment:


  • StancuFlorin
    replied
    Salut,

    Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codurile pentru cuiul de remorca + instalatia electrica aferenta (cea plug & play in unul din stop-urile masinii + sigurante speciale)?

    Pentru Logan 2 Ph1 2014

    Multumesc

    Leave a comment:


  • Catalin12345
    replied
    Salut. Poate confirma cineva codul 908308888R, pentru cheder potbagaj logan 2?

    Leave a comment:


  • Viziru Andrei
    replied
    Am inteles, multumesc pentru clarificari.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Acel carenaj e dependent de poziția volanului, volan pe stânga = scaun stânga reglabil pe înălțime cu carenaj pe partea dreaptă(interior); volan pe dreapta = scaun dreapta cu reglaj pe înalțime și carenaj pe partea stângă(interior). Chiar dacă faci rost de reperul de pe o mașină de Anglia nu ai în ce să-l prinzi.

    Carenajul de pe exteriorul scaunului pasagerului nu s-a montat pe niciun Logan II 10/2012-10/2020, asta la Dacia. Renault Logan II are alt tip de scaune.
    Last edited by t0rquemada; 12 February 2022, 13:23.

    Leave a comment:


  • Viziru Andrei
    replied
    Buna seara,
    Are cineva codul de la carenajul/scutul pentru scaun pasager, cel din interior, langa tunelul unde este frana de mana. Pentru scaunul soferului este montat din fabrica, la fel si carenajul exterior, pentru pasager....
    Am uitat sa mentionez pentru logan 2 ph 2 produs in 2019.

    Leave a comment:


  • citronelu
    replied
    Buna ziua,
    Ma puteti ajuta cu un cod pentru cheder usa fata stanga pentru Sandero Stepway 2 (2014) ?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google