Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Catalin12345
    replied
    Salut! Ma puteti ajuta cu un cod pentru priza centura siguranta (partea stanga) pentru logan 2 sl plus 2018?

    Leave a comment:


  • maryurs24
    replied
    Originally posted by maryurs24 View Post
    Salutare.
    O referinta pt bara fata L52 fabricatie 2015 are cineva?
    Se pare ca reperul este 620229493R

    Leave a comment:


  • paultegzes
    replied
    Salut, mă poate ajuta cineva cu coduri pentru macara geam electrică spate ambele părți la logan 2020?

    Leave a comment:


  • maryurs24
    replied
    Salutare.
    O referinta pt bara fata L52 fabricatie 2015 are cineva?

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied
    Am găsit codul asta 410605536R...
    Mai sunt alte coduri de origine echivalente sau recomandați altceva ?!

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied

    Care sunt codurile de origine pentru plăcuțele de jos ..alea mari.

    Leave a comment:


  • pistritu
    replied
    Originally posted by george.sce View Post
    stai linistit, scritie la frinare cind sint aproape gata de schimbare,

    mergi la service reparatie cind auzi scartit, atunci e momentul potrivit

    niciodata inainte,
    Poate sa scartaie si de la sarme de la etrier(culise) sau tăblițele dintre suportul de etrier si placute - vezi logan1
    Explicatia este ca nu se mai retrage pistonasul din etrier și placutele apasa pe disc. Se unge acele culise cu vaselina rezistenta la temperatura mare.

    Leave a comment:


  • apy
    replied
    Originally posted by apy View Post

    Am facut si eu o comanda dupa codul de la ATE pentru discuri 24.0112-0171.1 412171
    Sper ca avem discurile la fel si se potrivesc si la mine.

    Multumesc de informatii

    c1.jpg
    Am fost la service si am montat discurile si placutele, confirm ca se potrivesc pe Logan 1.0 SCE 2019.
    Manopera a fost 90 lei.

    Leave a comment:


  • DannyMC
    replied
    Nu neaparat, ale mele schimbul doi, scartaie de noi. Acum au 6000 km.

    Leave a comment:


  • george.sce
    replied
    stai linistit, scritie la frinare cind sint aproape gata de schimbare,

    mergi la service reparatie cind auzi scartit, atunci e momentul potrivit

    niciodata inainte,

    Leave a comment:


  • oBED
    replied
    Primele placute le-am schimbat la reprezentanta, 170 lei (doar placutele)+ manopera, aceleasi placute, de origine, pe care le-am schimbat si eu acum, cumparate din magazin cu 91 de lei. primele placute le-am schimbat ka 30k, acum la 54k am schimbat placutele pentru ca am schimbat si discurile (tind sa cred ca mai mergeam 6k cu placutele vechi, dar discurile erau mult prea uzate). Eu as cumpara placutele si as merge la un service sa le schimb, iesi mult sub pretul reprezentantei (asta daca nu te descurci sa le schimbi singur), cei de la service nu vor sti ca au fost schimbate.

    Leave a comment:


  • cbota
    replied
    Am cu LOGAN 1.0SCE produs in decembrie 2017 47000km si vreau sa schimb placutele. Cred ca mai merg vreo 2, 3 mi, dar daca tot ma duc la revizia de 3 ani (luna viitoare) m-am gandit sa le schimb. Am vazut variantele si preturile...de la 90 lei la 250 lei...diferentă enorma. A schimbat cineva si a mers cu ele macar 35-40 mii de km, pentru ca sigur nu vor mai tine cat cel originale pentru ca s-au uzat si discurile...care evident trebuie schimbate si ele,,,dar cam pe la 2 randuri de placute...sau cel putin asa stiu eu?

    Evident cu placutele vin la ”pachet” cu factură de la un magazin specializat si agreat de DACIA....Eu unul nu mai am încredere în ce pun ei....am pățit-o (cu alte consumabile)...si acum sunt mai atent...

    Multumesc.

    Leave a comment:


  • apy
    replied
    Originally posted by oBED View Post

    vezi un pic ce am montat eu, ai si linkuri catre magazinele de unde le-am am cumparat eu, comanda online si ridicare din magazin : https://www.loganclub.ro/forum/forum...98#post3660998
    Am facut si eu o comanda dupa codul de la ATE pentru discuri 24.0112-0171.1 412171
    Sper ca avem discurile la fel si se potrivesc si la mine.

    Multumesc de informatii

    c1.jpg

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied
    La urmatoarea revizie vreau sa schimb placutele de frana la logan II 0.9 tce iulie 2018.
    Ce cod au placutele de origine?! (nu m-am uitat cand am schimbat rotile...)

    Leave a comment:


  • oBED
    replied
    Originally posted by apy View Post
    Este compatibil cu Logan II 2019, 1.0 sce?

    Pachet Revizie Frane Dacia Logan II 2017-2020, discuri ventilate si placute Origine Renault
    Set discuri:402067025R
    Set placute:410604682R
    (414 lei)

    Exista si alta varianta mai ieftina?
    Nu cred ca am discuri ventilate din fabrica. - nu ai discuri ventilate, mai mult ca sigur nu ai ales bine.

    Am vazut Placute Frana Dacia Logan 2, Sandero 2 410602581R Renault (89 lei) - Vezi ce placute de frana ai, trebuie verificat fizic, deoarece este posibil sa-ti aduca altceva dupa VIN, eu am montat placutele cu codul 410602581R.


    Dar nu gasesc discuri. - Discurile originale sunt ATE, daca le cumperi in cutie branduita renault sunt in jur de 230 perechea, daca le cumperi in cutie de ATE sunt pana in 200 ambele (am dat 192).

    Multumesc
    vezi un pic ce am montat eu, ai si linkuri catre magazinele de unde le-am am cumparat eu, comanda online si ridicare din magazin : https://www.loganclub.ro/forum/forum...98#post3660998

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google