Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cbota
    replied
    Senzorul de haion deschis cred că e în butonul de închidere...nu cred că ăla e....dar încearcă pe la dezmembrări nu cred că nu găsești...poate că e senzor dar nu cred....Dacă ai eroare de haion deschis mai funcționează închiderea centralizată? Are ceva contact acolo daca e senzor...

    Leave a comment:


  • cbota
    replied
    Senzorul de haion deschis cred că e în butonul de închidere...nu cred că ăla e....dar încearcă pe la dezmembrări nu cred că nu găsești...poate că e senzor dar nu cred....Dacă ai eroare de haion deschis mai funcționează închiderea centralizată?

    Leave a comment:


  • Alltricks
    replied
    Salut,
    ma poate ajuta si pe mine cu un cod pentru piesa incercuita din poza?
    Se pare ca am pierdut-o pe a mea si am eroare in bord de usa deschisa.
    Multumesc.
    Sandero 2.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • tase-tase
    replied
    Salutare , ma poate ajuta cineva ce repere au , coduri curea de distributie si cele doua de aer conditionat si alternator.

    Leave a comment:


  • DFA
    replied
    Originally posted by Midnighte View Post
    Filter mesh under jabot - problema la acel filtru este ca o sa trebuiasca curatata zona anual, pentru ca acum orice obiect strain nu mai intra pana in filtrul de polen si se opreste, ci ramane la nivelul superior, in fata acelui filtru. Si e posibil sa rugineasca ce e metalic in el, din cauza apei.
    Îți faci griji degeaba.
    Am avut în trecut (la L1, 15 ani) și am și acum la L3 (1 an) și nu necesită deloc întreținere - mizeria care se strânge acolo nu blochează filtrul și nici nu am găsit apă/rugină pe acolo.
    Îl cureți când îți aduci aminte.
    Filtrul ăla e incredibil de util.
    Recomand.

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Sau aici si aici

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Alltricks
    Crezi ca s-o schimbat asa de multe la Logan 2 ? Adica dimensiunea tevii ?
    Citeste totusi de aici, inclusiv pagina urmatoare.

    Leave a comment:


  • Alltricks
    replied
    Asta vad ca este pentru Logan/Sandero 1,mie imi trebuie pentru 2....mersi pentru raspuns

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Probabil 8200105502

    Leave a comment:


  • Alltricks
    replied
    Nu stie nimeni?

    Leave a comment:


  • Alltricks
    replied
    Salutare,
    ma puteti ajuta cu codul pentru batatorul acustic care se monteaza pe esapament,se pare ca l-am pierdut pe al meu...
    Multumesc.

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Filter mesh under jabot - problema la acel filtru este ca o sa trebuiasca curatata zona anual, pentru ca acum orice obiect strain nu mai intra pana in filtrul de polen si se opreste, ci ramane la nivelul superior, in fata acelui filtru. Si e posibil sa rugineasca ce e metalic in el, din cauza apei.

    Leave a comment:


  • Onixer
    replied
    Stiu ca nu e neaparat relevant pentru threadul asta, dar are cineva idee ce cod pot cauta sau sub ce nume pot cauta acea sita magnetica care s-ar pune peste priza de aer pentru clima?

    Leave a comment:


  • krauser
    replied
    Originally posted by krauser View Post
    Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru butoanele de Cruise Control de pe volan si spirala de airbag aferenta pentru un Logan II PH2 0.9 SL Plus? In mod normal as fi cautat eu, dar masina nu are placuta ovala pe stalpul de la pasager si nu stiu ce optiuni sa selectez in PR.
    Si raspunsul este: ma pot ajuta singur
    Spirala de airbag pt Cruise Control Speed Limiter (CCSL) are codul 25 56 774 33R, termen de livrare 28 de zile, iar pretul undeva la 1100 de lei.
    Butoanele nu le vand separat, desi au cod de piesa. Trebuie cumparat volanul cu totul.

    PS: Daca sunteti interesati de un VIN decoder care returneaza informatiile din placuta ovala, puteti sa-mi scrieti in privat. Nu-l fac public aic cai sa nu se considere reclama.
    Last edited by krauser; 4 July 2022, 13:17.

    Leave a comment:


  • krauser
    replied
    Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru butoanele de Cruise Control de pe volan si spirala de airbag aferenta pentru un Logan II PH2 0.9 SL Plus? In mod normal as fi cautat eu, dar masina nu are placuta ovala pe stalpul de la pasager si nu stiu ce optiuni sa selectez in PR.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google