Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • netzky
    replied
    Salutare.
    Pentru Logan 2 ph 2 (2017) TCe90 Euro 6 (cutie manuala) codul pentru placutele de frana a ramas 410602581R?
    Multumesc anticipat!

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by MIPusor View Post
    Pana acum nu am gasit de unde sa achizitionez un element de plastic (un fel de capac/deflector de forma aproximativ triunghiulara) ce are inscris pe el codul: 62024S105R-D , este facut de Delta Invest pentru Renault. Mie mi-a sarit de la locul lui, de sub spoiler, din fata rotii dreapta din fata, cand am dat peste un mal de zapada inghetata asta iarna. Spoilerul s-a crapat ~5 cm si capacul asta atarna in mod ciudat.

    Rog sa ma ajutati cu informatia: cam cat costa si unde pot sa dau comanda? Mai trebuie achizitionate si elemente de prindere odata cu capacul?
    Multumesc anticipat!
    Pe semnătură ai Logan II ph1 euro6 (08/2015)
    element inchidere dr
    620248105R
    10,20e+tva

    Atentie NU se potrivește cel de pe Logan II ph2 (DRL pe LED)

    Leave a comment:


  • valioglu
    replied
    Eu cred ca ar trebui sa mergi la reprezentanta. Cat poate sa coste un plastic.

    Leave a comment:


  • MIPusor
    replied
    Pana acum nu am gasit de unde sa achizitionez un element de plastic (un fel de capac/deflector de forma aproximativ triunghiulara) ce are inscris pe el codul: 62024S105R-D , este facut de Delta Invest pentru Renault. Mie mi-a sarit de la locul lui, de sub spoiler, din fata rotii dreapta din fata, cand am dat peste un mal de zapada inghetata asta iarna. Spoilerul s-a crapat ~5 cm si capacul asta atarna in mod ciudat.

    Rog sa ma ajutati cu informatia: cam cat costa si unde pot sa dau comanda? Mai trebuie achizitionate si elemente de prindere odata cu capacul?
    Multumesc anticipat!

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post

    7701475009
    18,12e+tva
    7701473544 e codul corect la ce am eu nevoie ( partea de montaj este spre cutia de viteze )

    Codul de mai sus ( ce se termina cu 009 ) e tot un simering, dar de montat in cealalta parte.

    Multumesc bobbyred !

    Leave a comment:


  • valioglu
    replied
    Nu pune nimic. Daca ai dinamometrica strange cu ea, daca nu la mana. Bujiile la benzina nu prea raman blocate in chiulasa.

    Leave a comment:


  • m3dic911
    replied
    inca o intrebare: Am vazut/auzit, ca la montaj se da pe filetul bujiei, un strat subtire de unsoare/lubrifiant special pentru montaj bujii. Eu pana acum, la masinile avute, la motociclete, nu am folosit niciodata o astfel de unsoare. Intrebarea mea este: care este rolul ei, si daca trebuie musai sa dau? Daca nu dau, ce se poate intampla? Multumesc!

    Leave a comment:


  • m3dic911
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post

    224018760R
    6,60e+tva

    Marking: Champion REA8MX
    Multumesc!
    Am gasit si am luat cele din atasament care nu au marking Champion ci RENAULT, dar codul este acelasi.

    Sperr sa fie ok
    Attached Files

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Mulțumesc mult.
    Citisem acele postari, dar nu eram sigur. Acum este foarte clar : codul este 117203336R pentru kit accesorii 0.9tce din 2017.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by C.Mike View Post
    Va rog, daca stiti careva codul pentru kitul de accesori logan prestige 0.9tce cu easy-r, an 2017.
    Sunt 2 tipuri:
    2012-2014 - 2 role + intinzător



    2014 prezent 1 rolă + întinzător (același kit de pe 1,2 TCe) = 117203336R



    De citit, în ordine, posturile : #513, #515, #517 ,#521 #522







    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by m3dic911 View Post
    stie cineva care este codul pentru bujia de 1.2 16V - cea de fabrica (logan 2 - 2016)?
    Multumesc anticipat!
    224018760R
    6,60e+tva

    Marking: Champion REA8MX

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by bogdan_cj View Post
    Rectific, am nevoie de codul pt tampon motor(logan 0.9tce - 2014), cum te uiti la motor cel din partea stanga(de langa vasul de expansiune). Multumesc
    Tampon elastic a
    113758313R ,cod vechi 113757955R
    83,50e+tva


    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Va rog, daca stiti careva codul pentru kitul de accesori logan prestige 0.9tce cu easy-r, an 2017.

    Leave a comment:


  • m3dic911
    replied
    stie cineva care este codul pentru bujia de 1.2 16V - cea de fabrica (logan 2 - 2016)?
    Multumesc anticipat!

    Leave a comment:


  • bogdan_cj
    replied
    Rectific, am nevoie de codul pt tampon motor(logan 0.9tce - 2014), cum te uiti la motor cel din partea stanga(de langa vasul de expansiune). Multumesc

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google