Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Să nu poluăm și acest topic!

    Cine are cod(uri) pentru piese, eventual preț și poză postează aici.

    Cererilor de coduri pe PM le voi răspunde și aici.

    @GuGu21 Îți răspund aici, dacă mai vrei info te muți la Intrebări Logan II.

    Senzorii sunt prinși cu șuruburi de valve.Procesul de demontare al valvelor e distructiv, dar valvele se găsesc separat vezi link din postul asta
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #47
      Valve TPMS/SSPP

      (3)valva de roata cu 407009322R 30,12e+tva
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #48
        Da, 170 RON / valva

        Comment


        • #49
          Tubulatura aer locuri spate

          Coduri aici și montaj
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #50
            ma poate ajuta cineva cu codurile la urmatoarele piese
            oglinda stanga cu Capac
            oglinda dreapta cu Capac
            cheder geam usa stanga

            Comment


            • #51
              Aici e topic de Logan II X52, pentru Logan I cauți aici

              Piese Dacia Logan : placa si disc ambreiaj , curea si role distributie , radiator apa , compresor ac , condensor ac , disc frana , caseta directie , pompa inject ,pompa apa , geam oglinda brat bascula fata , bieleta directie , bieleta antiruliu , electro ventilator , far logan , lampa stop , bara protectie
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #52
                da pentru logan 2 imi trebuie 2013

                Comment


                • #53
                  Ce nivel de echipare? (Completeaza corect profilul, X52 nu are motorizare 1,4)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #54
                    Poate este editie speciala sau Braziliana
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      am intrebat daca ma poate ajuta cineva,nu este pentru masina mea,este pentru un prieten a lovit masina si cauta piesele iar cum majoritatea de la service sunt "priceputi",am zis sa le duca codurile pieselor .
                      Domnu stoicanu de misto suntem toti buni,.

                      Comment


                      • #56
                        Aici nu e vorba de mistouri dar daca vrei un rapuns trebuie sa dai toate datele sau trebuie sa ghicim noi despre ce e vorba.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          odata ce scrie in titlu coduri piese logan 2 ,eu unul presupun ca omul a scris corect,se referea strict la logan 2
                          zmg ai pm
                          Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                          Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                          Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                          Comment


                          • #58
                            Numai pentru oglinda dreapta sunt cel puțin 5 coduri diferite (funcție de nivel de echipare, afisare temperatură pe TdB, pachet legislativ - tara de livrare).

                            Nu e vorba de mișto-uri, doar că nu am globu' de cristal la îndemână.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #59
                              eu din ce stiu senzorul este pe partea dreapta,iar la cele cu capac detasabil de stanga la ph2 era doar un singur cod,si cred ca si la logan 2 la fel.
                              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                              Comment


                              • #60
                                E0 și E1 au oglinzi complet negre, reglabile manual, fără degivrare, prindere pe caroserie tip dacia/renault
                                E2 are oglinzi cu capac, reglabile electric, cu degivrare, cu/fara senzor temperatură, prindere pe caroserie tip dacia/renault.
                                E3 are oglinzi cu capac, reglabile electric, cu degivrare, cu senzor temperatură, prindere pe caroserie tip dacia/renault, cu/fără semnalizare

                                E3 nu se vinde în romania.
                                prindere pe caroserie tip renault = mecanismul de rabatare e identic cu cel de megane 2
                                Last edited by t0rquemada; 14 November 2014, 23:54.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google