Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Deflectoare înaintea rezervorului



    7 Deflector aerodinamic 972841918R 5euro + tva
    8 Deflector aerodinamic 972841251R 6euro +tva


    poză prin amabilitatea lui stoicanu
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #92
      t0rquemada

      ajuta-ma te rog, cu un cod de piesa pentru conducat intercooler 1,5dci 90 cp ceea care vine pe langa buson de umplere cu ulei motor (ceea cu oring si clema de sarma in capat.. fix la jumatatea motorului......supureaza vapori ulei ) si cu o poza de ansamblu din Dialogys

      mersi
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • #93
        Daca piesa este 2, am mai scris aici
        poza veche


        Oricum mai nou (poza nouă d4.34):
        2 conducta iesire ae
        144609034R
        187,53e+tva

        garniturile 20,23,24,25 sunt 17,51e+tva/bucata
        garnitura 15 e 90e+tva
        Attached Files
        Last edited by t0rquemada; 7 January 2015, 01:52.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #94
          Promt defiecare data
          Mersi
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • #95
            Stiu ca era mai demult o poza cu trapa de la portbagaj cu maner pentru inchis. Oare se poate gasi un cod pentru piesa respectiva?

            Comment


            • #96
              Piesa respectivă se numește trapă obturatoare, iar versiunea din poză e specifică Rusiei - până acum nu am găsit cod pentru ea.



              trapă obturatoare normală are codul 6001549920 și costă 2,92e+tva.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #97
                t0rque, imi poti spune daca rosul metalizat de pe noul Logan / Sandero, este "rouge de feu" de pe Logan 1? Ma poti ajuta cu un cod de culoare?

                Merci!
                Attached Files
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #98
                  ImageUploadedByTapatalk1421488717.235913.jpg
                  Poate te ajuta factura asta
                  Este de la un Logan 2


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Codurile de vopsea sunt acceleași de la Logan I cu mențiunea că lipsesc Bleu persan și Noir Nacre.
                    Culoarea ta Rouge de feu e metalizată și are codul B76, poți verifica un Logan II la plăcuta de identificare (pentru că Dacia nu mai lipește și plăcuța ovală) pentru codul de culoare.

                    În poze codurile de vopsea și stilouri de retușat vopseaua(cu galben cele prezente pe X52)

                    LE. Deja avem 2 confirmări 100% D69 gris platine, B76 rouge de feu
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • torq, de unde pot lua stilouri de retușat vopseaua de la ei, ca eu nu am gasit? m-ar interesa pentru albastrul standard de stepway
                      sigpic

                      Comment


                      • buna
                        Rog un cod pentru aparatoare de roroi stanga spate spre fata, cea prinsa cu trei piulite de plastic.

                        Comment


                        • Pentru Bleu d'azurite nu am cod(încă).

                          Deflectoare:
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Si eu as fi interesat de un creion corector de la dacia. Vopseaua mea e Beige Cendre.

                            Comment


                            • Eu am cumparat un creion preparat dupa codul vopselei (beige cendre). Ideea este ca a iesit un pic mai inchis decat culoarea masinii, dar este eficient la zgarieturi mici. Se poate sterge doar cu benzina, in rest a rezistat eroic.

                              Comment


                              • Unde ai gasit creion preparat dupa codul vopselei?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google