Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe toate motorizările
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Ciudat...mie nu imi apare )

      Comment


      • Nici la mine nu apare.

        1.2 productie 2015

        Comment


        • Dacă nu ai pe afișaj KM până la revizie asta nu înseamnă că nu ai OCS, ai și te avertiza atunci când e cazul.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Pe 1.2 nu este implementat/activat programul OCS.

            Comment


            • si eu stiam ca e doar pe motoarele turbo. Cu sau fara legatura directa cu turbina. Adica nu stiu niciun 1.2 care sa aiba OCS.

              Comment


              • Așa știam și eu până când am dat de el pe un SL10 1,2, deci...
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Pana la urma se poate activa din soft programul, banuiesc ca nu au montat ceva special?

                  Comment


                  • la revizie ar trebui sa-ti reseteze in service kilometrajul de la "km pana la revizie"? eu am facut revizia si acel counter continua sa decrementeze ... sau pot eu sa-l resetez din CB?
                    RTFM

                    Comment


                    • Pui contactul, derulezi prin meniu pana cand apare cati km mai ai pana la revizie si tii lung pe butonul de reset cb. O sa palpaie ecranul si dupa cateva secunde se va reseta. Scrie si in manualul de utilizare procedura.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        OCS = oil control sistem, sistemul prin care injectia determină gradul de uzură al uleiului a dus reducerea intervalului de revizie.
                        multumesc frumos de raspuns
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_cj View Post
                          Pui contactul, derulezi prin meniu pana cand apare cati km mai ai pana la revizie si tii lung pe butonul de reset cb. O sa palpaie ecranul si dupa cateva secunde se va reseta. Scrie si in manualul de utilizare procedura.
                          a functionat , merci - aveam impresia ca doar pentru resetarea kilometrajului ala mic si ala pentru consum se pot sterge din meniu, credeam ca fac din service resetarea odata cu revizia....
                          RTFM

                          Comment


                          • Ar trebui.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • T0rquemada la SL10 1,2 16V oare se poate activa acel interval de service ca sa iti arata pe CB cat mai este pana la schimb
                              Ms
                              Opel Vectra A 1995
                              Logan Preferance 2009
                              Logan Editie Limitata 2014

                              Comment


                              • Ăla ține de versiunea soft prezentă pe TdB deci nu se poate activa(a se citi afișa).
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google