Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hehehehe buna asta ,"Nu este defect de fabricatie" atunci ce o fiii?!?!?
    Vezi ca, inca exista autoritati pentru asta si chiar fac treaba in cazul Dacia!
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Asta-i buna. In cazul dacia e mai ceva ca perlele de la bac. Treaba ta, daca vrei sa repari pe banii tai. In locul tau as cere inlocuirea acelor suruburi si suporti de centura.

      Comment


      • Razvan(Aris86), stie ceva si inca bine!
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • De fapt nu-i "defect de fabricatie" e doar utilizarea automobilului in conditii necorespunzatoare. Dacia recomanda ca rularea autoturismului sa se faca la temperaturi ambientale placute care sa nu provoace condens in habitaclu. De asemenea recomanda ca masina sa stationeze intr-un loc uscat calduros iarna si racoros vara, eventual sa fie unsa cu seu de oaie ca sa previi aparitia monstrului devorator de dacii: rugina.
          postul este un pamflet, dar adevarat in acelasi timp.

          Comment


          • Am scris cateva randuri la vocea clientului si cica solicitarea mea sa trimis la un reprezentant dacia ,care ma vor contactat in cel mai scurt tip.

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              De fapt nu-i "defect de fabricatie" e doar utilizarea automobilului in conditii necorespunzatoare. Dacia recomanda ca rularea autoturismului sa se faca la temperaturi ambientale placute care sa nu provoace condens in habitaclu. De asemenea recomanda ca masina sa stationeze intr-un loc uscat calduros iarna si racoros vara, eventual sa fie unsa cu seu de oaie ca sa previi aparitia monstrului devorator de dacii: rugina.
              postul este un pamflet, dar adevarat in acelasi timp.
              Completez cele spuse de tine,mai exact intr-un bol de sticla cu o instalatie de climatizare si umiditate controlata (gen camera tehnica )...)
              Cat despre seu-ul de oaie,el trebuie aplicat la maxim 60grade ,in caz contrat ataca produsul ) aberatii de genul asta am tot auzit de la Dacia!
              Last edited by bobbyred; 11 June 2015, 18:38.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • arcurile(suspensie) de sandero sunt identice cu cele de sandero stepway? Dar cu cele de la logan? E acelasi arc si la sandero simplu si la stepway si la logan? Multumesc
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • Noile modele Logan, Sandero au ceară prin cavităţi ş.a... ? Mulţumesc.

                  Comment


                  • eu la ACCES, fabrica a dat cu ceara pe dedesupt, valvolina cred in stalpi, haion, partea din spate portbagaj, s-au zgarcit cu ceara in portiere, suplimentar ca sa fiu linistit, am repetet operatia aripi, praguri, portiere, capota....

                    trimis de pe tableta cu WI-FI
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Cum pot indeparta si eu aceasta zgarietura destul de inestetica?
                      Attached Files
                      Last edited by plasStik3; 20 June 2015, 13:54.

                      Comment


                      • Polish....

                        Comment


                        • @plasStik3: O scoţi liniştit cu un polish bun, mai ales că zgârietura nu este deloc adâncă.

                          Comment


                          • nu mai tin minte, erau parca niste creioane, carioci cu lac, umple santul (zgaraitura), dupa asta polish are un efect mai bun.....

                            in timpul serviciului
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Maine urmeaza sa imi montez o priza in portbagaj, va fi legata direct pe baterie si cu siguranta pentru ca va fi folosita pentru o lada frigorifica.

                              Vroiam sa intreb daca stiti cum as putea sa o leg sa mearga doar cu contactul pus? Un electronist auto va face montajul dar daca este vreun fir anume la care s-ar putea lega...

                              Comment


                              • pai leaga la bricheta, ai si siguranta, tot ce vrei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google