Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-au mai schimbat scaune pe garantie, mergi la reprezentanta
    My Ride sigpic

    Comment


    • Originally posted by Madutzu25 View Post
      S-au mai schimbat scaune pe garantie, mergi la reprezentanta
      Ok,mersi

      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

      Comment


      • Si la mine avea un mic joc cand ma lasam pe spate.. dar am observat ca nu era bine fixat din sistemul de reglare pe inaltime.. l-am miscat putin si s-a fixat. Era exact aceeasi senzatie pe care o ai cand nu se fixeaza bine atunci cand il misti fata spate. Acum totul este ok.

        Comment


        • Originally posted by plasStik3 View Post
          Si la mine avea un mic joc cand ma lasam pe spate.. dar am observat ca nu era bine fixat din sistemul de reglare pe inaltime.. l-am miscat putin si s-a fixat. Era exact aceeasi senzatie pe care o ai cand nu se fixeaza bine atunci cand il misti fata spate. Acum totul este ok.
          Ok,asa se comporta si la mine!Am incercat,tot se da pe spate putin!

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

          Comment


          • Scuze pt off topic

            sorin74ivn, nu mai da quote la ultimul mesaj. Se intelege ca raspunzi ultimului mesaj de pe thread

            Comment


            • Joc scaun sofer

              Originally posted by sorin74ivn View Post
              Scaunul soferului la mine are un mic joc cand ma las pe spate!Asa este si la voi?!

              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
              Si la mine are joc scaunul de cand am iesit pe poarta dealerului cu ea. Are joc doar cand scaunul este la maxim in jos si este destul de enervant, cand accelerezi mai tare se bataie scaunul cu tine. Cred ca o sa ma duc la garantie pana la urma.

              Comment


              • Intrebare: pentru motoarele cu start/stop. Sa zic ca merg cu ea mai sportiv si o incing destul de tare, are vreun senzor de temperatura ceva? Sau la prima stationare se opreste direct motorul, indiferent ca e foarte incins?
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • Originally posted by andreir23 View Post
                  Si la mine are joc scaunul de cand am iesit pe poarta dealerului cu ea. Are joc doar cand scaunul este la maxim in jos si este destul de enervant, cand accelerezi mai tare se bataie scaunul cu tine. Cred ca o sa ma duc la garantie pana la urma.
                  M-am uitat ieri,se pare ca jocul este de la sina pe care culiseaza scaunul!

                  Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Madutzu25 View Post
                    S-au mai schimbat scaune pe garantie, mergi la reprezentanta
                    schimba doar pe bucati(sezut,spatar,burete x 2 )
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Originally posted by ten View Post
                      Intrebare: pentru motoarele cu start/stop. Sa zic ca merg cu ea mai sportiv si o incing destul de tare, are vreun senzor de temperatura ceva? Sau la prima stationare se opreste direct motorul, indiferent ca e foarte incins?
                      Pai acum daca mergi cu ea mai sportiv si se incinge, cand opresti motorul ce se intampla ? Ma gandesc ca acelasi lucru se intampla si aici, radiatorul continua sa mearga pana se atinge temperatura optima, dupa care se opreste ...

                      Comment


                      • Probabil Ten, se refera la partea cu turbina (nu ai face bine daca opresti brusc motorul )!
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Buna dimineata,
                          Azi noapte mi-au lovit masina parcata pe strada, la intrarea in Megamall (autor necunoscut). E un mare mister ce fel de masina mi-a lovit-o deoarece avea niste urme de cauciuc moale (care in mare parte s-au curatat) atat pe usa fata pasager cat si deasupra, la imbinarea aripei fata dreapta cu capota motor. Ca daune am constat zgarieturi pe prag si usa fata pasager, capota motor zgariata si infundata, oglinda exterioara dreapta care desi era pliata a fost probabil impinsa in impact spre spatele masinii si nu mai sta bine la locul ei, ori s-a stricat ceva, ori doar a iesit cumva din lacasul ei normal si ar putea fi pusa la loc, nu stiu ! Intrebari:

                          1) Daca ma hotarasc sa apelez la CASCO oare trebuie sa fac mai intai o sesizare la politie ?

                          2) Din experienta voastra, oare de la ce suma in sus merita sa apelezi la CASCO, stiu ca in anul urmator ar putea sa-ti creasca prima de asigurare de mai bine o reparai pe banii tai, nu ?

                          3) Nu ma pricep si deci nu mi-e clar ce-a patit oglinda, pare ca a iesit dintr-un fel de guler de plastic care o tinea mai aproape de partea fixata pe masina, aveti idee daca se poate baga cumva la loc sau s-o fi rupt ceva pe acolo ?

                          Multumesc mult pt. orice autor !

                          Comment


                          • Daca pui cateva poze , poate atragi atentia si baietii se baga la discutii.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Clivius, si eu am patit ceva asemanator dar mult mai urat cu loganul anterior
                              Eu in locul tau as apela clar la casco, doar pt asa ceva platim, este pacat sa nu faci masina cat mai bine, doar este noua,sau destul de noua ,
                              Din cate zici nu ai avut daune prea mari, dar merita verificata intr un service

                              Comment


                              • Originally posted by oti_007 View Post
                                Daca pui cateva poze , poate atragi atentia si baietii se baga la discutii.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                Acum observ ca tableta m-a pacalit....."oti_007" si "oti" suntem una.......cred ca m-am logat prin contul de la chrome. Scuze.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google