Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poi nu intra pe deasupra , intrat prin aripi pe.dedesubt ai niste gauri pe langa rezervorul de apa de parbriz in stanga si in dreapa si pe acolo intra

    Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

    Comment


    • Da știu în legătură cu asta m-am gandit la un scut motor din tabla care sa acopere mai bine....

      Comment


      • Mie mi au mancat barbita de la bara fata plus a sectionat conducta ce aduce benzina de la rezervor.Probabil cainele alerga sobolan,pisica ceva..Asta s.o fi ascuns pe sub masina..
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          @Oti NU, Semnalele pentru scaun șofer și pasager influențează comportamentul celor 4 airbaguri.

          Semnalele pentru bancheta spate nu au treabă cu airbagurile, că pe spate nu sunt nici măcar la Clio sau Captur
          Airbagurile se declanseaza indiferent daca porti sau nu centura, ca nu fac economie. dar sunt mult mai putin eficiente fara centura.
          Ex: soc pe drepta fara sa fie nimeni asezat pe scaun, airbagul lateral sare.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Revin cu un update la problema semnalata de mine: In service s-a constatat ca in filtru de polen exista excremente -> s-a schimbat filtru de polen + igienizare. Cost: 150 RON filtrul + igienizarea. Sper sa nu mai intre pe acolo nimic. Urmeaza sa montez candva o sita peste admisie cum a facut colegul GFN.

            Stima.

            PS: Si eu m-am gandit la schimbarea scaunelor fata la Sandero 2, mai ales ca acum caut o masina pentru mine. La bugetul pe care doresc sa il aloc m-as incadra la un Sandero 2 0.9 TCe nou. Singurul minus pentru mine sunt scaunele care din punctul meu de vedere nu imi ofera sustinerea si confortul necesar.

            E gata masina, totul e curatat, cica. Cost total: 225 RON. Exista ceva sita de protectie pentru filtrul de habitaclu ? Intreb fiindca teoretic s-a montat asa ceva astfel incat sa nu mai poata intra soarecele in filtru. Pe deviz in afara de colectie filtru habitaclu si igienizare nu zice nimic.

            Stima.
            Last edited by MAVERICK_SS; 19 November 2015, 16:58. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • Cum adică? Ei zic ca ti-au montat sită?

              Comment


              • Cred ca e o greseala de ortografie ... mai de graba colegul a vrut sa spune ca " s-ar monta asa ceva "

                By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Acolo este o tentativa de sita cu gauri mari prin care se poate strecura un soricel, de frunze nu mai zic.
                  Probabil cei de la service la acea sita faceau referire dar aia face parte din corpul aerotermei.
                  Last edited by GFN; 19 November 2015, 17:36.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • La Logan 1 era un filtru motrio care se monta pe grila sub capota. Nu stiu daca s-a facut si pentru logan 2.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Sincer nici eu nu stiu despre ce sita ar fi vorba, mai ales ca nu eu am fost cu masina. Nu imi vine sa cred ca au desfacut tot ca sa monteze sita pe admisie ... In fine, sper sa nu mai intre nimic pe acolo ...

                      @M. Florin: Nu e nicio greseala de ortografie. Mamei i s-a spus ca s-a montat ceva sita astfel incat citez "au pus ceva sita de protectie la filtru de habitaclu, nu au zis unde doar ca nu mai poate intra in filtru soarecele, draq stie cum"
                      Last edited by MAVERICK_SS; 19 November 2015, 18:09.
                      sigpic

                      Comment


                      • Buna ziua, posed un Logan Modelul III din 2015 (mai), si doresc sa-i schimb toti butucii (butuci usi fata, butuc portbagaj, butuc capac rezervor) inclusiv contactul; mentionez ca masina NU are inchidere centralizata; stiti cumva cat costa aceste piese noi, si/sau daca se gesesc variante mai ieftine, care sa se potriveasca?
                        In asteptarea unui raspuns din partea D-vs, va urez o seara frumoasa.

                        Comment


                        • Poate Logan II (L52).
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Logan II, 1.2 benzina.......

                            Comment


                            • Originally posted by ChirilaAndrei View Post
                              Buna ziua, posed un Logan Modelul III din 2015 (mai)...
                              Când am citit prima dată am înţeles Panzer III, Doamne când l-au mai scos şi pe ăsta...
                              De la World of Thanks mi se trage.

                              Comment


                              • Panzer lll, tare faza asta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google