Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by TopCat View Post
    util cand nu folosesti capace la roti.
    sa inteleg ca acele capace de montat intre prezoane nu se pot monta pe pozitie si apoi sa se monteze capacele de roata din fabrica?

    Comment


    • m-am referit la faptul ca daca folosesti indiferent de sezon capace la roti, nu vad rostul capacelelor.
      sunt soferi care iarna scot capacele si le tin in garaj. o fi ceva legat de "folclor".
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Originally posted by TopCat View Post
        sunt soferi care iarna scot capacele si le tin in garaj. o fi ceva legat de "folclor".
        Ma gandesc ca iarna, fiind mai umed si drumurile fiind date cu sare, apa se evapora mai greu de pe roti si din aceasta cauza dau jos capacele. Acum, nu stiu la care capace te-ai referit, la cele care vin intre suruburi sau la cele care acopera intreaga suprafata a jantei. Eu m-am referit la cele din a doua categorie.

        Comment


        • deci, acele capacele (mici, negre, montate si ilustrate in poze de omulsimplu) isi gasesc utilitatea daca nu folosesti capace de roti (acele capace complete, mari, argintii, venite din fabrica, care pe site-ul Dacia se cheama Groomy ).
          n-are nicio legatura evaporarea apei cu existenta capacelor complete Groomy.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Originally posted by Oti View Post
            Ma duc si eu pe la mag de piese, sa vad ce zic de pret, la 5 lei este ok, am o presimtire cu preturile in PN. Azi am luat bec DRL, w21w5 , cu 10lei, f mult tinand cont ca sunt cele de 2lei de pe net.

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            E ok pretul...eu am cautat Toshiba peste tot ( bineinteles, fara reprezentanta unde mi-au cerut 120 lei ).
            Am luat Bosch la 8 lei si OSRAM la 10 lei ( sa vad care tine mai mult ).
            Am mai gasit Narva peste tot, dar cand cineva vinde cu 3 lei becul, apoi altcineva il vinde cu 10 lei ( aceeasi marca ), e clar cu cat l-au cumparat si cat va tine...

            Comment


            • Pe tema prețului pentru acel bec m-am certat si eu cu cei din service
              E le-am spus ca undeva este o greșeala
              Nu are cum un bec sa coste 120 RON
              Am crezut inițial ca este vorba de un set de 10 buc (așa vin de obicei in cutie)
              Eu am pus osram si sunt foarte ok mai ales ca sunt de echipare originala


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Am incetat sa ma mai cert cu cei din reprezentanta pe baza pretului cerut ( asa le vine directiva si apoi, trebuie sa-si puna si ei adaos, ca doar trebuie si ei sa faca un profit, sa traiasca ). Nu e prost cine cere, e prost cine da.
                Daca e sa va luati becuri DRL, luati-va mai multe ( eu de exemplu a trebuit sa fac comanda de pe net), de la firme care sunt pe domeniu - gen OSRAM, Bosch sau Toshiba.
                De obicei cat dai pe bec ( 2 lei ), atat te face

                Comment


                • Originally posted by omulsimplu View Post
                  Salut, am comandat ieri două căpăcele la un magazin și le-am primit astăzi cu 5 lei bucata mai bine decât să le comând de pe net ca mă costa transportul 15-20 lei. Se potrivesc de minune doar ca trebuie să desfaceți șuruburile de la roți sau să mergeți intr-o vulcanizare dacă nu doriți să le montați chiar voi. Am pus câteva fotografii[ATTACH]508273[/ATTACH][ATTACH]508274[/ATTACH][ATTACH]508275[/ATTACH][ATTACH]508276[/ATTACH][ATTACH]508277[/ATTACH][ATTACH]508278[/ATTACH][ATTACH]508279[/ATTACH][ATTACH]508280[/ATTACH][ATTACH]508281[/ATTACH][ATTACH]508282[/ATTACH]

                  Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                  Cum sta capacul ăla prins acolo?Prin infiltrare?

                  Comment


                  • Vezi fotografiile din postul 2730.

                    Comment


                    • Am vazut pozele, eu sunt mai greu de cap sunt ținute de prezoane din câte văd

                      Comment


                      • Dacă te uiţi cu atenţie la poze, vei observa că acele căpăcele au fiecare câte 4 proeminenţe (extremităţi), acestea fiind practic cele care le fixează.

                        Comment


                        • Jantele de tabla ruginesc mai putin cu alea decat cu capace complete, se scurge zapda si sarea de pe ele mai bine.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Am fost acum și am întrebat la doua magazine diferite de capacele alea la primul 50 ron 2 buc la al doilea 64 de ron 2 buc.de unde ați luat cu 5 ron buc????

                            Comment


                            • Ia de pe net mai bine...link in postul de aici ( click pe 5 )

                              Comment


                              • Eu am luat de la reprezentanta cu 5 lei bucata.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google