Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am bagat masina pe aici si n-am ramas impotmolit, cu asr si esp activ, cu cauciucuri de iarna goodyear ultragrip 9. Le-am scazut putin presiunea ca sa am aderenta mai buna si nu m-am blocat deloc. A trecut unu din sens opus cu un hilux cu crampoane si isi facea cruce
    Cat despre plecarea de pe loc fara sa iti taie asr-ul elanul, pe asfalt desigur, trebuie patinat mai mult ambreiajul.
    Attached Files

    Comment


    • Probabil ai venit cu 50km/h ... Daca ti-ai oprit rotile acolo, mai iesi la primavara

      Comment


      • @ aris86

        ...ultima mea postare in legatura cu ambreiajul :
        Originally posted by old_radu View Post
        ...nu este un "capat de tara" si nici nu vreau sa fortez nota
        ...m-am obisnuit cu pedala , dar sunt momente cand fac schimbari rapide de treapta si atunci parca am eu un "schepsis" ...
        ...nu am cu nimeni nimic personal , ceea ce am zis mai sus este perfect adevarat si imi pare rau daca anumite persoane se simt "lezate in amoru' propriu"
        ...va stau la dispozitie in "mp" ca sa nu "poluam" topicul .

        Sanatate , Sarbatori fericite si sa nu aveti nevoie sa intre ASR in functie !

        Comment


        • Originally posted by GuGu21 View Post
          Probabil ai venit cu 50km/h ... Daca ti-ai oprit rotile acolo, mai iesi la primavara

          Daca intram cu 50 veneam cu baia de ulei in sacosa acasa, am calcat cu roata pe unde era mai tare noroiul.

          Comment


          • salut
            azi nu am reuit sa imperechez radio cd cu telefonul (sony experia m4 aqua)
            cu alte dipozitive am reusit.
            problema este ca telefoul nu vede radio cd cum il vede alt telefon
            trebuie setat ceva din tel ?

            Comment


            • Scenic si captur parca au un mod al esp care te lasa sa patinezi roata, Extended grip.
              Extended Grip ? Qu'apporte réellement la motricité renforcée ? Comment cela fonctionne ? un Suv peut il devenir un vrai tout-terrain ?
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • La fel e și Sandero RS cu buton RS, deja la captur vorbim de alt bloc abs-esp
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • am vazut ca zona de la consola cu suporturile de pahare, la imbinarea cu bordul, in partea dinspre motor,are o mica distanta, in sensul ca nu mai sta pe pozitie fix la linie, acolo sunt si 2 cleme, una stanga si una dreapta,dar nu tin fix acea zona, are acolo un joc
                  cred ca este asa dupa ce am montat tubulatura de aer pt pasagerii din spate
                  asa este si la voi?
                  Attached Files

                  Comment


                  • Pentru un motor benzinar credeti ca ar ajuta masca radiator pe timp de iarna?

                    Comment


                    • Cred ca da. Se incalzeste mai repede.

                      Comment


                      • In 2 km in loc de 3? Sau cum?
                        ajuta sa arati ca un camionagiu de pe raba. Mai ales daca nu stai la intorsura buzaului.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Din punctul meu de vedere se pretează la temperaturi mai mici de -10 grade Celsius şi mai ales la drumuri făcute în afara localităţilor.

                          Comment


                          • Se preteaza si la temperaturi in jurul la 0 grade. In oras mai ales, se observa cel mai bine. Bineinteles, eu vorbesc de diesel. Un alt lucru care l-am observat este ca dupa mers de 3-4 km in oras ( viteza medie de cam 20, maxim 30km/h ), motorul dupa 30 - 40 min inca este cald. Deci isi face treaba cu brio.

                            Imi place ca ne dam cu parerea, atat de utilitate cat si de estetica, fara ca macar sa-l avem in posesie. Vorbesc strict de cei care sunt impotriva.

                            Comment


                            • Eu am intrebare, chiar daca nu fac parte din cei cu logan 2 . Aceea protectie sa-i zic asa, unde este mai eficienta jos de tot peu fagure pusa sau pe grila central?

                              Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Sunt în dilema, și am întrebat ca sa aflu părerile mai multor posesori de mașini. Cred ca pe temperaturi scăzute și mers la extraurban/rural ar aduce beneficii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google