Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by calinrusu View Post
    Am patit-o si eu. La jumatatea lui iulie 2015 am luat masina (Laureate 1.2 16v), iar la sfarsitul lunii m-am trezit cu ea sparta.
    Cine mai pateste asa cea, daca este asigurat casco, in primul rand ds declaratie la Politie, in care sesizeaza evenimentul si mentioneaza ca nu se constituie in parte civila (penttu ca acoperirea pagubei se face prin polita de asigurare, asiguratorul se constituie in parte civila). Cu dovada de la Politie (care nu se elibereaza pe loc), te prezinti la asigurator, care intocmeste dosarul de dauna, apoi cu toate hartiile la service.
    Despre posibilitatea montarii unui antifurt la portbagaj nu stiu, n-am vazut la nimeni... poate are cineva alta parere.
    E prostia celor de la Dacia sa monteze o astfel de incuietoare extrem de vulnerabila.

    Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

    si eu am trecut prin ceva similar, doar ca mie mi au spart o la un an si ceva de la achizitie
    au fortat butucul portbagajului si mi au luat roata si piulita de plastic
    la scurt timp am montat alarma, si am montat o chestie la butuc sa nu mai poata fi spart asa de usor
    ma gandesc sa leg si roata de rezerva cu un antifurt de bicicleta, cumva, in pozitia in care sta in portbagaj

    Comment


    • Ce "chestie" ai montat la butuc? Ma intereseaza si pe mine. Si de unde ai luat-o?

      Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

      Comment


      • acolo cred ca ar trebui doar un buton identic cu butucul si sa nu aibe loc pentru bagat de cheie
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Originally posted by calinrusu View Post
          Ce "chestie" ai montat la butuc? Ma intereseaza si pe mine. Si de unde ai luat-o?

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
          am montat o saiba , este ca o bucata de tabla rotunda fara gaura, am lipit o, nu este ceva profi, doar ceva sa mai incurce un hot
          clar se poate si mai bine decat am facut eu, ramane de vazut ce si cum se poate face mai bine

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            am montat o saiba , este ca o bucata de tabla rotunda fara gaura, am lipit o, nu este ceva profi, doar ceva sa mai incurce un hot
            clar se poate si mai bine decat am facut eu, ramane de vazut ce si cum se poate face mai bine
            A... asta nu o sa-l incurce... din ce-am discutat cu cei de la Politie (baietii cunosc modul de operare, dar nu si infractorii☺), hotzalaii dau cu un dorn in incuietoare, care intr-un final cedeaza, este impinsa inauntru si, in acest fel, este actionat triggerul care deblocheaza incuietoarea. M-ar fi interesat o interventie care sa fi anulat si mascat incuietoarea externa cu totul, iar deschiderea (deschidere, nu incuiere si descuiere) portbagajului sa poata fi facuta numai din telecomanda.

            Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

            Comment


            • Vedeti la Bursa, este cineva care face capace din inox, pt anularea incuietorii.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by calinrusu View Post
                A... asta nu o sa-l incurce... din ce-am discutat cu cei de la Politie (baietii cunosc modul de operare, dar nu si infractorii☺), hotzalaii dau cu un dorn in incuietoare, care intr-un final cedeaza, este impinsa inauntru si, in acest fel, este actionat triggerul care deblocheaza incuietoarea. M-ar fi interesat o interventie care sa fi anulat si mascat incuietoarea externa cu totul, iar deschiderea (deschidere, nu incuiere si descuiere) portbagajului sa poata fi facuta numai din telecomanda.

                Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                si eu as fi preferat asa ceva, sa anulez complet butucul
                am vazut in bucuresti un logan 2 cu butucul anulat complet, scos, era doar emblema dacia pe capota portbagajului, in rest tabla frumos vopsita, arat chiar bine, si probabil avea deschiderea portbagajului doar din telecomanda, dar asta presupune mai multa interventie in sistemul masinii, inclusiv pe electrica

                Comment


                • Oare in gaura butucului nu se potriveste o camera marsarier? Ar trebui modificata inchiderea....

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Nu pot ajunge inmomentul asta la masina, imi poate arata cineva unde e tabloul de sigurante si care este cea pt abs-esp?

                    Comment


                    • Tabloul de sigurante este in partea stanga a bordului, cand deshizi usa se vede. Siguranta nu o stiu ca nu am cartea masinii la mine.

                      Comment


                      • Originally posted by hasserro View Post
                        Nu pot ajunge inmomentul asta la masina, imi poate arata cineva unde e tabloul de sigurante si care este cea pt abs-esp?
                        Daca te gândesti sa scoti siguranta ca sa poti face patinaj sa sti ca nu ai nici o sansa
                        sigpic

                        Comment


                        • Am incercat sa i dau eroare si nu a mers...

                          Comment


                          • Se poate ESP dezactiva din diag cu DDT. Ramine decit ABS fara ESP. Sa mearga driftul cu frina de mina.

                            Comment


                            • Bună ziua am si eu o nedumerire, am un încărcător auto Philips și cred ca ori el ori locul unde îl introduc are o "problemă".in sensul ca încarcă 5-10 minute se oprește. ...încarcă 5-10 minute se oprește și tot așa.ori se taie alimentarea....ați mai întâlnit "problema" acesta?

                              Comment


                              • Probabil nu face contact bine in mufa de bricheta sau in telefon

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google