Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La reprezentanta din Valcea ,nu au fost de acord!Am gasit intelegere in Slatina.Le-a luat doua ore sa desfaca tapiteria de pe el.

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post

      stoicanu
      Din ce an este masina ta?
      Sa inteleg ca tu nu astepti sa se incalzeaza si nici sa se raceasca?

      Masina este din 2013
      Fabricata in Decembrie 2012
      Nu am timp sa astept sa se raceasca si nici sa se incalzeasca
      Dimineata la prima cheie merg mai lejer cu ea , cei drept chiar daca vreau sa ii dau pe "stomacul gol" nu vrea ea
      Se tureaza greu pana se incalzeste putin
      In rest pe timpul zilei nu am timp
      sigpic

      Comment


      • bogdan_cr curios...din cate am inteles eu, EMS3132 este cu M29F200FB...care-i de 16Mb .
        Ai cumva niste poze cu ECU (in special de 0.9)...la o rezolutie mai civilizata? Ca sunt tare curios ce componente sunt in el.
        Si apropos...in 256Kb de informatie...codata...inseamna mult. Ca sa-ti faci o idee: Am un box cu 4Mb Flash...in care am OS-ul (un linux ciuntit), o serie de aplicatii+ log-uri...si mai am inca 700Kb liberi Si monitorizeaza un utilaj mult mai complex decat motorul unei masini (doar ca senzori sunt vo 40 pe utilajul respectiv).

        stoicanu si are 160.000 km, nu a murit turbina, nu s-a calat motorul, pisica vecinului nu a fatat prematur, si nici nu s-a declansat al treilea razbel mondial.

        Are cineva pe aici un 0.9TCe cu S&S si are mai mult de 100.000 km?

        Comment


        • La 0,9 TCe ai Valeo V50 iar la 1,2TCe ai EMS3155
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • t0rquemada si acum sa fiu nesimtit pana la capat. Ai cumva o poza cu el desfacut? Sau macar o lista de componente?

            Comment


            • Am uitat sa specific care si o mica resoftare pe care am facut-o dupa ce a împlinit 100.000 km


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Adica ai ridicat la 99cp?

                Comment


                • Originally posted by stoicanu View Post
                  Am uitat sa specific care si o mica resoftare pe care am facut-o dupa ce a împlinit 100.000 km


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  S-a simtit ceva ? la cat mergi pe turbina (defapt cat duce turbina stock maxim ? )

                  Comment


                  • Pai turbina stock se simte de pe la 1400-1500 rpm...cand intra destul de subit in functie(aka agresiv)...si se simte din ce ince mai mult pana la 2500 rpm...cand are deja un comportament liniar motorul.
                    Sunt curios cum se simte dupa resoftare (si eu intentionez la 100.000 sa-i fac una)

                    Comment


                    • Ma refeream la presiunea la care merge turbina, si cat duce maxim.
                      Last edited by darksun; 12 July 2016, 15:49.

                      Comment


                      • Stoicanu a făcut resoftare la 100000 km, ca atunci a găsit un chiptuning mai ieftin.

                        Comment


                        • Eu am sa fac dupa ce iese din garantie

                          Comment


                          • Mai bine îi pui powerbox.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              Adica ai ridicat la 99cp?


                              Au zis ceva de 105 cp si 165 nm
                              Presiunea la turbo nu am msurat decat cu obd-ul care arat vârfuri de 16-17psi iar constant in in accelerare 13-15 PSI
                              sigpic

                              Comment


                              • 1.1 bari in boost. Not bad, probabil stock merge in 0.8. Se simt destul de bine cei 15 cai.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google