Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @all, manualul zice destul de clar:
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by bogdan_cr View Post
      Apare IVP-OWE configurabil si la EMS312x si V42 care echipeaza D4F pe logan2,
      Sa inteleg ca se poate activa OCS si pe B52 echipat cu D4F?

      Comment


      • Orice TdB(inclusiv cel de Acces chel) are posibilitatea de activare a OCS-ului.

        Orice injecție(D4D,D4F,K7M,K4M,H4B,K9K,H4M) are funcția prezentă și activabilă, dar e posibil ca la unele motorizări să aibă rezutate imprevizibile, adică injecția să considere că uleiul se uzează mai repede decât se uzează el normal.

        În alte cuvinte e exact problema lipsei CB-ului la mașinile cu GPL
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Merci de răspuns, dar pe mine ma bate gândul sa activez funcția, numai ca sa compar cu perioada de schimb a uleiului după un anumit nr. de km.

          Comment


          • Intrebari Logan 2

            Si pe mine ma intereseaza activarea functiei

            Comment


            • Dupa ce le activati voi, ne spuneti rezultatul, poate vreau si eu.
              Din cate am inteles mai mult incurca. Te induce in eroare. Mai bine schimbi uleiul cum vrei tu decat sa stai cu ochii pe indicator si sa te stresezi ca trebuie schimbat nu stiu cand.

              Dac indica real e foarte bun, altfel e un stres in plus. Asa, de kinki, e interesant .
              Last edited by Fanez; 10 August 2016, 07:39. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                ...e posibil ca la unele motorizări să aibă rezutate imprevizibile, adică injecția să considere că uleiul se uzează mai repede decât se uzează el normal.
                ...
                Asta e SIGUR, ceea ce e foarte bine si din punct de vedere economic ( vind ulei mai mult si mai des ) si tehnic ( motorul se simte mai bine cu ulei mai proaspat )

                OCS = win-win strategy

                Comment


                • Originally posted by alinn28 View Post
                  Pana acum cel mai ieftin am gasit acelasi timp de janta cu 290 lei la Altex care acum oricum e stoc epuizat. Si eu sunt interesat daca se gaseste undeva mai ieftin.
                  Reprezentanta - 260 lei / bucata ( cumparate in septembrie / octombrie anul trecut ). Sau aici. Nu e nici o diferenta intre cea de Stepway si cea de Logan 10 ani. Doar codul.

                  Originally posted by t0rquemada View Post
                  Ambele dCi-uri de 75 și 90, Euro5(k9k612) și Euro 6(k9k626) au intercooler.

                  Pe coduri turbina pare diferită, în rest 99,9% identice
                  Confirm eu 0.01% . Aceeasi turbina, diferenta de cai se face in alte parti la motor ( 75 vs 90 ).

                  Ideea era asa : iti iei 75 CP. Vezi ca e "lesinata" cand e mai incarcata. Faci remapare la >= 90CP. Vezi ca nu mai e asa de "lesinata", insa s-ar fi putut mai bine. Pe cand ai cel de 90 CP, remaparea e de la >= 100 CP si MAXIM 115 CP

                  Mergi batraneste, 75. Altfel, 90. Bineinteles, daca iti permite bugetul.

                  Comment


                  • e mai mult de 200 lei o remapare?

                    Comment


                    • Sunt 3 termene de schimb 1an sau nr 20000km sau alerta de pe bord*.

                      De activat se activează, care vrea pm și rezolvăm.

                      Poate 200euro
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • La Meridian sud mi-au cerut 325 lei/buc janta de Stepway 2 .
                        Iar apropo de remapare, le-am zis ca daca tot vor multi bani macar sa-mi dea o remapare la 0.9 tce. "N-avem asa ceva, doar jante de tabla la pret de jante de aliaj" )
                        Last edited by razvanCC; 10 August 2016, 10:04.

                        Comment


                        • Originally posted by ady_dragan View Post
                          e mai mult de 200 lei o remapare?
                          200 de lei lol. E 300 de EURO la un tuner care stie ce face.

                          Comment


                          • Vedeti si voi la colegul DOC aici pe forum.

                            Comment


                            • Originally posted by ady_dragan View Post
                              e mai mult de 200 lei o remapare?
                              Da

                              Originally posted by t0rquemada View Post

                              Poate 200euro
                              Cam p-acolo

                              Vezi unde vrei sa-l faci, daca te hotarasti sa-l faci ( nu la "colt de strada, ca te rezolva sefu' "). Si gandeste-te nu bine, extraordinar de bine.

                              Comment


                              • Cat e in garantie nu ma gandesc. Deocamdata la cum merg eu (sechele dupa ce m-a rasturnat un prieten) mi se pare ok cum merge la 75CP. Peste 130km/h nu cred ca va vedea masina vreodata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google