Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tine loganul ce il ai.Daca l-ai luat de nou,intretine-l.Nu pierzi nici o masina fantastica daca iti cumperi un DPF ,un alt motor,o alta troaca.Asteapta sa treaca cativa ani ,ca cei de la Dacia sa rezolve bug-urile ce vor apare in proportie de 100% la un cadavru nou.
    Nu merita sa te arunci ca "musca pe rahat"(cazul meu), s-ar putea sa regreti!Banii sunt greu de facut in ziua de azi!

    Comment


    • Acum poate nu am avut noi noroc, sunt si colegi care nu au schimbat nimic la masini. Oricum colegul @Ampt are motor Euro5, deci cred ca e ca cel de pe logan2.
      sigpic

      Comment


      • Nu este chiar la fel, cel de pe Logan2 este clar îmbunătăţit (familia Energy)!

        Comment


        • Originally posted by Rac View Post
          Nu scrie la Dacia depsre curele si role.Au in program operatiunile ce trebuiesc facute la fiecare revizie !
          Scrie pe hartia care se ataseaza carnetului de service.
          Cat despre masina pe care ai achizitionato imi pare rau era sa fac aceasi greseala adica sa cumpar o masina de marfa pentru transport persoane.
          Nu este acelas lucru cu Loganul
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by MihaiiahiM View Post
            Acum poate nu am avut noi noroc, sunt si colegi care nu au schimbat nimic la masini. Oricum colegul @Ampt are motor Euro5, deci cred ca e ca cel de pe logan2.
            Stai frate asa,poate colegii nu au rulat nici 20% din rulajul nostru,sau in conditiile rulate de noi.Vorbim de bilant dupa 50-60.000 km rulati.
            La 5-10.000 km masina era fata mare ! Acum s-a transformat in matroana !
            @stoicanu:Nu mi-au atasat nimic da-i in rahat !
            Acum daca motorul trenul de rulare,cutia de viteze ma va tine,jumatate din nervii ce mi i-a creat rabla se vor uita dupa 300.000 km
            Last edited by Rac; 16 January 2014, 23:00.

            Comment


            • nu uitati ca Dacia Dokker este facut in Maroc

              Comment


              • Originally posted by Rac View Post
                Vorbim de bilant dupa 50-60.000 km rulati.
                Momentan cu Loganul facelift din dotare am aproape 47.000 de kilometri, masina face 3 ani la sfârşitul lunii Martie!
                Niciun fel de probleme până acum, chiar bat în lemn!

                P.S Însă mai mult de 4 ani nu vreau să o ţin!

                Comment


                • Am si eu 1 an si 50000km. Nici eu nu vreau sa o tin mult peste 150000km.
                  sigpic

                  Comment


                  • Baftă şi ..., Tot Înainte!

                    Comment


                    • @freee: Daca punem un Logan II si un Dokker una langa alta iti arat minim 50 de elemente de asamblare in favoarea Dokker-ului net superioare unui Logan.Nu asta este motivul pentru care masina este mai slaba calitativ.Am mai explicat: Dacia are aceeasi furnizori.Nu pun in Maroc piese mai proaste ca la Mioveni.
                      In plus uzina din Tanger este de 10 de ori mai tehnologizata decat cea din Romania.Numai linia de sudura robotizata,fata de cea manuala de la Mioveni spuen totul.De la pietrele din temelie pana la suruburile de pe acoperis,totul este nou,utilaje,prese,etc.!
                      @Ampt: Frate ai masina de duminica,e pacat sa arunci banii pe fereastra.Tine-o minim 150-200.000 km.
                      Ai dat o cocoasa de bani pe masina si dupa 47.000 km o vei vinde la un sfer din pret.Pai ce afacere faci ??
                      Last edited by Rac; 16 January 2014, 23:12.

                      Comment


                      • Pozele nu sunt de pe net sunt screenshot-uri dintr-un excel. Asta e fisa de intretinere. e pdf nu doc
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by Rac View Post
                          Nu asta este motivul pentru care masina este mai slaba calitativ.
                          Din punctul meu de vedere principalul motiv îl constituie acoperirea pierderilor pe care Renault-ul le are în continuare, din păcate!
                          Trebuie să le susţină de undeva şi se pare că Dacia este soluţia!

                          P.S Uitaţi-vă un pic pe vânzări, Renault scădere de 1,1%, Dacia creştere de 23,3%!


                          Comment


                          • Are un an de zile documentul ala.
                            Cat despre Dokker nici eu nu am fost impresionat de el.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Are un an de zile documentul ala.
                              Priveşte cu atenţie tabelele şi ai să observi că la începutul fiecăruia este trecut 16/1/14, colţul din dreapta sus (probabil la începutul documentului, acolo unde apare scris January 16, 2013, a fost mai mult ca sigur o greşeală de tehnoredactare)!

                              La fel dacă te uiţi cu atenţie la conţinutul din tabele ai să observi că sunt prezentate cifre de vânzări din decembrie 2013 versus decembrie 2012 şi situaţia globală a vânzărilor pe întreg anul 2013, comparativ cu vânzările din anul 2012!

                              Spor la analizat!

                              Comment


                              • Am cunoscut zilele trecute un mecanic foarte bun care mi-a zis caare clienti care deja au iesit din garantie cu masinile lor si isi rezolva reviziile pe la el. Multi au tce-ul de 90 cp. Mi-a zis ca oamenii sunt foarte multumiti de el si ca n-au avut problme de nici un fel pana acum...Se pare ca au peste 100k facuti.

                                Sa inteleg ca datorita dlr-ului s-au eliminat pozitiile la noul logan?
                                Last edited by alexfin; 17 January 2014, 08:59. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google