Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intamplare reala, un coleg cu un cazan nu putea trece itp-ul din cauza camerelor recent montate la statiile itp, surpriza a fost sa vad ca a facut itp-ul chiar la R.A.R. Ce mai e de zis.
    Last edited by 77sky; 1 August 2018, 13:14.

    Comment


    • @aris86: Am testat până acum pe mașina personală doar KYB (Kayaba) și mi se par o idee mai dure / ferme decât cele originale.
      Niște Sachs-uri de VW Polo comandate recent au venit fabricate în Turcia. Deocamdată par ok dar vizual lăsau impresia unor piese făcute cam în grabă.

      Comment


      • Am un logan 1.2 din 2016 care a venit din fabrica fara bara de torsiune.Asa sunt modelele astea noi?

        Comment


        • S-a mai discutat anterior. Nu doar modelele noi nu au bara de torsiune ci si cele vechi cu motorizari slabe.
          Si asta nu e zgarcenie. La Golf 7 au pus pe spate o alta suspensie - gen Logan la modelele mai slab motorizate. La cele puternice a ramas suspensia multilink.

          Comment


          • Originally posted by oBED View Post
            poate se schimba ceva cand intra obligativitatea filmarii ITP-ului si nu vor mai trece toate cazanele ...
            De cativa ani se filmeaza

            Comment


            • Computer bord logan 2 2018

              Buna ziua!Am cumparat in luna iulie un logan 2 an fabricatie 2018 versiunea sl plus si am descoperit ca in computerul de bord nu imi apar informatii referitoare la consum,consum instantaneu,km pana la revizie plus alte informatii.Din informatiile dealerului vinovata e versiunea de echipare,a mai intampinat cineva problema asta?
              Multumesc anticipat!

              Comment


              • Remus, tu de fapt nu ai computerul activat. Cauta pe cineva in zona ta care ti-l poate activa.

                Comment


                • Pai ceva informatii imi arata el cum ar fi ora,presiunea in pneuri,km parcursi totali,sau pe calatorii,iar din ce spui u daca ai presupus sau ai stitut exact despre ce am intrebat,inseamna ca trebuie sa ma duc la un mesterica de cartier sa il rezolve,sau pot merge si la o reprezentanta dacia cu toate ca agentul prin care am luat masina mi-a zis ca e nivelul de echipare ceea ce mi-a dat de inteles ca ei nu vor sa faca asa cv tocmai pentru a te determina sa iei un nivel de echipare mai bun,banuiesc

                  Comment


                  • Computerul de bord iti arata presiunea in pneuri?

                    Comment


                    • E vorba de ceas, odo, jurnalier, SET TP, revizie (când intri în ultimii 1500km)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • La un Logan 2 1.5 DCI 90 CP din 2015 se aude in habitaclu in zona din spate, centru un zornait, cand e motorul subturat. Parca ar fi polita din spate. Din pacate se aude doar in mers, si desi am rugat pe cineva sa asculte cu atentie pentru a identifica sursa zgomotului, nu am avut succes. Daca ati intalnit situatia, poate aveti ceva sugestii, unde ar putea fi sursa zgomotului. Nu de alta dar vine concediul si nu ma incanta ideea de a auzi zornaitul pentru 6000 km. Orice sugestie e binevenita. Multumesc.

                        Comment


                        • Derulatorul centuri centrale(e pe polită)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc Torq. Maine pe lumina ma apuc de mesterit, pus bureti, strans suruburi etc.

                            Comment


                            • Sau poate fi si un plastic de sta sub acea mocheta ce vine peste roata de rezerva, acest plastic zornaia la mine si se afla aproape de bancheta spate, nu stiu daca m-am facut inteles.

                              Comment


                              • El are Logan II tu ai MCV II ,mocheta e diferită - asta ca să nu înșir chiar toate diferențele

                                Să mai zic de mânerul de plastic de pe mochetă (scos la ultimele modele și înlocuit de o gaură) ?
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google