Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H7 ambele asa stiu eu

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Comment


    • Asa îmi aduc și eu aminte.
      O sa urmaresc niste promotii la nightbreak-uri ca ma dispera lumina aia galbena deși... Nu prea circul eu noaptea....

      Comment


      • Originally posted by StroieVlad View Post
        Vă salut
        Detine cineva modelul logan black and white? Ce părere aveți despre el ? Este vreo diferență între el si sl prestige plus?
        Sunt cateva:

        1) Semnalizarile laterale
        - Black and White - pe aripi
        - Prestige Plus - pe oglinzi

        2) Oglinzile
        - Black and White - negre
        - Prestige Plus - culoarea masinii

        3) Stalpii dintre geamuri
        - Black and White - negri
        - Prestige Plus - culoarea masinii

        4) Jantele

        5) Black and White are camera marsarier by default (asta e singurul motiv pentru care e mai scumpa cu 100 Euro)

        6) Culoarea Beige Dune disponibila doar pe Black and White

        7) Aeratoarele centrale
        - Black and White - rotunde
        - Prestige Plus- rectangulare

        8) Tapiteria
        - Black and White - neagra cu dungi albe
        - Prestige Plus - neagra

        Or mai fi si altele pe care eu nu le-am sesizat.

        Am ales Prestige Plus pentru nu mi-a placut la B&W faptul ca semnalizarile laterale sunt pe aripa, ceea ce-i da un aspect de Laureate, la care se adauga si aeratoarele centrale. De fapt, chiar e un Laureate cu dotari de Prestige.

        Comment


        • activare camera

          Salutare. Am o nedumerire, camera de mers inapoi se activeaza din computerul masinii sau din medianav? (am vazut anunturi pe net ca unii vand medianavuri cu soft pentru camera activat si mi se pare ciudata chestia)

          Comment


          • Din medianav. Asa a venit al meu.

            Comment


            • camera mers inapoi

              Va salut.
              Am niste intrebari legate de montajul camerei de mers inapoi:
              1. din cele citite pe forum am inteles ca unele modele sl plus au precablajul tras in partea stanga pe la stalpul central pe undeva. daca are cineva o poza sau o schema unde as putea gasi cablul ala sa nu desfac chestii aiurea, i-as da o bere virtuala
              2. pentru montajul camerei deasupra suportului de numar, trebuie data bara de protectie jos? am vazut acel plastic care se poate scoate, dar pe sub bara sau prin portbagaj nu am vazut vreo gaura sa scot cablul
              3. daca exista precablajul tras, atunci el este conectat la mufa care intra in medianav?
              Va multumesc

              Comment


              • @ciprigst: ia legatura cu t0rquemada, iti monteaza el si o face cum trebuie.

                Are cineva pe forum un exemplar de serie limitata Black & White? As dori sa ma ajute cu o mica informatie.

                Comment


                • As lua eu legatura cu t0rque pt montaj si multe altele, singurele probleme ar fi vreo 600 km dus + tot atatia intors si serviciul la care trebuie sa merg....

                  Comment


                  • ............
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 2 August 2018, 19:48.

                    Comment


                    • Opus de stalpul care se vede in poza trebuie sa fie mufa unde te legi pt camer.
                      Se scoate dopul din bara si se monteaza camera, firul merge prin stanga la bara ( cum privesti masina din spate )

                      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                      Cred ca gasesti si in Timisoara, Cluj si Iasi colegi care te pot ajuta.

                      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
                      Last edited by dl_dr25; 23 July 2018, 21:57. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • In Timisoara este killer 17. Cred ca te poate ajuta.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Originally posted by ciprigst View Post
                          As lua eu legatura cu t0rque pt montaj si multe altele, singurele probleme ar fi vreo 600 km dus + tot atatia intors si serviciul la care trebuie sa merg....
                          Si eu sunt interesat sa imi montez o camera de mers inapoi... Daca gasesti pe cineva in TM , imi poti trimite si mie un mesaj, te rog? Ms

                          Comment


                          • Vezi postul meu, killer17. Luati legatura cu el.
                            Last edited by 77sky; 24 July 2018, 18:19.

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • ... eu tot insist sa montez personal diverse chestii pe masina
                              cam asta e mufa care intra la mine in medianav, vad ca pinii unde ar trebui legata camera sunt ocupati, sa trag concluzia ca este facut precablajul?
                              Attached Files

                              Comment


                              • Vezi ca parca am postat eu niște poze. Firul roz e unul din cele 4 de la camera dacă nu ma insel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google