Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danut.benghiu View Post
    @Pfa, imi pare rau pentru necazul tau, insa eu unul as fi curios cum s-a intamplat? Daca ai timp, ai putea sa ne spui si noua?
    Nu-i problemă. Am schimbat fără ambreiaj, intenționat și se pare că n-am făcut-o cum trebuie.

    Comment


    • Ai citat postul meu din 2015, unde scria L/B/K 52, JH3 359/ JH3 360/ JH3 361

      L=Logan, B=Sandero, K=MCV

      Din eticheta ta rezultă
      JH3-360 serie cutie S065079 și ce se vede în poză, euro +tva
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Mulțumesc pentru răspuns ! Nu o să cumpăr cutia nouă pentru că nu se merită. Am gasit JH3-359 la un preț acceptabil, cam jumătate din valoarea lui JH3-360 și de aceea am întrebat dacă mai este vreo diferență între cele două. Multumesc încă odată !
        Last edited by 77sky; 29 August 2018, 12:18.

        Comment


        • Eu aș căuta un JH3 360 ar fi mai simplu, dar mă rog fiecare cu ideile sale.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Exista o diagrama cu puncte se sprijin Logan/Sandero II, in afara de cele 4 semnalate pentru ridicare cric?

            Comment


            • Astăzi mi s-a înfundat una din duze. Norocul face să fie chiar cea de la șofer. Având în vedere că duzele sunt tip perdea, cum o pot desfunda fără a strica jetul?

              Comment


              • Scoti furtunul si il pui la duza - invers adica. Mergi la vulcanizare si dai cu aer. Etc

                Comment


                • Salutare!

                  Am si eu o intrebare, e cineva in apropiere sau in Bacau care poate activa CB, asistentul la plecare in panata, senzorul de temp exterioara si semnalizarea one touch pentru un SL Plus?

                  Multumesc!

                  Comment


                  • Vorbești serios, bănuiesc !

                    Comment


                    • eliadib, stiu sigur ca exista cineva, la un moment dat chiar colegul torquemada spunea..contacteaza-l pe el in privat.

                      Comment


                      • Merci, hai ca il intreb in privat. Numai bine!

                        Originally posted by alex1ioan View Post
                        Vorbești serios, bănuiesc !
                        Da, sigur ca vorbesc serios, nu e pentru mine, eu le-am activat la torq in Bucuresti... pe cand locuiam acolo si pe cand aveam logan 2... acum l-am dat si astept masina noua.
                        Last edited by 77sky; 4 September 2018, 15:22. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Am auzit ca Gris Platine nu se mai fabrica incepand cu Septembrie, poate confirma cineva aceasta informatie ?

                          Eu am fost azi la Dacoserv Salaj si asa am auzit.

                          Comment


                          • Originally posted by eliadib View Post
                            Merci, hai ca il intreb in privat. Numai bine!



                            Da, sigur ca vorbesc serios, nu e pentru mine, eu le-am activat la torq in Bucuresti... pe cand locuiam acolo si pe cand aveam logan 2... acum l-am dat si astept masina noua.
                            Atunci ști că ai deja activate funcțiile in afara de Cb si one touch pe sl plus.
                            Last edited by alex1ioan; 7 September 2018, 14:10.

                            Comment


                            • SL Plus se fabrică din 2015, pre X52ph2 deci fără CB, semnalizare impuls și HSA, el va avea nevoie doar de CB la X52ph2 SL Plus
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • ... si one touch

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google