Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu aud niciun zgomot la schimbarea treptelor. Si le schimb atat linistit, cat si rapid.

    Comment


    • Originally posted by micutzu666 View Post
      La 1,2 e din fabrica asa![emoji4]
      Pai din fabrica e si al meu asa dar au mai fost masini defecte din fabrica. Are timoneria aia varza cu cabluri. Stiam ca la unele dizaluri e asa. La alea tot asa naspa o fi?

      Comment


      • Am doua diesel (2012 si 2016) si nu am probleme cu ele, nici nu se aud zgomote la schimbarea vitezelor.
        sigpic

        Comment


        • Trebuie sa ma duc la service sa vad ce zic aia. Nu m-am gandit sa intreb cand am fost cu stropitoarea de parbriz.

          Comment


          • Intrebari Logan 2

            Face le fel si la cotiga mea Fane. La Acces nu era asa zgomotoasa.
            Daca "dai" pe la reprezentanta, da de stire cu ce ti-au zis alde' Dorel.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Keep walking...

            Comment


            • Au mai tăiat din costuri, ca doar nu făcea renaul gesturi comerciale pentru romani sa le dea ac, proiectoare și radio gratis.

              Comment


              • Ba au facut un gest comercial foarte frumos si au vandut de-au spart (ca asta a fost si ideea). La 6400E sa iei o masina noua cu AC, este o oferta greu de egalat.

                Cam cat sa tai din costul unei timonerii ca sa ajungi la 900E (cat costa ac-ul si proiectoarele)?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • De colo un pic, de dincolo un pic. Nu ii invatam noi pe ei cum sa faca economie de materiale.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    E asta

                    Față de alte chinezisme ăsta chiar e ok
                    Multumesc T0rque, arata bine, am sa-l cumpar. M-am saturat de bucsa din plastic pe fier......care merge de 3x-4x. Vine sezonul si am cauciucurile de iarna la pastrare usor dezumflate. Sa tina, pana ajung la un compresor sa le fac presiunea, am pompa manuala, dar e greu.....
                    La intrebarea cu cricul hidraulic, telescopic, cu tija in diametru de 3cm, are cineva o solutie? cum este mai bine de pus sub masina? sa folosesc pene din lemn? a patit cineva sa sara cricul?
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      Eu nu aud niciun zgomot la schimbarea treptelor. Si le schimb atat linistit, cat si rapid.
                      Asta am scris si eu in primele zile de cand am ridicat masina ca se aude cand schimb vitezele. Totusi acum vad ca s-a mai estompat, cred ca trebue sa se mai lase toate componentele alea si o sa fie ok.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        De colo un pic, de dincolo un pic. Nu ii invatam noi pe ei cum sa faca economie de materiale.
                        Deci, au taiat de la toate variantele de echipare ca sa vanda SL Plus. Am inteles...
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          Multumesc T0rque, arata bine, am sa-l cumpar. M-am saturat de bucsa din plastic pe fier......care merge de 3x-4x. Vine sezonul si am cauciucurile de iarna la pastrare usor dezumflate. Sa tina, pana ajung la un compresor sa le fac presiunea, am pompa manuala, dar e greu.....
                          La intrebarea cu cricul hidraulic, telescopic, cu tija in diametru de 3cm, are cineva o solutie? cum este mai bine de pus sub masina? sa folosesc pene din lemn? a patit cineva sa sara cricul?
                          Nu sare cricul, l-am folosit de cateva ori la schimbarea rotilor fara probleme.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Deci, au taiat de la toate variantele de echipare ca sa vanda SL Plus. Am inteles...
                            Am asistat la o sedinta in care s-au discutat taieri de costuri. Depaseste orice imaginatie....cele mai tari de clonţ sunt blondele, vor sa sara treptele de promovare, dupa un an apar rateurile si sunt date afara, dupa ce strica si casele la unii, mai raman unele gravide....
                            Prin analogie imi dau seama cum este la Dacia+Renault, ai dracului.....frantuzoaicele......
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Originally posted by Oti View Post
                              ...dupa un an apar rateurile si sunt date afara, dupa ce strica si casele la unii, mai raman unele gravide.....
                              Cine a pus in practica si a abrobat propunerea blondelor respective a fost dat afara, sau a fost promovat?

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Cine a pus in practica si a abrobat propunerea blondelor respective a fost dat afara, sau a fost promovat?
                                Seful (al mijlociu) le-a angajat, seful (al mare) le-a dat afara.......(al mijlociu la reciclare, era cu contractele in buzunar, nu putea fi dat afara, pagube colaterale prea mari) dupa ce a pierdut juma de piata, si cand graficele de pe leptop erau cu sageata in jos (rezolvarea: doi ani de tranzitie, cu reduceri de personal si domenii de activitate noi-reprofilare). Acum merg bine...sunt blonde putine in firma, brunete mai multe, (numai la personal, cabinetul AQ si contabilitate), marketingul, vanzarile, productia este pe mana barbatiilor si se vede. Nu se mai fac delegatii in "echipe mixte", e greu la gradinita cu inscrierea copiilor.......
                                Last edited by Oti; 28 September 2016, 12:13.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google