Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isi face cineva retrofit la faruri cu LED ? Eu o sa incerc in curand.

    Comment


    • Originally posted by alinn28 View Post
      Așa am si eu numai că mă enervează clipsurile alea de la baza scaunului, dacă atunci când mă urc la volan apas mai tare pe covoraș cu picioarele cam s-ar de acolo.
      La mine nu s-a intamplat niciodata stau foarte bine fixate si pot spune ca sunt net superioare fata de covorasele originale.

      Comment


      • Originally posted by Danut Mi View Post
        Ms mult eliadib

        Cel pe care il ai tu eliadib e pt. Logan 2?
        Nu este special pentru logan 2, e universal dar se potrivește ok la mine pe logan 2

        Comment


        • @darksun: Nu poți, trebuie și grila calandru și în plus nu ai omologare.

          Se poate face upgrade, direct, simplu și legal la faruri tip SL10/prestige.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Ms mult...eliadib

            Comment


            • Cam cat de simplu se poate face retofit la faruri de prestige? Te referi doar la DRL? Da-ne detalii, te rog.
              http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

              Comment


              • Se înlocuiește farul cu totul care conține Drl, poziție, faza scurta și lunga.

                Comment


                • Deci la orice Dacia X52 ph1 scoți farurile și le pui pe cele de Renault X52 ph1.

                  Transplantul ph2 la ph1 implică și alte schimbări.





                  Și apropo de "noile" modificări X52 ph2: (Ca de obicei, atenție la data postărilor)

                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    @darksun: Nu poți, trebuie și grila calandru și în plus nu ai omologare.

                    Se poate face upgrade, direct, simplu și legal la faruri tip SL10/prestige.
                    Sunt BMW-uri pe bulgaria si noi vb de omologari. Imi iau grila + faruri, daca trebuie si bara, iau si bara. Eu vreau LED-ul, nu prestige/sl10.

                    Trebuie ceva codare ++ pt LED-uri ?

                    Comment


                    • Am gresit postarea.

                      Comment


                      • Originally posted by Danut Mi View Post
                        Ms mult...eliadib
                        Danut Mi, uitate cum arata la mine cu acel covoras pt tunel median.

                        Scuze de mizerie :P
                        Attached Files

                        Comment


                        • Ceva asemanator am si eu, dar alt model. Ca sa stea fix pe acel tunel, am luat din Hornbach arici (se vinde la metru) care se fixeaza pe mocheta, iar pe partea cealalta se lipeste de covoras.

                          Comment


                          • Da, e o idee buna, am sa încerc și eu cu toate ca de când l-am pus n-a reușit fiica mea sa îl dea jos

                            Comment


                            • Da..e super..ms eliadib....miercuri soseste comanda la mine in cluj...

                              Comment


                              • Originally posted by eliadib View Post
                                Danut Mi, uitate cum arata la mine cu acel covoras pt tunel median.

                                Scuze de mizerie :P
                                Acel model poate fi decupat si pus pana langa scaune. Si eu l-am pus, foarte multumit, mai ales ca pasagerii din spate mereu fac mizerie. si trag presurile dupa ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google