Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in loc sa se opreasca si sa o pastreze el baga aer rece iarna
    Pai n-o prea pastreaza daca se opreste. Baga aer rece sau cald, cum e nevoie ca sa mentina aceeasi temperatura.

    Comment


    • Originally posted by Oti View Post
      Fixeaza o temperatura realista si se va opri, altfel, este undeva o defectiune.
      Ce inseamna temperatura realista? Am setata temperatura de 23 sa zicem ca atunci cand era cald era normal sa nu se opreasca, dar acum cand trebuie sa bage caldura 100% ajunge la temperatura dorita. O sa fiu mai atent sa vad daca chiar nu se opreste de loc.

      Comment


      • Daca e pus pe Auto, nu se va opri ventilatia. Dupa ce va ajunge la temperatura setata in mod normal va merge in continuare pe cea mai mica treapta de ventilatie.

        La nici un climatronic din ce stiu eu nu se opreste ventilatia. Ea merge tot timpul ca sa mentina temperatura setata(nu ai observat ca din cand in cand aerul care il baga e si putin mai rece, apoi mai cald si tot asa).

        Comment


        • Bun, hai sa zicem ca pe asta am lamurit-o, si la a doua intrebare stie cineva raspunsul?

          Comment


          • Multiplexor. Ce e și ce facem am mai scris.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Din ce înțeleg e ceva ce trebuie făcut, deci "hacuit" înseamnă că nu prea ma interesează, cel puțin momentan.Ms oricum, credeam că e o setare ceva pe care nu o văzusem eu.

              [QUOTE=Fanez;Poti directiona aerul spre picioare sau spre parbriz, cum iti este mai comod.[/QUOTE]

              Legat de asta, am incercat mai devreme si in momentul cand setez pe unde sa iasa aerul, imi dezactiveaza setarea automata. Bataie de joc, trebuia sa ramana pe automat pana ce miscam de potentiometru de viteza, asa era mult mai simplu si mai elegant. Bine macar ca nu se pierde setarea automata cand apas dezaburire la maxim si apoi o opresc ca atunci era chiar de tot.
              Last edited by alinn28; 14 October 2016, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Pe Auto controlezi doar temperatura, restul răcire/încălzire, recirculare*, dirijare, ventilare se face automat pentru obținerea temperaturii setate - scrie și în manual

                *la X52 lipsește senzorul de calitate aer(se montează pe Clio4 și teoretic se poate adapta și la X52) care ar trece pe recirculare în momentul în care aerul de afară e prea poluat
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Salut....Am constatat azi ca marginea de la aripa stanga fata a primit o pietricica care din pacate a dus la aparitia unui segment mic de culoare alb..a cam sarit vopseaua...ce pot sa fac in cazul acesta? am culoarea blue navy...imi e cam ciuda...am doar 700 de km si "buf"...multumesc!

                  Comment


                  • Garantie. Telefon la vocea clientului și le explici. La nevoie amenințări cu opc și cu avocat. Funcționează garantat.
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • Tu te realizezi ce spui?
                      Bineinteles ca intai postezi, dupa aia...procesezi.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Ce treaba are garantia cu pietricica?! Daca vrei sa fie noua...nu o folosi.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by AlexPetro View Post
                          Garantie. Telefon la vocea clientului i le explici. La nevoie ameninri cu opc i cu avocat. Funcioneaz garantat.
                          Nu cred ca merge. Nu merge la nici o marca asa ceva.
                          Pe viitor, CASCO.

                          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Pai chiar si cu casco chiar crezi ca se merita sa o folosesti pt o pietricica? Mai asteapta si o faci mai tarziu. Am observat si eu 2 mm de vopsea sarite undeva pe sub bara din fata, dar acolo oricum voi mai lua pietricele asa ca nu are rost sa ma stresez, mai ales ca nici nu se vede decat daca stii unde sa te uiti.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Tu te realizezi ce spui?
                              Bineinteles ca intai postezi, dupa aia...procesezi.
                              Realizez ce spun. Ideea este următoarea: în 2 ani nu am întâmpinat problema respectiva. Mașină e noua, deci este normal. În concluzie, vocea clientului.Au sa răspundă reclamației și poate o și rezolva. Eu unul am rezolvat niște aspecte prin metoda descrisă. Omul a cerut un sfat și l-a primit. Ce face în continuare e treaba lui.
                              Prowd of my new wheels!

                              Comment


                              • Ia un creion de vopsea și da pe zona pietricelei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google