Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alinn28 View Post
    M-am uitat in manual ca nu mai fiu apostrofat mereu ca scrie acolo... ... am gasit la pagina 3.10 reciclare aer:"Aceasta functie este gestionata automat dar....
    La mine in manual scrie cum se regleaza oglinzile electrice, dar la mine nu merge. Cred ca mi-au furat astia butonul de reglaj, ca nu-l gasesc. : D

    Comment


    • Poate la tine se specifica in "functie de versiune", dar aici nu e cazul, pur si simplu scrie ceva si din ce am inteles ca nu se intampla. Sunt curios ce ar zice cei de la service daca m-as duce cu "problema" asta.(asta asa ca fapt divers ca nu o sa ma duc, sa vad cum imi demonstreaza ei ca aceasta functie are comportamentul descris in manual. Nu e vina mea ca ei nu sunt in stare sa faca manual special pt fiecare model comercializat)

      Comment


      • Originally posted by alinn28 View Post
        M-am uitat in manual ca nu mai fiu apostrofat mereu ca scrie acolo ceea ce am intrebat si ia uite ce am gasit la pagina 3.10 reciclare aer:"Aceasta functie este gestionata automat dar puteti de asemenea sa o activati manual", ceea ce cam contravine cu ceea ce spui mai sus, deci sa inteleg ca Dacia mi-a vandut un produs neconform? In manual scrie clar ca este controlata automat aceasta functie de reciclare.


        Daca nu ai mai avut de a face cu o clima mai joacate cu ea si pe urma scrie pe aici toate nelmuririle
        Da recilcularea este automata
        Ajuta la atingerea temperaturii dorite mai repede
        Dar asta nu însemna ca are si un "nas" bagat in tubulatur ca sa stie ce miros vine de afara
        Ai o problema cu clima aia
        Bucur-te de ea
        Daca nu te descurci fa setarile manual si gata
        Am la un Renault din 2002 clima si aia sta setata pe 22 grade indiferent de anotimp face singura totul si aeroterma funcioneaz NON stop de 14 ani



        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • @alinn28: Vei primi același răspuns dat la întrebarea: Dar semnalizarea cu impuls de ce nu funcționează, că e în manual (în manualele noi s-a scos)
          Attached Files
          Last edited by t0rquemada; 15 October 2016, 20:35.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Era o intrebare retorica, oricum am zis ca nu o sa fac asta. Bun, toata chestia a plecat de la faptul ca ma deranjeaza faptul ca pe auto, ventilatia merge in continuu, am primit raspunsurile asteptate asa ca putem sa parcam aces subiect momentan. Multumesc tuturor pt informatiile oferite.

            Comment


            • Salutare!
              Intrebare: Cum scot apa (de ploaie) din portiere?
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Va salut,
                Dupa un drum de 10 km prin oras, in care nevasta mea a luat la rand toate capacele de canal si gropile posibile care i-au iesit in cale, s-a aprins in bord martorul de presiune la cauciucuri. Am resetat si martorul s-a stins. Vizual cauciucurile sunt in stare buna, adica nu vad sa fie lasate. Sa ma astept la o pierdere de presiune sau o pana, sau senzorul a dat semnal eronat din cauza denivelarilor?

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  Salutare!
                  Intrebare: Cum scot apa (de ploaie) din portiere?
                  In partea de jos a fiecarei usi ai cate 2 cauciucuri care obtureaza 2 gauri. Da-le jos si vezi daca iti curge apa.

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    In partea de jos a fiecarei usi ai cate 2 cauciucuri care obtureaza 2 gauri. Da-le jos si vezi daca iti curge apa.
                    Multumesc, Crs. Sandel. Apreciez.
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • Originally posted by agp626 View Post
                      Va salut,
                      Dupa un drum de 10 km prin oras, in care nevasta mea a luat la rand toate capacele de canal si gropile posibile care i-au iesit in cale, s-a aprins in bord martorul de presiune la cauciucuri. Am resetat si martorul s-a stins. Vizual cauciucurile sunt in stare buna, adica nu vad sa fie lasate. Sa ma astept la o pierdere de presiune sau o pana, sau senzorul a dat semnal eronat din cauza denivelarilor?
                      Poti sa verifici presiunea in anvelope cu un manometru.

                      Comment


                      • Cel mai bine e sa verifici presiunea.

                        Comment


                        • Originally posted by Bazilman View Post
                          Multumesc, Crs. Sandel. Apreciez.

                          Pentru putin!
                          Daca rezolvi sau nu, scrie aici pe forum. Eu doar le-am vazut si primul gand acesta a fost, acela de a elimina excesul de apa. Ca este sau nu asa, vom afla

                          Comment


                          • Nu imi aduc aminte dar este undeva scris pe forum.Primele 3 linii sunt asa: prima linie-6 litrii, a doua- 10 litrii iar a treia-16 litrii...

                            Danut Mi , am avut o problema de genul,mai exact sotia i.a indoit maica.sii un T de uscat rufe,cu aripa si se zgariase la aripa masina,alta marca de culoarea neagra.Am rezolvat zgarietura cu 10 lei treaba asta fiind acum 2 ani.Am mers in Cora si am cumparat vopsea de culoare neagra in recipient de genul ojei .Am degresat si am aplicat vopseaua asta.Pana acum totul este ok...tinand cont ca s.a intamplat acum 2 ani si am rezolvat.o cu 10 lei,cred ca se merita.Estetic pot spune ca e de nota 10:-D
                            Last edited by Olly09; 16 October 2016, 07:24. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • 6-10-16 ...45 era la euro5, la Euro6 se pleacă de la 2L
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multumesc olly09....

                                Bazilman d unde sti ca ai apa in portiere......se aude cv?.....e normal sa intre apa in portiere?
                                Last edited by Danut Mi; 16 October 2016, 09:56. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google