Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • (probabil dorea o masina in loc pana se rezolva problema
    Probabil ca are si dreptate.

    si asta de la o masina low cost.
    Pai sa-i dea tot una low cost, doar nu a cerut BMW.
    Low cost in jos, in sus, pe diagonala. Zici ca e la pret de smartphone. Sigur nu e gratis.

    mr.K de asta exista garantie (hartia aia semnata...ma rog...complicat)
    Tocmai, ca exista doar hartia aia, vad. O fi moale sau zgaraie?
    Ar trebui sa fie simplu, dar e complicat.
    Last edited by mr.K; 17 November 2016, 09:31.

    Comment


    • mr.K pai probabil nu...ca nu este obligat (nici legea...si nici nimeni)...Doar uni producatori iofera chestia asta...si nu sunt ieftine masinile lor...de asta isi si permit.

      Deci...rezumat: Omul are probleme cu masina, a mers in garantie...astia au tinut masina o zi sa o verifice...au spus: dap...este o problema. Se pare ca este ceva mai complicat decat o nuca montat gresit eetc...probabil se schimba cutia de viteze...dar omul se poate folosi de ea pana o rezolvam...prin urmare, sa vina, sa o ridice, sa se foloseasca...si cand avem cutia/comisia/mecanicii...il chemam sa o reparam (au termen 30 zile...deh...piese/mecanici nu cresc pe garduri...si nu se merita sa ai cate o cutie de viteze in fiecare service...ca poate 1 la 1000 se strica). Dap...nesimtiti.
      P.S. Cat timp a trecut de la constatatre?

      Comment


      • Eu am inteles ca aia nu stiu exact ce are masina, asa ca au spus ca n-are nimic cu exceptia cutiei de viteze pe care o sa i-o schimbe. Mai incolo.
        Pana atunci, sa mearga asa cu cutia, poate se strica de tot, sa poata da vina pe el.

        Daca nu as fi trait atatia ani in tara asta, mai credeam in alba ca zapada. Si daca nu aveam de-a face cu Dacia, mai ca as fi crezut ca au intentii bune.

        Comment


        • Salut,Stiti cumva de ce pe roata de rezerva scrie maxim 80kM/h ? E janta mai slaba? Nu de alta dar vroiam sa cumpar doar 3 si sa folosesc si rezerva pentru setul de iarna.
          Multumesc.

          Comment


          • Eu am inteles ca Alltricks a cumarat o masina care a fost data inapoi de un client, iar clientul ala era deja trecut in CI-ul masinii. Agentul de vanzari a zis ca cica ala n-ar mai fi avut bani...
            Aici nu mai e treaba de garantie... E treaba de nemernicia celor de la Dacia. Nici macar n-au fost in stare sa remedieze problema inainte de a o revinde altui client.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Deci au vandut o masina sh.
              Se numeste inselatorie?

              Eu as cere bani inapoi, prin reprezentantul meu, avocatul.
              Nici n-as mai discuta personal cu ei, ci doar la tribunal, ca de bunavoie se pare ca nu vor sa-si asume infractiunea si sa scape de acuzatii mai grave.
              Last edited by mr.K; 17 November 2016, 09:55.

              Comment


              • Originally posted by Alltricks View Post
                Salut,

                Revin cu update la problema mea cu directia si portierele.
                Astazi am dus masina in service la dacia si a ramas acolo pentru :
                -Portirele nu se inchid corespunzator
                -Directie,nu revine volanul drept in viraj ( se pare ca era o problema)
                -Cutia de viteze agata in prima si a doua viteza: am avut neplacuta placere sa nu pot baga a doua intr-o intersectie.mai interesant este ca aveau un mesaj de la DCS in care se spunea ca in cazul in care apare Sandero(dupa 01.01.2016) in service sa-i anunte direct pe ei la Dacia si sa nu intervina.

                Originally posted by Alltricks View Post
                Salut,
                revin cu update la problema mea....astazi ma suna de la service sa ma duc sa ridic masina si sa o folosesc asa pana va ajunga uzina la o concluzie(faptul ca-mi expira numerele rosii in 5 zile nu da prea bine)Mi s-a spus sa trec sa o iau,ma folosesc de ea si formează ei o comisie candva sa-mi rezolve problema,ca nu e ca si cum ar fi vre-o alarma pe ea.Ieri spuneau ca este alarma la cutia de viteze dar astazi cred ca au uitat.
                Politica Dacia este sa te duca cu zaharelul. Caz concret, Crs. Sandel a avut probleme cu AC-ul, au gasit defect senzorul. L-au gadilat, a mers 3 zile, dupa vreo 3-4 saptamani si-a facut timp si a mers iar la ei. Au zis ca ii cazuse mufa la senzorul de la AC. A mai mers inca cateva zile. A mai durata vreo 3-4 saptamani, ca omu a fost plecat din oras. S-a dus la ei in reprezentanta, au constatat ca este este defect si i l-au inlocuit dupa o saptamana. In total a durat 2 luni si ceva, timp in care i-a expirat garantia standard, noroc ca a avut extra-garantie, altfel l-ar fi platit din buzunar ca au talalait reprezentanta. Azi a mai fraierit un client, maine altul si tot asa. Când am fost prima data la garantie la ei, ma minunam de ce se cearta unii clienti cu ei. Dupa ce nu s-a rezolvat din prima problema, am constat: vorba dulce, fraierul il duce. Nu stiu, cum o fi prin Timisoara, dar pe aici prin sud, nu vor decat sa iti ia banii si calitate ioc.
                @fanez, nu discut probleme pe forumul dacia de la alte marci, deoarece am dat bani la Renault si de la ei am pretentii.
                Last edited by aris86; 17 November 2016, 09:59.

                Comment


                • aia care au primit masinle cadou de la dacia pentru laude rugam sa se abtina
                  rugam frumos
                  sintem oameni seriosi nu ne jucam

                  Comment


                  • Nu e inselatorie, pentru ca Alltricks stia asta la momentul achizitiei. Probabil i-au facut si un discount ca sa-i ia ochii.

                    Varul meu a cumarat un Logan nou, din reprezentanta, care avea discount de 1800E, dar i s-a spus ca masina a fost zgariata la transport si revopsita.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Daca i-a facut discount si a fost instiintat, Dacia s-a scos, insa daca i-a vandut masina cu defect ascuns, poate fi vorba si de inselatorie.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Politica Dacia este sa te duca cu zaharelul. Caz concret, Crs. Sandel a avut probleme cu AC-ul, au gasit defect senzorul. L-au gadilat, a mers 3 zile, dupa vreo 3-4 saptamani si-a facut timp si a mers iar la ei. Au zis ca ii cazuse mufa la senzorul de la AC. A mai mers inca cateva zile. A mai durata vreo 3-4 saptamani, ca omu a fost plecat din oras. S-a dus la ei in reprezentanta, au constatat ca este este defect si i l-au inlocuit dupa o saptamana. In total a durat 2 luni si ceva, timp in care i-a expirat garantia standard, noroc ca a avut extra-garantie, altfel l-ar fi platit din buzunar ca au talalait reprezentanta.
                        Corect! Insa, daca masina nu ar fi fost in garantie, imediat ar fi inlocuit senzorul, evident, pe banii mei.

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Politica Dacia este sa te duca cu zaharelul.
                          ...
                          @fanez, nu discut probleme pe forumul dacia de la alte marci, deoarece am dat bani la Renault si de la ei am pretentii.
                          Toti te duc cu zaharelul.
                          Eu iti spusesem, ca un fel de sfat, la ce marci sa fii atent.

                          Originally posted by anton.dan View Post
                          aia care au primit masinle cadou de la dacia pentru laude rugam sa se abtina
                          rugam frumos
                          sintem oameni seriosi nu ne jucam
                          Aia care posteaza ca sa adune posturi "rugam sa se abtina rugam frumos". Suntem oameni seriosi, nu ne batem joc de forum.
                          Last edited by Fanez; 17 November 2016, 10:27. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Deci...stai asa...omul a cumparat o masina de la un alt client (nu de la reprezentata...reprezentata deja vanduse masina catre X)...aia se numeste masina SH
                            De curiozitate...cati km avea masina?
                            Daca a fost rulata de X...exista posibilitatea sa fie utilizare defectuoasa (schimbat fara ambreaj etc). Aici problema este mai complicata (greseala mea...n-am citit tot ce a postat...deh...serviciul).
                            Cat timp stia omul situatia masinii (scria in acte)...nu se numeste inselatorie. Cu aatat mai mult cu cat...mai...astia nu vor sa rezolve problema? Ca tot nu inteleg.

                            Comment


                            • Originally posted by Alltricks View Post
                              Salut,
                              Ca si istoric,masina a fost comandata de către cineva care a vrut sa ia 3 bucati si nemaiavand destui bani a luat doar doua si asta a ramas la ei pe stoc,fiind comandate undeva in luna August.Eu cand am incercat sa o cumpăr,am asteptat doua saptamani ca sa o scoata de pe numele aluia si am ajuns sa dau mailuri la VC ca mi se parea ca nu se mai rezolva situatia,ajunsesem sa ma rog de ei sa-mi ia banii.
                              Masina s-a comportat asa de la inceput,nu ma sui pe borduri cu ea,nu o forjez,nu iau gropi....doar ca nu am bagat in seama,fiind prea incantat.
                              Nu stiu ce presiune am in roti,dar azi ajung la Peco si masor,ca si eu sunt curios.
                              Cand am fost sa ridic cartea masinii,l-am intrebat pe un nene despre jante,daca au senzori in ele si mi-a spus ca e posobil si l-am intrebat si de faza asta si se uita la mine crucis,spunandu-mi ca nu intelege ce vreau sa-i explic,dar sa fac o programare si se uita baietii!
                              @bolovan, cumparata din reprezentanta.

                              Comment


                              • reprezentanta putea sa fi vandut masina si la a treia mana, nu conteaza. atata timp cat masina e in garantie, ei trebuie sa rezolve problemele, nu clientul. is curios daca omul a vorbit cu cei de la vocea clientului, s-ar putea reprezentanta din turnu severin sa faca manarii fara stirea celor de la pitesti, de aia tot incearca sa scalde cumva situatia. daca e acceasi reprezentanta de pa calea bucurestiului, din sensul de langa piata de masini, aia mi-au luat 100 de lei pentru verificarea freonului in compresor, ca sa nu-mi treaca in cartea de garantie ca a mai fost verificata intr-un service masina dar vai, nu era dacia. aceeasi reprezentanta i-a reglat rotile lu' soacra-mea ca-n 3 luni nu mai avea gume pe fata. masina a mers vreo 3000km si vira al dracului de usor (convergenta crasa in loc de divergenta). s-a rezolvat la vulcanizarea unde l-am trimis pe alltricks acum cateva pagini. aceeasi reprezentanta a schimbat telescoapele, bucsele de la bara stabilizatoare si rulemntii cap telescop pentru un surub desfacut la barele de portbagaj si care cloncanea uneori pe denivelari.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google