Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bad post....

    Comment


    • Originally posted by Alltricks View Post
      Nu am putut sa cumpar masina pana nu a fost eliberata de pe numele fostului proprietar.Nu stiu daca apar intervenii anterioare in dosarul electronic,pentru ca nu am avut acces.Dar crezi ca daca ar fi ceva la mijloc,ar scrie ceva acolo?Voi cu cati km a-ti ridicat masina din reprezentanta?A mea avea 14 km cand am ridicat-o....
      3,2Km și 2 pavele de benzină
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by Alltricks View Post
        Nu am putut sa cumpar masina pana nu a fost eliberata de pe numele fostului proprietar.Nu stiu daca apar intervenii anterioare in dosarul electronic,pentru ca nu am avut acces.Dar crezi ca daca ar fi ceva la mijloc,ar scrie ceva acolo?Voi cu cati km a-ti ridicat masina din reprezentanta?A mea avea 14 km cand am ridicat-o....
        3 km, benzina pe rosu ...
        14 km e foarte mult, unde s-au facut km aia ?! Sa nu fi constatat fostul proprietar defectul, a adus-o inapoi ca doar a mai luat 2 masini de la ei si cine stie ce patron sau smecher o fi, iar masina ti-au dat-o tie ... Nu vreau sa pun paie pe foc, dar facem variante. 14 km e mult...

        Comment


        • eu am luat-o de la reprezentanta cu 12 km....
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • 5 km si benzina foarte putina.

            Comment


            • Alltricks, cat a fost reducerea? 1100E?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Da,reducerea a fost de 1100 de euro !

                Comment


                • Mda... Astia de la WC nu stiu de capul lor.

                  Reducerea aia de 1100E s-a numit ASD (actiune speciala dacia) si s-a aplicat doar celor care aveau depuse actele pentru programul rabla, indiferent de versiunea de echipare pentru care au optat, dar n-au mai prins voucere.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Originally posted by Alltricks View Post
                    Voi cu cati km a-ti ridicat masina din reprezentanta?A mea avea 14 km cand am ridicat-o....
                    Masina avea la bord 4 km si ultima pavela la motorina deja clipea.
                    Noroc ca dealer-ul era gard in gard cu un Petrom

                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • M-au sunat de la VC ca mi se schimba cutia de viteze si erau mirati ca nu m-a anuntat service-ul....foarte seriosi nu am cuvinte....se pare ca operatiunea schimbul de ulei nu a functiona si cutia era defect.
                      Se merita sa o iau din service sa ma mai plimb cu ea,nu?

                      Comment


                      • Mda, un lucru normal, care ar fi trebuit sa se întâmple imediat fără mare tam-tam. Mai ai de rezolvat cu direcția și portierele?

                        Comment


                        • Alltricks la cat sunt de nesimtit...eu zic sa mergi cu mascatii peste ei...ca tu vrei sa-ti repare masina. Sunt chiar neseriosi.

                          aris86 dap...trebuiau sa-l astepte cu cutia la usa
                          P.S. Dap...dealerul a cam dat o tapa...partea nasola, ca el a cam sacapt basma curata.
                          P.S. Eu zic sa o lasi acolo. Ai stat atata...te-ai ofticat atat. Lasa acolo..si o iei cand este totul ok...fara defecte (directie/portiere tot). Ca sa nu-ti pierzi si tu timpul si ei...ca si timpul lor (bine...pe tine de doare in cur de timpul lor...si pe mine...dar nah...de amorul diplomatiei)...si timopul tau insemna bani...si vrei totul sa se rezolve cat mai bine pentru ambele parti.
                          Last edited by bolovan; 18 November 2016, 17:29.

                          Comment


                          • Dupa parerea lui @bolovan, mai intai trebuia sa dea in doua cutia, sa incerce sa schimbe mansoane, sincroane, furci, pinioane. In cazul in care nu reuseau sa o monteze la loc...abia atunci o schimbau.
                            Sa fim foarte bine intelesi; Dacia nu repara nimic. Cutie, planetare, caseta de directie, calculatoare, alternatoare, pompe servo si ce mai vreti dvs. Pur si simplu se dispune inlocuirea.
                            Originally posted by bolovan View Post
                            In esenta....nici calculatorul daca se strica nu se inlocuiste...se repara...si daca nu se poate repara...atunci se inlocuieste.
                            Last edited by IancuMIC; 18 November 2016, 17:52.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • alltricks, nu lua nimic din service, pana nu se rezolva tot. eventual pistoneaza service-ul sau mai intreaba din 2 in doua zile cum sta treaba la vc, daca service-ul nu "percuteaza". pana la urma reprezentanta e cu figuri in cap, cum banuiam...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Service-ul nu schimba nimic fara acordul de la Dacia. Eu am stat 2 luni dupa o luneta (masina din iunie 2016 si a venit cu luneta deformata, in valuri), asta pentru ca cei de la Dacia mi-au trimis inca 2 lunete si toate cu defecte. Pana nu am sunat la Renault nu s-a rezolvat. După ce am sunat la ei in 20 minute m-au sunat sa ma prezint a doua zi de imi puna luneta.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google