Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era doar o întrebare. Vorba aia: un... Om arunca o poată în apă...samd. doar unul a răspuns la subiect. Am văzut calitatea celorlalți
    Prowd of my new wheels!

    Comment


    • ...

      Ai vrut sa spui ca arunca o poarta in apa
      Esti tare.
      Asteptam in continuare intrebari de genul asta de la tine.

      Comment


      • Era doar o întrebare, dar fara rost, de vreme ce nu ai de gand sa te apuci sa pui 4x4 pe Logan.

        Comment


        • Uite intrebare:

          >>>Urmatoarea masina va mai fi Logan ? <<<

          In cazul meu, nu . Poate daca le antifoneaza mult mai bine si mai lucreaza la partea de siguranta ( in principiu sa le ranforseze mai bine ... ). Dpdv al calitatii nu am ce comenta, ofera destule brizbrizuri la cat dai pe ea, sigur Logan3 va fi si mai si ...
          Eu mai plateam 200-300 EUR lejer pentru mai multa liniste in habitaclu. Consider ca asta e buba principala aici... Parerea mea

          Comment


          • Daca luai alt motor era mai liniste!

            Comment


            • dizel domne dizel ...
              merge jos in ture nu urla ca apucatu la 6000rpm

              Comment


              • Stiti de unde pot cumpara serigrafie de sandero RS si daca se potriveste pe logan 2?

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  Uite intrebare:

                  >>>Urmatoarea masina va mai fi Logan ? <<<

                  In cazul meu, nu . Poate daca le antifoneaza mult mai bine si mai lucreaza la partea de siguranta ( in principiu sa le ranforseze mai bine ... ). Dpdv al calitatii nu am ce comenta, ofera destule brizbrizuri la cat dai pe ea, sigur Logan3 va fi si mai si ...
                  Eu mai plateam 200-300 EUR lejer pentru mai multa liniste in habitaclu. Consider ca asta e buba principala aici... Parerea mea
                  Am aceiasi problema ca tine. Ia mergi cu 1.5 dci, la 120 nu auzi nimic comparativ cu 1.2.

                  Comment


                  • NOUL LOGAN, Prestige 1.0 12V 75 CP - 9.421 EUR
                    NOUL LOGAN, Prestige Diesel 1.5 dCi 90 CP - 12.049 EUR
                    Diferenta de 2.500 EUR ... Dpmdv un Logan nu merita banii astia, deja cazi in extrema masinilor bune cu cateva mii de km second sau daca ai rabdare iti iei un opel astra sedan nou de aceiasi bani sau alte modele straine ...
                    Last edited by GuGu21; 25 January 2017, 09:31.

                    Comment


                    • Daca e logan trebuie sa fie si ieftin? Daca e ieftin trebuie comparat cu masini mai scumpe? Hai sa-l comparam cu masini la acelasi pret/dotari/costuri de intretinere.

                      Comment


                      • Ce cred eu ca vrea sa sublinieze GuGu21, este ca este prea scump pentru ce ofera.
                        Si, personal, cam sunt de acord. Deja este prea scump pentru ceea ce ofera, si ma refer aici la calitatea materialelor folosite la interior, izolarea fonica, confortul per total, imbinarea materialelor, grosimea tablei, calitatea aplicarii vopselei....si pot enumera.
                        Da, pentru o masina de sub 8000 euro, noua, sunt chestiuni ce pot fi trecute cu vederea, dar cand ajungi 12.000 euro, deja te astepti la altceva, FARA A FACE COMPARATII cu alte masini. Aici pur si simplu ma refer la asteptarile mele vs banii pe care-i scot din buzunar. Daca este sa comparam si alte masini noi, din aceeasi grupa de pret, vom gasi aceleasi neajunsuri, dar asta nu inseamna ca nu sunt, la randul lor, prea scumpe pentru ce ofera.

                        Comment


                        • Originally posted by GuGu21 View Post
                          Uite intrebare:

                          >>>Urmatoarea masina va mai fi Logan ? <<<

                          In cazul meu, nu . Poate daca le antifoneaza mult mai bine si mai lucreaza la partea de siguranta ( in principiu sa le ranforseze mai bine ... ). Dpdv al calitatii nu am ce comenta, ofera destule brizbrizuri la cat dai pe ea, sigur Logan3 va fi si mai si ...
                          Eu mai plateam 200-300 EUR lejer pentru mai multa liniste in habitaclu. Consider ca asta e buba principala aici... Parerea mea
                          Ia 0,9 TCe, ca sigur este mai liniste in habitaclu. La 1,2 cu pasla de capota si perete de foc este mai liniste in masina la 100-120 km/h. Problema ramane la antifonare la zgomotul produs de rulare, când bate vantul mai ales din fata, e destul de zgomotoasa.
                          1,2 TCe este foarte silentios la ralanti, zici ca motorul este oprit, in schimb la 3000 rot/min, se aude un uruit (barait).
                          Last edited by aris86; 25 January 2017, 10:33.

                          Comment


                          • . Daca este sa comparam si alte masini noi, din aceeasi grupa de pret, vom gasi aceleasi neajunsuri, dar asta nu inseamna ca nu sunt, la randul lor, prea scumpe pentru ce ofera.
                            Asa ma gandeam si eu. Deci nu numai Logan-ul e prea scump pentru ce ofera.
                            Am vazut pe aici "sa dai 10.000 pe logan?? nooo..." dar daca e vorba de alta masina cu aceleasi neajunsuri, dai?
                            Eu am luat Logan cu 6400 deci un pret bun pentru ce ofera. Daca voiam oglinzi electrice si incalzite din fabrica trebuia sa dau 1000 de euro in plus (voiam-nu voiam cumparam si altceva pe langa oglinzile respective), asa pot sa-mi pun eu cu 150 de euro.
                            Ca antifonare, zgomotul la rulaj, care depinde si de anvelope, e mai mare decat zgomotul motorului.

                            Comment


                            • Alegerea dintre doua masini cu aceleasi neajunsuri si cu acelasi pret tine de cat de pragmatic / pragmatica esti, sau cat de "domn" / "doamna" te vrei.
                              In ambele cazuri, iti vei gasi argumentele pro si contra, si evident, alegerea TA va fi cea mai buna
                              Last edited by m3dic911; 25 January 2017, 11:24.

                              Comment


                              • Normal, in general anvelopele de iarna sunt mai zgomotoase decât cele de vara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google