Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danezu33 View Post
    Eu sunt de parere ca Loganul ofera exact ce trebuie pentru pretul platit....Pt mine cel putin...a costat putin (5200euro) revizia costa 400 lei (filtre+ulei original),am luat-o pentru mers in oras (eu fiind mecanic car toata ziua scule,piese,etc.)per total sunt multumit pentru ceea ce am platit.Pot spune ca e masina de "munca" ca sa zic asa...Eu unul am cautat o masina sa imi fac treaba cu ea...Daca dau +10.000 E pe o masina cum spuneti voi acolo chiar imi era mila de ea...pentru drumurile care le avem e PERFECTA!.
    Pai asta spuneam si eu, ca la 12.000 euro, un Logan deja nu mai merita. Adica este foarte scumpa pentru ceea ce ofera. Pe de alta parte, absolut de acord, ca la 5200 euro, masina noua, nu are rival.
    Eu, pe a mea, am dat 8200 euro, cu tot cu TVA. (Prestige, cu media nav, cruise, volan si schimbator piele, cotiera origine, covoare si tava portbagaj origine, alarma de la dealer, fara vopsea metalizata si fara tapiterie piele - care erau singurele optionale pe care puteam sa le mai pun) si sunt multumit de ea si cred ca a meritat banii. DAR nu dadeam pe ea nici un euro mai mult. Nu ar fi meritat. Din punctul meu de vedere.

    Originally posted by mr.K View Post
    Si ca design, tot in plus iese.
    Partea cu designul e subiectiva. Ce unei persoane i se pare frumos/superb/interesant, alteia i se pare respingator, sau, in cel mai fericit caz, indiferent
    Last edited by m3dic911; 26 January 2017, 10:11. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by Midnighte View Post
      Unde sunt intrebarile in ultimele 1-2 pagini de posturi ? Ar trebui sa luam ( da, inclusiv eu ) cateva cartonase. Poate asa, ne invatam sa citim macar un titlu de topic si sa scriem la subiect.
      Unde sunt intrebari trebuie sa fie si raspunsuri, pentru lamuriri.

      Comment


      • Originally posted by Midnighte View Post
        Unde sunt intrebarile in ultimele 1-2 pagini de posturi ? Ar trebui sa luam ( da, inclusiv eu ) cateva cartonase. Poate asa, ne invatam sa citim macar un titlu de topic si sa scriem la subiect.
        Atunci de ce te-ai apucat sa scrii, sa ne faci morala?

        Comment


        • Partea cu designul e subiectiva. Ce unei persoane i se pare frumos/superb/interesant, alteia i se pare respingator, sau, in cel mai fericit caz, indiferent
          Subiectiv, Logan 2 mi se pare ca arata ca dracu.

          Raman confortul si siguranta in plus, daca designul de la Astra J te lasa rece. Plus existenta unui motor aspirat, pentru cei care nu apreciaza turbatele mini.
          Last edited by mr.K; 26 January 2017, 10:27.

          Comment


          • intrebarea era de ce ai da 12.000 EUR pe un logan ( chiar el si diesel ) si nu pe un astra nou ... Care ar fi motivele, doar ca e diesel ?! Au dotari bune opel la banii astia, nu cred ca ai de ce sa te plangi la masina asta ... Poate doar ca e facuta in Turcia, habar n-am unde le fac ...
            Logan'ul mai frumos ca astra sedan, clar am nevoie de ochelari ...
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Subiectiv, Logan 2 mi se pare ca arata ca dracu.

              Raman confortul si siguranta in plus, daca designul de la Astra J te lasa rece. Plus existenta unui motor aspirat, pentru cei care nu apreciaza turbatele mini.
              Pe partea tehnica de acord cu tine, nu contest....atata timp cat nu cunosc (pentru ca, recunosc, nu stiu nimic, tehnic, despre Astra - modelul despre care vorbesti tu). Eu contestam aprecierea designului Astra (nu faptul ca Logan 2 arata ca dracu )
              Just sayin'!

              Comment


              • Ce mare miraj opel-ul. Dar din experienta mea si a unor colegi...calitatea nu-i semnificativa peste logan (dacia). Tot plasticarai ieftin, tot masina cu probleme (ba chiar in unele parti mai multe probleme...in altele mai putine). Opel fata de dacia are putin mai multe dotari (de asta si pretul usor mai mare). Atat (deh..telescoape picate la 100k, senzori morti, ecu mort, usi vibratoare, resetat radio embeded, ambreaje duse, servodirectii duse, compresoare clima duse...si toate sunt masini luate de noi...respectiv: astra si meriva)

                Comment


                • Cam asta stiam si eu, dar m-am ferit sa spun ceva, pentru ca, nu am vazut cu ochii mei. Doar din auzite, de la cunostinte care au/au avut/au condus Opel Astra si Corsa.
                  Personal imi place sa vorbesc doar dupa ce am testat cu mana mea, si pot sa ma pronunt in cunostinta de cauza.....

                  Comment


                  • Pai eu de asta vorbesc, am condus 3 opel astra (ani diferiti, 2003, 2008 si 2010, din care doua peste 6-7.000 km)..si doua meriva. Plus stiu ce probleme au avut persoanele respective cu masina (buni prieteni...ne stim de mult

                    Comment


                    • Eu te cam sustineam din umbra, nu contestam ce ai spus

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Si ca design, tot in plus iese.
                        Asta e parerea ta, desigur!

                        Comment


                        • DannyMC la mr.K si trabantul iese in plus. De fapt...ori ce iese in plus fata de ori ce ar avea sigla Dacia (nu conteaza ce vs ce...cat timp are sigla dacia...pierde)

                          Comment


                          • da, aveti drepatate cu totii

                            Comment


                            • Originally posted by DannyMC View Post
                              Asta e parerea ta, desigur!
                              Concluzionez ca designul Loganului iti place mai mult decat Astra J.
                              Foarte frumos, desi nu inteleg.
                              Il citez pe colegu'.
                              da, aveti drepatate cu totii


                              DannyMC la mr.K si trabantul iese in plus
                              Iar la bolovan pana si Rolls Royce iese pe minus fata de Logan.
                              Last edited by mr.K; 26 January 2017, 12:35.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Concluzionez ca designul Loganului iti place mai mult decat Astra J.
                                Da, de ce, nu e voie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google