Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si materialul.

    Comment


    • de obicei, plasticele originale, sunt dintr-un material mai rezistent, mai flexibil, cu aderenta mai mare la vopsire (in cazul barei fata-spate, de ex), pe cand cele neoriginale, sunt casante, la cea mai slaba atingere se sparg/crapa.
      Am vazut la un coleg de munca, la un Doker, si-a luat bara din Vitan. Acum, in iarna asta, la o parcare mai vanjoasa, a intrat intr-un morman de zapada/gheata, si poc....Nu doar zgariata, ci sparta.
      Acum, daca esti atent, in principiu, nu ar trebui sa ai nicio problema cu un plastic neoriginal, in cazul bandourilor.
      In cazul unei bare, este indicat sa folosesti totusi de origine, pentru ca, plasticul mai bune calitativ (flexibil), ajuta si in cazul nefericit al unui accident, in care lovesti o persoana, amortizand din soc si evitand eventuale fragmente casante de bara sa "injunghie" omul

      Comment


      • Ok mersi mult!

        Comment


        • Care e cea mai mare memorie usb suportata de media-nav? 32 sau 64GB?

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Cat o fi taxiul daca-l chemi sus pe Transalpina? Sau pe vreun drum comunal uitat de lume, pe la ceas de noapte?

            Daca Dacia a eliminat rezerva, a facut-o din motive de taiere a costurilor. Numai unii spun ca le-a facut un bine.
            Chiar pe Transalpina am facut eu pana. Si acum vreo 4-5 ani cand nu era inca asfaltata ). Dar totusi e ok, sa lasi roata de rezerva acasa. Consuma masina mai mult cu ea in portbagaj ). Si daca nu esti plecat la bobohalma, sa ai pana si in oras, sa parchezi masina schioapa undeva, sa iei taxiul, sa mergi acasa, sa te intorci cu roata, sa o montezi pe centura sau pe vreun trotuar din centru, sunt lucruri de nepretuit )

            Si referitor la offtopicurile trecute, sunt de acord cu tine in sfarsit: Astra J arata muult mai bine ca Loganu'. Au scos si astia de la opel (in afara de insignia) in sfarsit o masina faina

            Originally posted by anton.dan View Post
            cheama un logan de taxi pe teleffon
            si sa aiba taaxiu rezerva la el
            Tu cred ca nu ai nicio postare scrisa cum trebuie ))

            Originally posted by Silica View Post
            eliminarea rotii de rezerva din locasul ei (alveola din portbagaj) sau roata de rezerva care nu este fixata corespunzator, modifica neconvenabil comportamentul structurii caroseriei in cazul unei coliziuni din spate.
            Dar daca mergi cu toate cele 4 roti de rezerva pe masina, prinzi 320 kmh (ca 80x4=320 dooh ))), nu te mai prinde nimeni din spate )
            Last edited by pilifida; 31 January 2017, 17:11. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • A venit vremea, dupa 2 ani sa schimb si eu lamelele la stergatoare la al meu Logan II din 2015 si sunt cam nedumerit de care sa iau. Voi de care folositi, care credeti ca sunt mai bune?

              Comment


              • Dupa 2 ani? Stai bine eu le-am schimbat la aproape 1an, tot cu originale din reprezentanta.

                Comment


                • Am primit urmatoarea oferta

                  Buna ziua
                  Oferta de pret set stergatoare LOGAN II - 120.00 lei/set, marca BOSCH
                  Montajul stergatoarelor este gratuita!
                  Va asteptam !

                  Acum nu stiu daca sunt ok BOSH si daca merita banii astia.

                  Comment


                  • Am avut stergatoare bosh mai proaste decat unele noname. Am avut bujii bosh de care n-am fost multumit. Am avut placute de frana bosh care au fost varza. Nu mai am incredere in bosh. Parerea mea este ca oricum nu merita banii aia.

                    Comment


                    • @bazucker - stergatoare OE flat sau Bosch Aerotwin Plus (ultima versiune), cam astea sunt optiunile.
                      sigpic

                      Comment


                      • Multumesc pentru raspunsuri, acum revin cu alta intrebare, ce dimensiuni ar fi bine sa iau?

                        Comment


                        • Dupa bosch, valeu am cumparat denso. Foarte multumit, au fost 125 ron setul parca

                          Comment


                          • Originally posted by bazucker View Post
                            Multumesc pentru raspunsuri, acum revin cu alta intrebare, ce dimensiuni ar fi bine sa iau?
                            De preferat ca alea originale. La mine sunt 550 sofer 500 pasager

                            Comment


                            • se poate chiar:
                              60 cm la sofer
                              53 cm la pasager

                              Comment


                              • Originally posted by bazucker View Post
                                A venit vremea, dupa 2 ani sa schimb si eu lamelele la stergatoare la al meu Logan II din 2015 si sunt cam nedumerit de care sa iau. Voi de care folositi, care credeti ca sunt mai bune?
                                Eu le schimb odată pe an sau mai repede. Am luat doar Valeo, dar tot varza sunt și astea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google