Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut colegi, am si eu nevoie de parerile voastre.
    Am facut revizia acum o luna, si la o saptamana dupa ce mi-a fost schimbat filtrul de polen sau cum i-o zice, a inceput in interior sa miroase a caine ud, a carpe putrezite. Ma bate gandul sa fac o igienizare a sistemului de AC. Ce as putea face? Sa ii fac acasa o igienizare sau sa o duc la service? Sa schimb filtrul sau sa il las pe acelasi?

    Comment


    • Eu zic sa te duci la ei si sa le expui problema. Iti pot schimba filtrul pe garantie, iar igienizarea ar trebui ca bonus pentru neplacerile create de filtrul lor.

      Comment


      • Saltă mocheta şi vezi dacă nu cumva ai apă adunată pe podea ( de la condensul AC)...iar dacă e verifică gaura de scurgere a condensului poate e astupată.

        ori ai clapeta de aer reglată pe "recirculare"..dacă o ţii aşa mult timp apar mirosuri
        Last edited by Luciano2; 1 August 2017, 13:41. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu am apa in masina, este uscat. Nu folosesc niciodata recircularea. Sub masina se scurge condensul. Chiar foarte mult. O duc la un service ceva sa ii dea cu niste spray.
          Last edited by GoDYX; 1 August 2017, 14:07.

          Comment


          • Mergi tot la cei care ti-au facut revizia.

            Comment


            • Originally posted by Luciano2 View Post
              Saltă mocheta şi vezi dacă nu cumva ai apă adunată pe podea ( de la condensul AC)...iar dacă e verifică gaura de scurgere a condensului poate e astupată.
              Oare?



              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • waw! Ce ţigănie!

                Comment


                • .....

                  aha!!! #deci dacia e proiectata de tigani...

                  Comment


                  • n-are cum sa fie proiectata de "#etnia conlocuitoare cu vaste proprietati feromagnetice"; si vezi ca nici macar nu e din cupru.
                    e o proiectare ieftina si facuta in graba caracteristica a unora care au montat oglinzi retrovizoare pe tancuri
                    singurul merit e ca au masurat destul de bine distantele dintre "sus-jos" si (inca) nu balteste in cusca.
                    cit despre ce-o fi sa fie la urmatorul "cost-cut" inca nu stim.

                    Comment


                    • Originally posted by Luciano2 View Post
                      waw! Ce ţigănie!
                      Care e tigania ca nu imi dau seama ?!

                      Comment


                      • Originally posted by GoDYX View Post
                        Salut colegi, am si eu nevoie de parerile voastre.
                        Am facut revizia acum o luna, si la o saptamana dupa ce mi-a fost schimbat filtrul de polen sau cum i-o zice, a inceput in interior sa miroase a caine ud, a carpe putrezite. Ma bate gandul sa fac o igienizare a sistemului de AC. Ce as putea face? Sa ii fac acasa o igienizare sau sa o duc la service? Sa schimb filtrul sau sa il las pe acelasi?


                        Este posibil ca filtru vechi sa fi fost cu Carbon activ
                        Acum au pus un filtru de polen normal
                        De aici si mirosul de caine ud mai ales dupa ce folosesti AC-ul
                        Daca a fost filtru de fabrica atunci a fost cu carbon activ
                        Cum am spus , este doar o posibila problema


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • ţigănia e traseul ăla de conductă pt scurgerea condensului de la AC. Puteau să-l facă mai mascat şi nu cu atâtea coturi.

                          Comment


                          • Este mascat, in niciun caz nu o sa-l vezi cand te urci in masina.

                            Comment


                            • Am avut la masina o lucrare unde a trebuit demontata antena de pe plafon. Cert e ca dupa ce s a montat la loc, parca fasaie uneori posturile radio doar in mers. M am uitat la mufa aceea si pare prinsa la fel de bine cum era inainte, ce ar putea fii? Multumesc.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Miezul firului posibil rupt


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google