Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai cine baga atata in rezervor? Te chinui mult sa bagi benzina asta. Eu ma refeream la pinul "normal"...adica pana sare siguranta...mai tragi de trei ori si gata. Mai mult de 52-54L n-ai in rezervor

    Comment


    • Fiercare cu stilul lui. Eu personal nu car dupa mine 50-60 de litri de benzina aiurea. Foarte rar fac plinul, mai mult de douazeci de litri nu bag pentru ca oricum opresc des.

      Comment


      • Cineva spunea ca daca bagi mai mult decat este cazul suprasoliciti nu stiu ce garnitura...

        Comment


        • Originally posted by bolovan View Post
          Pai cine baga atata in rezervor? Te chinui mult sa bagi benzina asta. Eu ma refeream la pinul "normal"...adica pana sare siguranta...mai tragi de trei ori si gata. Mai mult de 52-54L n-ai in rezervor
          Foarte, foarte putini, nu ma numar printre ei.

          Comment


          • @razvanCC eu nu am timp sa umblu toata ziua pe la benzinarii. Plus ca banateanul din mine...zgarcit de felul lui...a socotit ca are de ocolit vo 500 m prin trafic ca sa ajunga la benzinarie
            Sincer...eu imi doream un rezervor de 60-70L...dar nah...este bun si asa
            @Crs. Sandel nici eu nu am vazut, singurul moment cand fac asta este cand plec la drum lung (4-500 km)...si chiar in momentul in care plec...dar si asta doar daca nu vreau sa mai alimentez pana ma intorc.

            Comment


            • Nu va suparati dar revin cu un calcul...Data trecuta nu se oprise pompa la cat am alimentat, Azi am putut face un calcul.
              Facut plinul, doar pana a sarit pompa. 50L (teoretic, cel putin). Am mers, am mai alimentat 20.01L. Am mers, s-a aprins rosu, am mai consumat cca 2L (pe computer) apoi am alimentat 41.67L, pompa nuna sarit. Am mers, am alimentat 12.36L pana s-a oprit pompa (deci am din nou 50L). In momentul in care am facut plinul (cu acei 12.36) imi arata consumati (de la inceput) 67.4L.
              [50 (initial) + 20.01 + 41.67]alimentati - 67.4L consumati = 44.28L (in momentul plinului cu 12.36L)...In total as avea acum 56.64L in rezervor din alimentari - consum. Asta la plin facut cu pompa sarita, si atat! E corect calculul? Rezervor mai mare de 50L fara a depasi "plinul". Plus ca atunci cand s-a aprins rosu mai aveam benzina...

              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

              Comment


              • Parțial corect.

                In total as avea acum 56.64L in rezervor din alimentari - consum.

                Acum notezi ce scrie la benzină consumata, să zicem B și vei merge fără alimentare până la B+56,64L când teoretic ar trebui să faci pana prostului, dacă faci pana calculul e corect dacă nu mai bagi o fisa
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • In manual scire clar: aproximativ 50L...nu-i o valoare batuta in cuie. Plus sa nu uitam toleranta pompei. La 50L alimentati...paote sa-ti bage si cu un 4-5L in plus (ma rog...sa contorizeze)...si tot este in limitele legale.
                  Acum ma uitam...am o medie de alimentari de 44L.
                  Imi aduc aminte. Parca la prima alimentare a intrat 51L

                  Comment


                  • Aveți o fixă cu furatul, la benzinăria de unde alimentez 10L, 20L, 30L sau 40L se pupă cu ce citesc X + 10,20,30 sau 40L, chiar acolo, cu clipul - poate mă cunosc ăia și calibrat perfect pompa

                    Ce e peste 50 nu intră în calcule
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Zi-mi si mie ce e "clipul" ala? [emoji38]

                      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Foarte, foarte putini, nu ma numar printre ei.
                        Deobicei mai alimentez câțiva litri peste, dar în intr-o dimineața au întrat 13 litri în plus.
                        Last edited by aris86; 12 September 2017, 19:53.

                        Comment


                        • 4-5 litri furati la pompa este imposibil si oricum de la ce benzinarii alimentati voi? Garantat ca nu o sa fie asemenea probleme lacele mari, cel putin o data pe an se calibreaza pompele.

                          Comment


                          • Da, acum m-am uitat, 1L+0.5%. Deci la 100L se considera ok o abatere de 1.05L.

                            Comment


                            • Salut.
                              Unde pot gasi capitonaj capota pentru Dacia Logan 2.
                              Are cineva de vanzare ? Ma inteteseaza sa fie nou capitonajul.

                              Comment


                              • Salutare,am dat comanda de un laureat 1,5 in luna iulie prin programul rabla ,acum parcă m-aș răzgândi și aș opta pentru SL prestige care costa cu 50 euro mai mult,ce mă sfătuiți să fac?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google