Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am un greier care pare ca se aude din bord / partea fata a masinii, se reproduce la o anumita turatie, cand oscileaza intre 800-1000 rpm la semafor, nu reusesc sa-mi dau seama de unde vine. Posibil sa fie de la tabloul de sigurante? Acum m-am gandit la asta.

    Comment


    • Originally posted by bogdan_cr View Post
      Nu crezi că duci nivelul discuţiei mult prea jos, sau am eu pretenţii prea mari de la tine ?
      Iar eu cred ca tu provoci, dupa care te dai ranit: par exemple.

      Originally posted by bogdan_cr View Post
      Cum ziceai ??? Absolut excepţional !
      Inca odata, te rog sa-ti rezolvi disputa cu torque, ca intre oameni maturi, mai ales responsabili si sa ne scutesti cu ironia asta ieftina.
      Last edited by IancuMIC; 4 December 2017, 12:49.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by Onixer View Post
        Eu am un greier care pare ca se aude din bord / partea fata a masinii, se reproduce la o anumita turatie, cand oscileaza intre 800-1000 rpm la semafor, nu reusesc sa-mi dau seama de unde vine. Posibil sa fie de la tabloul de sigurante? Acum m-am gandit la asta.
        Cutia filtrului de aer sau Cutia de siguranțe.
        Alte locuri:
        -Pix în torpedou
        -Alte chestii prin buzunarele ușilor
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Iar eu cred ca tu provoci, dupa care te dai ranit: par exemple.



          Inca odata, te rog sa-ti rezolvi disputa cu torque, ca intre oameni maturi, mai ales responsabili si sa ne scutesti cu ironia asta ieftina.
          Da, spuneam şi mai demult, ceata lui Piţigoi, dai într-unul ţipă doi ... mulţumesc dl-ul Iancu
          N-am ce rezolva cu troque, nici pe public nici pe privat, n-avem confidenţe de-astea de nici un fel, el să se gândească unde a greşit

          Oricum, adevărul umblă cu capul spart prin forumul ăsta

          Comment


          • Am comandat drăcia asta de bec pt proiectoare, problema este că mi-am dat seama târziu ca am luat H11 , oare se potrivesc la mufă, locaș ? Dacă da, consumul să fie o problemă ? Adică se prăjește instalația sau de la căldură să se topească proiectorul ?
            Dacă nu merg la asta le pun pe aia veche
            Mulțumesc
            Attached Files

            Comment


            • Poate știe cineva - are un cod - o ideie dacă există o protecție pt țevile care duc din fața mașinii spre spate ?
              Am observat ca țevile sunt încadrate de un sistem de prindere.
              Attached Files

              Comment


              • Astăzi am observat un comportament mai ciudat. Opresc motorul și las cheia în contact, timp de câteva minute se aude un bâzâit apoi acele din bord se ridică singure apoi coboară și totul devine silențios.Sa zicem că acel zumzet e de la actuatoare, dar întrebarea este de ce nu se oprește totul când opresc motorul din moment ce oricum nu mai baga aer și dc fac acele așa.

                Comment


                • Originally posted by Onixer View Post
                  Eu am un greier care pare ca se aude din bord / partea fata a masinii, se reproduce la o anumita turatie, cand oscileaza intre 800-1000 rpm la semafor, nu reusesc sa-mi dau seama de unde vine.
                  Sa nu fie capota! La mine dupa un an si jumatate capatase un joc in zavor si la ralanti se auzea un zbarnait enervant! Cum apasam acceleratia si turatia ajungea la 1000 rpm disparea total!

                  Comment


                  • Originally posted by alinn28 View Post
                    Astăzi am observat un comportament mai ciudat. Opresc motorul și las cheia în contact, timp de câteva minute se aude un bâzâit apoi acele din bord se ridică singure apoi coboară și totul devine silențios.Sa zicem că acel zumzet e de la actuatoare, dar întrebarea este de ce nu se oprește totul când opresc motorul din moment ce oricum nu mai baga aer și dc fac acele așa.
                    E comportamentul normal, la intrarea în sleep
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • O fi dar, am observat, că face așa și daca scot cheia.Ar trebui să intre imediat în sleep nu după 5 minute. Daca e iarna și bateria mai slabă poate rămân fără.

                      Comment


                      • Originally posted by dl_dr25 View Post
                        Poate știe cineva - are un cod - o ideie dacă există o protecție pt țevile care duc din fața mașinii spre spate ?
                        Am observat ca țevile sunt încadrate de un sistem de prindere.
                        Atenție la preț
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Mulțumesc t0rquemada, poate am noroc la un preț mai bun
                          Ai ideie dacă o găsim și pe altă echipare sau la export ?
                          Și poți și cu ce te-am rugat pe Whatsapp

                          Comment


                          • Am o nedumerire. Ce semnifica acel "3" dintre paranteze?

                            Comment


                            • Sa nu fie cumva nivelul cu care ridica volumul in functie de viteza.
                              Adica la 0...cand masina atinge anumite praguri de viteza, nu mai ridica volumul, la 1 il ridica putin (5%?), la 2 ceva mai mult...si la trei si mai mult.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Am o nedumerire. Ce semnifica acel "3" dintre paranteze?
                                Unde ai intrat pt acele informatii ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google