Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte utila iluminarea spatiului de depozitare de la baza consolei. totusi, ca o parere personala, eu as fi facut-o mai slaba, ca sa fie o lumina difuza in acea zona.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • Eu am pus în vara 2 litri de antigel și 2 litri de apa. Intr-adevar baga mai greu căldură în habitaclu, dar motorul mere în parametrii și nu am de gând sa mai umblu la el.

      Comment


      • Buna, am si eu o intrebare pentru cei care se pricep mai bine ca mine la muzica, ce parere aveti de sistemul de muzica de 2800ron de pe site de la dacia, acel focal format din 7difuzoare(2 inalte, 2 pe fata de 16, 2 pe spate de 13 si subwooferul activ cu statie in el pentru amplificarea sunetului fata), am gasit pe net ca au 60w rms pe fata, 60w rms pe spate si 70w rms subwooferul. Din ce am citit sistemul e complect cu mufe, fire, adaptoare pentru medianavul de pe gama dacia si renault. Tinand cont de complexitatea lui, calitatea si numarul mare de componente din care e compus, merita investitia sau nu? Am citit pe focal india despre el si am fost mirat de cate componente are(fire, filtre, adaptoare).
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • Salut,
          S-a discutat mai intens aici http://www.loganclub.ro/forum/imbuna...ighlight=focal

          Citește paginile 200 și 201. Empyrion și-a instalat sistemul Music Life IFR165-4 pe care am pus și eu ochii ca proiect pentru 2018. Există versiunea mai ieftină, cu codul AC, care conține doar perechea de difuzoare și atât.

          Comment


          • Studiind azi cartile auto la mai multe masini, am reusit cumva sa inteleg motivul pentru care a aparut motorul 1.0 SCE pe Logan : in 2017 , noxele maxim admise pentru programul Rabla au fost de 130 g CO2/km (si in 2018 va fi la fel).
            Ori , 1.0 SCE are 120 , iar 1.2 16v Euro 6 (pe Logan) are noxe 133.
            Dacia nu putea face pomana sa puna doar motorul 0.9 TCE (care are noxe 112).
            Ca o paranteza, 1.6 16v Euro 6 (Pe Dokker) are noxele 140..si e ca un urias ce respira cu portia..
            Interesant e ca la Clio, 1.2 16 V are noxele de 127..iar 0.9 TCE are 105, iar 1.2 TCE are 120..
            Si mai interesant e ca , pe Duster, singurul motor pe benzina ramas , 1.2 TCe are noxe declarate de 138 (iar cel 4*4 are 145)..deci NU va putea fi cumparat prin Rabla..
            Asa ca, 1.0 SCe e the best deal..pentru Dacia..noi ne mandrim ca avem singurul motor aspirat din curtea Renault.

            Comment


            • intrebare pentru cei cu MCV: uneori cand deschid haionul curge apa din interiorul lui, pe o gaurica. Este ok?

              Comment


              • Depinde de cantitatea de apa, poate este condens, dar nu cred ca este ok, eu unu nu am observat asta la mine. Esti sigur ca e apa si nu lichid de parbriz?

                Comment


                • Da, as zice ca e normal. Ori de la ploaie ori la spalare intra putina apa prin zona numarului sau prin alte locasuri (buton, lampi de numar etc.).

                  Nu stiu cum e prins al tau dar al meu e cu suruburi direct in tabla pe cand gaurile special facute pentru prinderea suportului sunt libere.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • La mine e prins cu nituri. Le-am zis ca daca se apuca sa gaureasca table cu autofiletante nu ridic masina.

                    Ideea e ca eu am dat bandoul jos ca sa Montez camera. Prima data nu l-am lipit cum trebuie si intra apa, insa intra direct in portbagaj. Am luat altul si nu ami intra apa insa am vazut ca mai curge uneori prin gaurile alea....

                    Nu ajunge apa in lampile de la numar sau prin alta parte....

                    Comment


                    • Originally posted by vali2008 View Post
                      Studiind azi cartile auto la mai multe masini, am reusit cumva sa inteleg motivul pentru care a aparut motorul 1.0 SCE pe Logan : in 2017 , noxele maxim admise pentru programul Rabla au fost de 130 g CO2/km (si in 2018 va fi la fel).
                      Ori , 1.0 SCE are 120 , iar 1.2 16v Euro 6 (pe Logan) are noxe 133.
                      Dacia nu putea face pomana sa puna doar motorul 0.9 TCE (care are noxe 112).
                      Ca o paranteza, 1.6 16v Euro 6 (Pe Dokker) are noxele 140..si e ca un urias ce respira cu portia..
                      Interesant e ca la Clio, 1.2 16 V are noxele de 127..iar 0.9 TCE are 105, iar 1.2 TCE are 120..
                      Si mai interesant e ca , pe Duster, singurul motor pe benzina ramas , 1.2 TCe are noxe declarate de 138 (iar cel 4*4 are 145)..deci NU va putea fi cumparat prin Rabla..
                      Asa ca, 1.0 SCe e the best deal..pentru Dacia..noi ne mandrim ca avem singurul motor aspirat din curtea Renault.
                      puteau sa-l faca si pe dacie la emisii de 127 g CO2, dar nu au vrut, motorul de 1,0SCe este mai ieftin de produs si probabil la 1,2 au avut multe bube de rezolvat in garantie si le-a dat cu virgula.

                      Comment


                      • diesel dCi 75 cp S&S emisii CO2 93 g/km

                        Comment


                        • Originally posted by george.sce View Post
                          diesel dCi 75 cp S&S emisii CO2 93 g/km
                          Era vorba de motoare pe benzina
                          Deja in vest se pune accentul si pe emisiile de NOx la care dieselul pierde din start

                          Comment


                          • Cum noi suntem cu ceva decenii în urma lor doar normele impuse de UE au efect, asta în afara granițelor că la interior mai avem ceva de așteptat.
                            Aici nu are importanță cât "nor" produci si nici nu o să aibă cât de curând

                            Comment


                            • Unde este localizata valva control aer (air control valve) la 0.9 tce ?

                              Comment


                              • Salut,azi la spalatorie am vazut la un Duster nou aceste vedere la portiere,are cineva idee daca se gaseste ceva asemanator si pentru Logan?20180210_110718.jpg20180210_110728.jpg

                                Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google