Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am discutat anul trecut cu cineva de la ARO Welding despre productia de la Mioveni. Se pare ca au modernizat liniile pentru Duster.
    Oricum, daca suntem baieti inteligenti, ne-am bucura (oarecum) daca Sandero nu s-ar mai face in RO si s-ar face cat mai multe Dustere. De ce? Ghiciti voi

    Evident ca ar fi bine sa se faca si Sandero (daca nu se mai face) insa daca e sa alegem...preferam Dusterul.

    Comment


    • Si nu ma poate ajuta nimeni cu traseul a doua fire din compartimentul motor in habitaclu. O schita a partii dintre cele doua compartimente, macar daca trebuie sa dau gaura sa vad unde pot da sa nu strapung alte chestii. Torquemada please[emoji4]

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Comment


      • Am un model mcv Prestige,pentru a vedea daca am cablaj pentru camera ce trebuue sa dau jos....protectia de la haion sau bucata de plastic din portbagaj din partea stanga?multumesc!

        Comment


        • 99% trebuie sa fie, partea stanga daca imi aduc aminte. Ce an este masina?

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Ianuarie 2017

            Comment


            • La senzorii de parcare din fabrica Logan 2 se poate muta (eventual adauga) difuzorul mai in fata ?

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Sandero și Sandero Stepway se fac numai în Maroc pentru EUropa, dar tot cu UU1. Pentru Rusia același Sandero are vin ce începe X7L (LADA)

                La polul opus ai Duster ph3 care se face la noi dar are vin cu VF1, adică Franța.

                Care vrea aruncă o privire pe aici

                De reținut din vin îți poți da seama rapid de tipul de motor și cutie, eventual și de o dată aproximativă de fabricație, restul informațiilor se scot din vin, via clip/dialogys/reprezentață
                Mulțumim pentru informații!

                ************************

                Și că tot veni vorba de Maroc, mașina lu' văru' de la C-lung Muscel (un Lodgy "marocan"), spre deosebire de petardele de Lodgy de la muncă de la mine, arată de 1000 de ori mai bine iar aici mă refer la cum arată înăuntru, tapițerie, asamblare, mânere exterioare uși, etc.

                Cum vă explicați?

                *e adusă din Franța (ăsta să fie oare motivul?)
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Originally posted by C.Mike View Post
                  La senzorii de parcare din fabrica Logan 2 se poate muta (eventual adauga) difuzorul mai in fata ?
                  La X52ph1 da, e difuzor separat
                  La X52ph2 nu, difuzorul conține și computerul.

                  Mai elegant e să renunți la difuzor și să-l conectezi la Medianav pe aux, evident nu e plug&play
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Din pacate nu am medianav. La radio/mp3 se poate?

                    Banuiesc ca este x52ph2, an 2017.
                    Ma deranjeaza amplasarea difuzorului in stalpul din spate, daca este zgomot in trafic, muzica in masina, plus vorbit in masina in spate, se aude greu difuzorul.
                    Last edited by C.Mike; 1 April 2018, 14:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Cică noul Logan este cu 3 cm mai înalt în România față de alte țări.

                      Așa o fi? Mira-m-aș...
                      Am umblat ceva prin lume dar nu am observat nimic.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Gropile in Romania sint cu 3 cm mai adinci decit oriunde alte tari
                        asa ca e posibil,

                        Comment


                        • Tot la gropi mă gândeam și eu, fii-r-ar...
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Tare de tot asta. Foarte logic.
                            Si Mioveniul s-a adaptat de anul trecut: se axeaza pe Dustere. Nu mai trebuie offroad. Avem drumurile patriei (nu autostrazi ca si alea doua sunt carpite).

                            Comment


                            • Nu se poate pe radio, doar Medianav.

                              Originally posted by Catalin S. View Post
                              Cică noul Logan este cu 3 cm mai înalt în România față de alte țări.
                              E vorba de RUsia nu ROmânia
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • O documentatie la senzorii de parcare se poate, daca nu cer prea mult?(cablaj, schema, amplasare, etc)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google