Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oare vopseaua asta face fata pt tamburi ? A mai folosit cineva asa ceva ?
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 6 April 2018, 10:58.

    Comment


    • teoretic, daca te iei dupa e scrie in fisa produsului ar trebui sa faca fata distractiei.
      temperatura nu-i problema principala, oricum e pentru foarte scurte perioade de timp.

      Comment


      • Pai ce calitate trebuie sa aiba vopseaua, daca nu rezistenta la temperatura ? Multumesc

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Eu zic ca ar trebui sa reziste. Problema e ca nu stiu daca-ti ajunge[emoji848][emoji38]

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by dl_dr25 View Post
            Pai ce calitate trebuie sa aiba vopseaua, daca nu rezistenta la temperatura ? Multumesc

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
            rezistenta la spectrul UV, la coroziune, socuri... chestii d-astea.
            Last edited by devreg; 2 April 2018, 20:27.

            Comment


            • Eu cred si sper sa reziste maine il folosesc fiindca schimb si rotile.

              A iesit bine, acum sa vad cat tine am folosit doar o jumatate de cutie.
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 6 April 2018, 11:00. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Cam in cat timp s-a uscat? Cat a costat cutia?


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • 25 sau 30 lei de la horbach, dar o gasesti si pe net. Partea cu prezoanele a fost data prima si doar o mana, dupa o ora parea uscata bine. La 10min nu se mai lua pe mana.


                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Oooo, super, multumesc mult pentru raspuns.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • Am gasit...aceasta este mufa pentru conectare camera?multumesc!
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 6 April 2018, 11:00.

                      Comment


                      • da, aceea este

                        Trebuie sa tragi spre lateral de acea carcasa de plastic. Si eu m-am chinuit sa o scot...pur si simplu tragi. Are niste cleme din metal in lateral.

                        Daca ai cablul original ptr camera, culorile sunt 1 la 1.

                        Cea mai mare provocare la mine a fost sa trc cablul prin burduful de la haion (eu am MCV).
                        Last edited by sebibv; 4 April 2018, 20:52.

                        Comment


                        • La fel am si eu,tot mcv,nu vreau sa spun cum au sarit clemele acelea de metal pentru ca nu intelegeam cu se da la o parte bucata aia de ornament.

                          Comment


                          • Si eu m-am chinuit mult. Daca vrei sa tragi cablul prin burduf iti recomand:
                            - banda izolatoare: tai toate firele masinii si le innadesti apoi *
                            - un conductor electric din cupru izolat de 0.75 mmp sectiune ca sa tragi firul camerei.

                            * glumesc evident. Am folosit banda ca sa strang firele de la camera care intra in acea mufa astfel incat sa nu agate. de asemenea, cu banda am legat firul cu care am tras de firul camerei.

                            NU MONTA mufa cea mare inainte sa tragi firele prin burduf.
                            Vezi ca trebuie sa ai activat si medianav-ul.

                            ATENTIE: daca dai bandoul jos => ala e lipit cu banda dublu adeziva. Eu l-am inlocuit cu unul nou dar nu am lipit bine banda si imi intra apa in masina. Fii foarte atent. Se dezlipeste greu, iar banda aia dublu adeziva se dezlipeste extrem de greu de pe masina.
                            Eu am folosit un prosop vechi si alcool izopropilic ca sa o curat. Nu te sfatuiesc sa icnerci su produse speciale pentru sezlipit etichete ca sa nu atace vopseaua.
                            Last edited by sebibv; 4 April 2018, 21:43.

                            Comment


                            • Stie cineva ce cuplu de strangere au prezoanele ? Cu o cheie dinamometrica mi-au fost retezate doua prezoane, era setata la 120. Treaba este ca am cumparat prezoanele cu saiba pe bucati ( 14 + 2) si nu prea sunt sigur din care lot ( olx 14 sau magazin 2 ) au fost cele care au cedat Multumesc

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Din câte știu parcă e 100N.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google