Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Catalin S. View Post
    Poate explica cineva de ce la Prestige-ul de mai jos nu există protecțiile din plastic?

    Menționez că ambele mașini au aceeași vârstă - 2018, iar în afară de cel din poză, în parcare la noi mai sunt 3 identice, din același lot. După cum unii deja știu, SL Plus este al meu, Prestige-urile sunt de la muncă.

    Întrebare... Cei cu Prestige pot confirma / infirma acest aspect?
    Dacă nu este evident ce se vede, e vorba de aripile din spate

    *scuze pentru jegul de acolo, altă țară șia alte drumuri nu am
    Si al meu SL Plus de acum aproape 2 ani are acele protectii de plastic, which is good, zic eu, bravo dacia, din sezonul așa da!

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Terminați cu prostiile, niciun X52 nu a venit cu Focal din fabrică.

      Diferențele în poză, dreapta difuzor original de față, stânga focal-ul echivalent dar nu cel plug&play... "e" la fel ?!
      Super!

      Asta am vrut să știu. Deci o sa mă bag!

      Să vedem acum cât e manopera.
      Sper să nu mă sărăcească Meridian.

      *dacă le montez în altă parte, pierd garanția, corect?
      Last edited by Catalin S.; 8 April 2018, 12:51.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • mie mi-au spus ca ma costa in jur de 200 de lei pentur fata sau spate...sunt un pic cam nesimtiti.
        Adica 650 lei difuzoarele +400 montajul?
        Si eu as vrea sa le schimb insa mai astept un pic.

        Comment


        • Stie cineva cam cat dureaza aceasta operatiune intr-un service autorizat?

          Comment


          • Eu vad pe mydacia ca boxele fata + spate sunt 700lei. Eu spun ca nu merita sa faci instalarea la Dacia daca costa 400lei. Poti sa cumperi boxele si le faci singur sau cu un amic mai priceput, iar garantia nu o pierzi fiindca este plug&play.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Pe partea electrica nu imi trebuie un amic mai priceput ca nu e nicio filozofie.

              Ceea ce nu stiu eu edte sa demontez fetele de usi. Dacă ne poti ajuta aici ar fi super.
              As vreasa stiu și cum se demonteaza cele de fabrica și cum se pun cele noi (ce scule imi trebuie).
              Nu stiu dacă sunt nituite clasic si trebuie sa scot acrle nituri, dacă sunt ceva nituri de fabrica cu care sa le inlocuiesc pe acelea... Etc.

              Comment


              • Uite un filmulet edificator https://youtu.be/pk3xIxYTUpI
                Scule ai nevoie o bormasina si spirale ( doua ). Unul mai mare care sa "rupa ciuperca " la nit ( dupa asta boxa iese ), iar unul mai subtire sa scoti nit ul din usa. 3 suruburi de 6x20/25, 3 piulite autoblocante, 6 saibe, 4 negrese care prind boxa de suport - toate acestea pt o singura usa.


                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Iti multumesc,
                  Trebuie sa recumosc ca m-am uitat cam pe sarite momentan insa am descarcat clipul si am salvat mesajul tau precedent itnr-un fisier txt.
                  Am cateva intrebari suplimentare:
                  1. cum prinzi boxele? in clip omul foloseste nituri pentru ca nu stiu cum ai prinde surubul sau piulita pe partea interioara.
                  2. ce sunt alea negrese?
                  3. pe o scara de la 1 la 10, cat ai acorda difuzoarelor de fabrica si cat ai acorda focal-urilor?

                  Sunt genul de persoana care are coletii clac, care are echipament hi-fi care poate fi clasificat ca fiind entry-medium. Nu sunt un audiofil desavarsit dar nu pot asculta muzica la boxele de calculator.
                  Daca ar fisa dau o nota sonorizarii din logan as zice: 4. Nu o compar cu nimic, ci doar ca feeling.

                  PS momentan nu schimb difuzoarele, am alte prioritati (barele si suportuld e bicla) insa imi doresc sa o fac.


                  LE: vreau sa recunosc public sa sunt un idiot! M-am panicat ca un prost (da, eu recunosc cand sunt fraier) ca mi s-a aprins un bec pe bord. Am oprit, am verificat motorul (vizual), am plecat mai departe. Apoi (fiind stresat de treaba cu uleiul)...am verificat si uleiul. toate bune si frumoase. Pana la urma am zis sa ma uit in manual: presiune roti. M-am simtit ca dracu, nu pentru ca nu am stiut ce inseamna acel simbol ci pentru ca...am ami avut acel semnal aprins o data (cand am schimabt anvelopele). Concluzia? E bun manualul in masina daca ai pierderi de memorie . Gata, am renuoscut public! Eu credeam ca e check engine!
                  Last edited by sebibv; 8 April 2018, 23:39.

                  Comment


                  • Negresele:

                    ;-)
                    Last edited by C.Mike; 8 April 2018, 23:48.

                    Comment


                    • Desi asa le ziceti holzsuruburilor pentru rigips (pentru profile) .

                      Mersi Mike.

                      Comment


                      • 1. Primul de usa vine suportul, care este prins in 3 suruburi. Atata timp cat pe suport nu este prinsa boxa, se poate introduce mana cu o cheie cu care o sa ti contra pt a strange surubul [emoji39].
                        Dupa ce ai strans suportul montezi boxa.20180331_192507.jpg20180401_092651.jpg

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • 2. Sa raspuns
                          3. Eu chiar nu am ureche muzicala. Dar cum spune si fata mea care habar nu avea ce am facut la masina si a observat imediat, se aude mai clar.
                          Spun ca se merita dar nu pot sa acord o nota, alti colegi au spus ca face toti banii, eu doar ca se aude mai clar

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Daca va apucati sa demontati usa sa aveti si ceva rezerve de clipsuri. Poate aveti lipsa ca mine din fabrica sau poate se rupe 1-2 bucati. Acest model este la usa, restul prin masina sunt albastre.s-l500.jpg

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Cauta pe youtube tot pe tipul asta fiindca are mai multe clipuri cum sa demontezi si montezi fete de usa / boxe la mai multe tipuri de masini Dacia, doar ca el le prinde in nituri fiindca are cu ce

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Tubulatura aer pt locurile din spate pentru Logan 2 este diferita fata de cea de Logan 1?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google