Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Catalin S. In legatura cu speed vol.
    Mai trebuie facuta vreo setare pe undeva, la mine este setat la 5 dar nu are nici un efect, volumul nu creste, nu scade. Un sfat cum as putea sa fac sa functioneze?

    Comment


    • Hmmm, presupunând că ai dat deja "enter" pe joystick, dar tot nu a mers, tare-mi e să nu fie o problemă de rezolvat pe garanție. Din păcate chiar nu știu ce sfat să-ți dau.

      Ce îți pot spune este că nu am testat cu muzica de la radio sau CD (dar o voi face), ci cu piesele din playlistul aflat în telefon, deși nu cred că ar exista vreo diferență.

      În principiu: settings > spd vol > alegem 1....5, după caz > enter pe joystick.

      Revin cu testul.

      *totuși dă și un restart și vezi ce "zice"...

      Mai trebuie facuta vreo setare pe undeva
      Eventual scoate-i "loudness" dacă este activat.
      Last edited by Catalin S.; 11 April 2018, 12:59. Reason: Automerged Doublepost
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Mersi, da intradevar am "loudness" activat o sa incerc si fara, ce pot sa spun este ca functia asta speed vol nu am vazut-o functionand nici pe medianav si nici pe radio mp3, am incercat si la alt logan, nu a functionat(incercat pe 3 masini).
        Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat... ms anticipat.
        Last edited by C.Mike; 11 April 2018, 13:08.

        Comment


        • Originally posted by Marius Ile View Post
          azi am programat masina pt prima revizie. PRETUL!!! ENORM!! 750 ron??? Pai pretul celor schimbate e undeva la 200!!! Si pana la 750 ce pana mea e? Taxa de smecher? Am laudat dacia pana acum, dar la faza asta...
          Tu cand ai cumparat masina nu ai citit fisa de produs ce ti-a fost data (daca ti-a fost data)?

          Piesele nu costa doar 200lei ci undeva pana in 140Euro fara TVA (la pretul recomandat de Dacia) ...

          Vezi aici: logan-mcv-2-fisa-produs-intretinere.jpg (calitatea e cam proasta din cauza forumului ...)
          Last edited by Silviu; 11 April 2018, 13:17.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Originally posted by ctropett View Post
            Pana la urma, despre ce vorbiti aici? Sonorizarea in sala Operei din Viena? De acord, sunt un afon, dar prea bateti campii cu gratie.
            Nu, nu este Opera din Viena (apropos, tare scump biletul acolo și plin de "mozartiști" pe străzi) ci aici se întâmplă un alt fenomen...

            Chiar dacă nu ți-ai dat seama de-a lungul timpului, află că multe piese care nu ți-au plăcut la o primă audiție, de fapt pe care nu le-ai înțeles, deoarece muzica nu este mâncare, nu au avut săracele nicio vină. Una din cauzele majore era soundul prost mixat. Ori era vocea prea în spate ori prea în față ori echilibrarea instrumentelor nu a fost una pe măsură.

            Mai mult, procentul privind compozitorul prost este unul destul de mic. Mai contează și producătorul albumului, cel care orchestrează o piesă și care de regulă stă la butoane sau prin zonă în studio, ca să dea indicații. Am curaj să afirm că piese proaste nu există. Toate sunt la fel de bune. Contează cultura, backroundul muzical al ascultătorului și nu în ultimul rând producția muzicală (uneori la români contează și numărul berilor). Dacă cea din urmă (producția) este de la excelent în sus, atunci orice piesă ascultată în incinta Loganului se poate compara ca sound cu orice altă piesă "dată" de acustica sălii de la Opera din Viena.

            Apropos, nici Ateneul nu e departe, dar asta e altă poveste.

            Originally posted by C.Mike View Post
            Mersi, da intradevar am "loudness" activat o sa incerc si fara, ce pot sa spun este ca functia asta speed vol nu am vazut-o functionand nici pe medianav si nici pe radio mp3, am incercat si la alt logan, nu a functionat(incercat pe 3 masini).
            Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat... ms anticipat.
            Vezi mai întâi cum e fără Loudness. Mi-e să nu se anuleze una pe alta...

            Cât despre Medianav, acolo chiar nu știu ce să zic. Momentan nu am jucărie d-aia. E în plan, dar cam într-o lună.

            O să fac totuși un video cu setarea care m-a bucurat că există, știind de aceasta opțiune "hoață" din vremuri străvechi, de la Renault.
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Originally posted by Silviu View Post
              Vezi aici: [ATTACH]524510[/ATTACH] (calitatea e cam proasta din cauza forumului ...)

              Sau aici: Fisa produs

              (nu am mai avut timp sa modific postul anterior)
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Eu la benzinarul din dotare am dat la revizia nr.2 692 ron.Oloi Elf Evolution 900srx 5 litri plus filtre.Ora de manopera este ~105 ron.
                La 1.5 dci ce pret aveti la revizia obligatorie?
                Last edited by micutzu666; 11 April 2018, 13:51.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Eu revizia a 2-a am dat aproximativ 900 lei


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Nu vreau sa par lipsit de.... si nici sa fac pe moderatorul dar exista topicuri pentru revizii ca de ex:
                    Last edited by C.Mike; 11 April 2018, 14:00.

                    Comment


                    • Spune-ți vă rog și unde ați făcut reviziile să știe lumea să nu se mai ducă...
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Originally posted by Catalin S. View Post

                        În principiu: settings > spd vol > alegem 1....5, după caz > enter pe joystick.
                        Putem face si noi, cei care nu avem aceasta functie activa, cu loganuri de prin 2015, vreun update ceva la consola audio???

                        Comment


                        • Cred că T0rquemada este cel mai în măsură să răspundă...
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Păi sunt două posibilități:
                            1 - lipsă fir SDVC (demontezi radioul și verifici)
                            2 - funcție SDVC (dacă 1 e ok, se poate configura)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Ahaaa, deci din acest motiv este posibil să nu meargă la alții deși toate setările sunt făcute...
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Păi sunt două posibilități:
                                1 - lipsă fir SDVC (demontezi radioul și verifici)
                                2 - funcție SDVC (dacă 1 e ok, se poate configura)
                                Prompt ca de obicei. Cum arata firul ala? Exista vreun fisier care se pune pe stick si se face update sau trebuie facut via OBDII??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google