Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by eliadib View Post
    Te-a uitat și la plăcuta de pe interior, s-ar putea sa fie mai tocita, la mine așa a fost
    Am facut si poza la interior.
    Attached Files

    Comment


    • Pare ca ar mai merge vreo câteva mii de km,poate pana in 3000 -4000 km
      Vrei sa schimbi si discurile la următorul schimb de placute?

      Comment


      • Voi va jucati cu focul...
        Alea sunt placute de schimbat. Nu socotiti ca mai sunt cativa mm pana la fier.
        Punand in balanta pretul unui set si riscul, alegeti!
        Eu unul, le schimb cand mai au cca 30%, fara sa am resentimente pentru materialul de frictiune neconsumat...
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • Originally posted by panselin4 View Post
          Pare ca ar mai merge vreo câteva mii de km,poate pana in 3000 -4000 km
          Vrei sa schimbi si discurile la următorul schimb de placute?
          Discurile, in functie de cum vor fi la al doilea schimb de placute.

          77sky, asa am zis si eu cand le-am vazut. Nu le-am masurat, nu am lera.

          Comment


          • La schimbarea placutelor ma ghidez dupa placa de fier pe care sta ferodoul...
            Cand sunt cam la fel ma pregates de inlocuirea lor.
            Cea ce e cam la tine acum!
            ex:
            Logan Laureat 1,2 16V mpi E5N-2012-->2022(112.100km)
            Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->2012(76.100km)

            Comment


            • Sal,ma bate gandul sa iau prezoanele astea pentru jantele de aliaj.



              Set prezoane jante aliaj cu antifurt originale pt renault Set prezoane janta aliaj cu antifurt Originale Renault, reper 7711239104 Setul contine: 16 prezoane pentru jante de aliaj cu cap...


              Ciudat e ca pe un site scrie ca au cap de 19,pe altul ca au cap de 17 desi au acelasi cod.

              Ce ziceti merita?
              Last edited by Old Driver; 16 April 2018, 11:22.
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Eu as cauta la dezmembrari unde un set prezoane il cumperi la 100lei si pe olx antifurt la 50 -80 lei. Vezi ca a fost la reducere la ambele magazine undeva la 240lei, daca nu te grabesti sigur revine promotia.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Ma gandesc ca la prezoanele luate de la dezmembrari,sa nu fie materialul cam "obosit" de la cine stie cate strangeri si desfaceri au avut parte.Pana la urma tine de siguranta.Antifurt am primit odata cu masina luata de la dealer.Dar la jantele de aliaj,cei de la DACIA au pus prezoane fara saiba aceea conica ptr a nu ovaliza gaura jantei.
                  O sa mai astept...poate apare vreo oferta mai "accesibila buzunarului".
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • Stiu ca a mai fost discutat subiectul insa...
                    Acum 2 zile am atins cu scutul de bordure. Fiind din platic, m-am gandit sa il schimb.
                    Exista ami multe "variante" de scut de logan sau toate se potrivesc?

                    Comment


                    • Are idee cineva pe unde gasesc in Bucuresti asa ceva ? Preferabil S6 -S5. Multumesc
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 16 April 2018, 20:11.

                      Comment


                      • Nu sunt din buc dar unii spuneau ca e un magazin pe maica domnului... Nu am detalii...

                        Comment


                        • Calea grivitei 34, magazinul este intr-o curte, nu este la strada principala, eu de acolo am luat

                          Comment


                          • Te asteptam cu raspunsul, uitasem adresa Multumesc
                            Last edited by 77sky; 16 April 2018, 20:11.

                            Comment


                            • adelectrocom, atenție la program nu e respectat 100%
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Si in Dedeman se gasesc conectori.
                                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google