Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inseamna ca le am incurcat eu ( usile , fata 3 si spate 2 ) ,Scz [emoji847]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Are ideie cineva daca difera suspensia intre logan si stepway ? Daca da, care sunt diferentele ?
    Ma tot bate gandul la anvelope pe 205, acesta este motivul pt care intreb.
    Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 3 May 2018, 22:06. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • A comandat cineva de la autovestshop ?

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Am comandat eu o cotiera si un suport auto, 20 lei transportul, e ok.

        Comment


        • Salut
          Aveți idee sistemul de prindere de la stergator parbriz la L2 2017 este același ca la L1 sau este diferit? ÃŽntreb pt ca azi neavand de lucru am vrut sa scot un stergator si am reușit să rup o mică clema de plastic care are o săgeată pe ea dar stergatorul n-am reușit să -l scot si m-am lăsat păgubaș de frica sa nu mai rup si altceva să nu mai stea fixat apoi. O avea ceva ca s-a rupt clema aceea de plastic se poate să iasă stergatorul de pe poziție? Cei care cunosc știu exact despre ce vorbesc. La L1 era foarte ușor de schimbat..

          Comment


          • Asa am pit i eu (2016), daca tija are o gaura în capt, acolo în gaura respectiva se propteste clema respectiva care are un ghimpe i ghimpele întra în gaura, cred ca respectiva clema ai rupt-o, asa ca ia un oricel negru cât mai subire i prinde cadrul stergator ului de tija, introduci oricelul prin gaura i apoi îl tragi bine, eventual 2 oricei unul pe stânga i unul pe dreapta, soricelul atasez poza
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 5 May 2018, 22:06.

            Comment


            • Am înțeles. Ms frumos. Clema aia am rupt-o...care are un ghimpe ce intră în gaură. Am niste soricei prin casă o să pun unul. Să vedem acum când va veni vremea să le schimb care e șmecheria să le dau jos �� de umblat nu mai umblu acolo așa fără rost să-mi fac de lucru

              Eu mă gândeam s-o lipesc cu ceva înapoi dar nu cred că o să țină
              Last edited by augustus8186; 5 May 2018, 22:23. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Am vazut prin peco-uri tot soiul de adaptoare pentru prinderea stergatoarelor...
                Si nu erau scumpe...
                Logan 1.2 16v 2012

                Comment


                • Am si eu o intrebare: la motorizare 0.9 tCe (fabricatie 2014 ~ 70.000 km), cutie manuala, ambreiajul are un sistem de autoreglare ceva? Intreb pentru ca vineri imi agata la retrogadare din 5 in 4 si din 4 in 3 destul de serios. Aproape fortam maneta sa schimb vitezele (nu faceam frana de motor, deci nu turam motorul la retrogradare). Apoi sambata a intrat mult mai usor, iar de astazi si-a revenit complet. Sigur nu a fost doar o impresie.

                  Comment


                  • Am platit 5% avans pentru masina, inca nu am semnat contractul final.
                    Mai pot da inca 20-25% avans ?

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • De ce nu intrebi dealerul? Ar trebui sa fie cel mai in masura sa-ti rsapunda la intrebarea asta!

                      Comment


                      • Ca ma roade curiozitatea pana maine cand voi suna agentul care se ocupa de masina...ma scuzati pentru impertinenta mea.
                        O seara buna.

                        Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Stai relaxat ca nu se poate. Poti sa dormi linistit.

                          Comment


                          • Eu știu că se poate. Mie mi-a zis că dau cat vreau dar sa fie minim 5%

                            Comment


                            • Merge sa platesti cat vrei, eu am dat avansul si dupa o saptamana am achitat masina. Am castigat din curs 4 sau 6 sute lei fiindca am achitat mai repede cu 40 -50zile decat momentul de livrare.

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Ca sa platesti trebuie sa fie fabricata din cate stiu eu sau sa existe seria de motor...sau ceva de genul. Nu poti sa o achiti cand vrei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google