Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred că mai iau dacă nu găsesc ceva până în 3200 lumeni si ceva la 5000k, pe mine ma sperie lumina de la proiectoare.

    Comment


    • Cum se schimba becurile la proiectoarele de ceata? Am citit in manual si in afara de a ma adresa unei reprezentante nu apar alte explicatii.

      E logan 2 ph1 din 2014.

      Comment


      • Sub bară in dreptul proiectorului ai un plastic in forma de triunghi, este prins într-o ciupercă si două torx ( in bară) si se scoate apărătoare. După ai loc să scoți becul.
        La fel este si la L1 si L2

        Comment


        • Stie cineva si are o poză cum arată o cheie ( lamela) blank pt logan 2017, sau care este modelul ? Mulțumesc

          Comment


          • Cum se demonteaza/monteaza stropitoarea spate sandero stepway II?

            Comment


            • Dragi forumisti, am si eu 3 intrebari, poate cei care au mai multa experienta/informatii ma pot ajuta :

              1. Unde in europa pot gasi kit sport pentru logan 2 (pre phase-lift) de genul cum e in aceasta poza :

              Aste kitul ce il au cei din Americade Sud pe gama lor de Renault Logan 2.
              Aveau si cei de la Dacia la un moment dat intr-o brosura - https://www.cdn.daciagroup.com/conte...-accesorii.pdf , dar a disparut optiunea intrun mod dubios, am si cautat/intrebat la dacia dupa coduri si nu stie nimeni nimic.

              2. Exista cumva pe piata stopuri sau faruri cu led tuning pentru logan 2 pre phase-lift ? In europa nu ma gasit din nou, doar la Sud-Americani, ceva de genul :

              si :


              3. Si ultma intrebare e legata de lampa de la numar pt logan 2. Daca exista ceva model cu led direct in lampa, ca eu nu am gasit, exact cum e acuma la modelul de phase-lift : https://www.emag.ro/lampa-led-numar-.../pd/DPG5PDBBM/
              Sau eventual daca poate sai mi zica cineva ce alte masini de la renault au aceeasi lampa la numar ca loganul pre-phase-lift, adica 2012-2016. Am sunat deja la Dacia, si nu au stiut sa imi zica ce alte modele au acelasi timp de lampa ca loganul (cel putin cei din Timisoara nu au stiut)

              Multumesc anticipat colegilor care ma pot ajuta cu informatii legate de oricare din punctele mentionate.

              Numai bine.

              Comment


              • Partea de stopuri si faruri îmi place, vezi pe AliExpress pt pct 3 ( doar că durează la 2 luni până vine )

                Comment


                • https://www.ledperf.co.uk/pack-led-l...ro-p-4908.html Pentru lampa cu led de la numar

                  Comment


                  • Originally posted by Luncani View Post

                    ... logan 2 (pre phase-lift)...
                    E Logan II ph1 (phase1) nu face lift sau altă denumire

                    1. Kitul sport e pe L52ph1 e doar la BRazilieni, pe sistemul duci mașina și îl montează ei în reprezentanță, nu se vinde nemontat

                    2. Omologate nu există, neomologate nu prezintă interes

                    3. Nu există
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Stiti cumva cum as putea sa strang antena la un logan 2 ph1? Am incercat sa o las mai jos si am observat ca joaca soclul antenei

                      Comment


                      • Scoti lampa plafoniera si strangi piulita soclului antenei cu o tubulara de 10 (parca !).
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • Greșit...

                          X52ph1 are 2 tipuri de plafon:
                          a- antena apropiată de parbriz, caz în care scoți microfonul din tavan și poți folosi o tubulară de 10mm

                          b- antenă depărtată de parbriz, caz în care dai jos plafoniera și poți folosi o tubulară de 10mm

                          99% ai rupt soclul
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Dar nu am umblat niciodata la antena de cand am masina, cum sa fi rupt soclul?

                            Comment


                            • Piciorul antenei e din zamac (îmbrăcat în plastic) de care ai prins cu surub piciorul antenei, dacă zona e "sudată" când miști antena sus / jos cedează din prindere și se mai ține în fir
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Hello, azi mergand, am avut 2 telefoane conectate in priza din fata intr-un incarcator care scotea 2.1A, am reusit sa ard priza fata din masina, cea din spate mergand daca pun incarcatorul in ea, aveti idee cum se scoate priza din fata? Trebuie desfacut tot tunelul median?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google