Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie imi convin de minune luminile diurne din simplul motiv ca am scapat de grija aprinderii luminilor de intalnire cand ies din localitate. Daca imi aduc aminte sa le aprind bine, daca nu, la fel de bine pentru ca legea ma obliga sa merg cu luminile de intalnire sau cu cele diurne.

    Comment


    • O sa ma adancesc putin in off-topicul despre lumini, dar e foarte important.

      Actorul James Dean a murit pentru ca un sofer a virat la stanga prin fata lui, sustinand apoi ca nu l-a vazut. Ancheta a demonstrat ca masina lui James Dean (argintie) era aproape invizibila in conditiile de lumina respective. E adevarat, era si o masina joasa, ceea nu se poate spune despre logan... dar luminile sunt bune, si nu consuma cine stie cat.

      Comment


      • Deci nu doar eu sunt "chior"!
        Se pare că aceste culori sunt cu probleme în trafic, dacă le pot numi așa.

        Cât despre "nu l-am văzut, asta e, dar îmi pare rău", se pare că la americani se scapă foarte ușor din cauză că avocatul apărării șoferului vinovat de moartea unor pietoni sau a unor participanți la trafic, invocă un caz celebru unde cremenalul a scăpat. Probabil cel în care a murit James Dean.

        ...și pentru când aveți timp:

        Povestea româncei ucise pe o trecere de pietoni din New York continuă să facă vâlvă în Statele Unite.

        Pe scurt din articol...

        “Dacă șoferul declară că nu a văzut victima, scuza lui este credibilă și plauzibilă în fața autorităților din New York.
        Potrivit legislației, o astfel de apărare este acceptată”, au scris americani pe StreetsBlog.org.
        Pe larg... în linkul de mai sus.

        Așa că dacă vă bate gândul să vizitați USA, beliți ochii (mă scuzați) cât cepele când traversați.
        Last edited by Catalin S.; 14 May 2018, 13:04.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Ce fraieri astia din UE cand au bagat obligativitatea DLR-ului. Ce n-au venit sa intrebe meseriasii din RO.
          P.S. Sunt excelente pe timp de zi...aproape ori ce masina devine vizibila...seara cand exista suficienta lumina sa mergi fara probleme...ziua cand este soare puternic etc

          Comment


          • Eu sunt pentru drl 100%.
            Chiar îmi plac...

            Comment


            • Originally posted by bolovan View Post
              Ce fraieri astia din UE cand au bagat obligativitatea DLR-ului. Ce n-au venit sa intrebe meseriasii din RO.
              P.S. Sunt excelente pe timp de zi...aproape ori ce masina devine vizibila...seara cand exista suficienta lumina sa mergi fara probleme...ziua cand este soare puternic etc
              Pe afară mai toate mașinile au DLR-uri.
              Iar cele care nu au, ori merg cu pozițiile aprinse ori sunt vândute la bulgari / samsari, de unde ajung în România.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • O intrebare pt cei care folosesc cruise control: voi unde tineti piciorul drept?Nu va e greu sa apasati frana cu el in caz de nevoie?

                Comment


                • Nep...nu este greu...il tin in apopiere de pedala de frana...si intr-o pozitie care sa-mi fie si comoda...dar sa si pot reactiona relativ.
                  Cam undeva intre pedala de acceleratie si frana...si la 5-10 cm de pedale. Imi pare comoda pozitia...si am reactie rapida.

                  Comment


                  • Originally posted by bolovan View Post
                    Ce fraieri astia din UE cand au bagat obligativitatea DLR-ului. Ce n-au venit sa intrebe meseriasii din RO.
                    P.S. Sunt excelente pe timp de zi...aproape ori ce masina devine vizibila...seara cand exista suficienta lumina sa mergi fara probleme...ziua cand este soare puternic etc

                    total de acord cu tine, eu merg 99.9% culuminile aprinse, dar nu in oras cand sunt 40 de grade si un soare arzator. In oras le folosesc doar cand este innorat... ploua... ninge... d astea uzuale.
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Am vazut destui oameni care nu aprind luminile in afara localitatii...asa ca...prefer sa nu le poti stinge. Oricum, este legislatie europeana...asa ca discutiile sunt fara rost!

                      Comment


                      • Buna seara. Am intrebat cu ceva zile in urma daca a mai fost cineva "invitat" de reprezentanta pentru resoftare calculator injectie motor 1.5 dci 90 cp. (motivul oficial scaderea noxelor) si daca e bine de facut aceasta modificare sau nu!
                        Multumesc!

                        Comment


                        • Originally posted by sebibv View Post
                          @Fanez: dar de ce vrei sa faci asta?
                          Cateodata pun contactul doar sa deschid/inchid geamurile si nu vreau sa se vada ca sunt in masina [emoji4] (vede sotia si ma suna sa urc mai repede [emoji23] ).

                          Comment


                          • In acest caz trebuie sa ii pui sotiei un comutator ).

                            Scuze dar nu m-am putut abtine .

                            Comment


                            • Originally posted by rstejar View Post
                              Buna seara. Am intrebat cu ceva zile in urma daca a mai fost cineva "invitat" de reprezentanta pentru resoftare calculator injectie motor 1.5 dci 90 cp. (motivul oficial scaderea noxelor) si daca e bine de facut aceasta modificare sau nu!
                              Multumesc!
                              Depinde doar de tine daca doresti sau nu aceasta resoftare. Teoretic va scadea putin performanta motorului (probabil nu cu mult) desi producatorul nu spune acest lucru in mod explicit.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Originally posted by sebibv View Post
                                In acest caz trebuie sa ii pui sotiei un comutator ).

                                Scuze dar nu m-am putut abtine .
                                Accept scuzele. Eu ti-am raspuns la intrebare, tu esti misogin. [emoji16]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google