Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar sunt curios ce alternative de resetare exista in afara de reprezentanta.
    Pt ca la un moment dat,daca nu il resetezi,se mai aprinde si un martor in bord. Ceea ce e enervant.

    Comment


    • Nu e deloc ciudat și Dacia nu te obliga sa mergi in reprezentanța ci la service. Poți să schimbi uleiul și la service-ul din cartier. Numai să aibă și calculator sa îți reseteze reminderul. Poți chiar să mergi și doar să plătești ștergerea reminderului...așa românește

      Comment


      • Masina mea ( martie 2017) a venit fara km pana la revizie, la primul drum la service ( revizie ) Dacoserv Militari mi-au activat si aceasta obtiune si cred ca acum pot sa resetez eu intervalul de service. Dar mai multe detalii pe maine cand am drum la t0rqemada. 20180610_114403-COLLAGE.jpg

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by catalin818 View Post
          Într-adevăr, e puțin ciudat. Sa zicem că acum , cat e în garanție, se merge cu mașina atunci când trebuie la revizii, in reprezentanța Dacia, insa ce se întâmplă după?!
          Cum zice și cyrusmddd, daca dorești să-ți schimbi uleiul singur, că nu e cine știe ce, cum se resetează acel reminder?
          La mine s-a resetat simplu din maneta nu trebuie niciun calculator.De fapt scrie si in manualul de utilizare la calculator de bord (4/6).
          "Reinitializare: pt a reinitializa autonomia pana la schimbul de ulei, apasati aproximativ 10 secunde fara intrerupere pe tasta de resetare a afisajului pana la afisarea continua a intervalului pana la schimb de ulei."

          Comment


          • Pai vezi ca astea de la 2017 - __ nu mai merg asa.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by sadicu View Post
              Nu e deloc ciudat și Dacia nu te obliga sa mergi in reprezentanța ci la service. Numai să aibă și calculator sa îți reseteze reminderul.
              Deci daca nu au si calculator sau au dar nu pot sterge reminderul, ajung tot in reprezentanta. Da...nu ma obliga, dar cumva ma fac sa ajung la ei.

              Comment


              • Buna seara. Nu stiu daca se incadreaza aici, dar am gasit un singur topic de prin 2014, asa ca am zis ca aici ar fi mi ok, daca nu, cu scuzele de rigoare o sa rog sa fie mutat.
                Intrebarea este: ce sunt furtunurile din poza? Au lichid de racire pe ele, din care se mai pierde pe la robinetul (sau ce e) din dreapta. Se schimba greu? Pare a fi un T de plastic acolo, iar lichidul curge pe la imbinarile lui cu furtunurile de cauciuc. Are cineva un cod de produs, eventual? Masina e Logan 2, 0,9tce, 2014.
                Multumesc mult.

                Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                Comment


                • Tur, retur spre calorifer. Garanție mai ai?
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Doar Dacia Extenso. E asa grav? [emoji16]

                    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                    Comment


                    • De asta, furtunul cu ventil:

                      furtun ieșire radia
                      924108330R
                      924109636R
                      50,78euro+tva

                      celălalt e 43,56euro+tva
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Aha... Multumesc. La care se adauga si completarea lichidului de racire... Da' asta deja e mizilic.
                        Capetele alea de furtun nu pot fi stranse cu niste coliere pana ajung eu la reprezentanta?

                        Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                        Comment


                        • Par a fi lipite (plastic pe plastic) iar orice interveție acolo se vede = CID(consumer induced damage)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Ok, mersi. O sa ma duc la reprezentanta. Sper sa nu faca galagie aia pe acolo... Acu' sa vad pe unde e contractul ala, scrie ceva de faptul ca ultima revizie nu am fcut-o la ei si pierd garantia cumva?

                            Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                            Comment


                            • Mda... Cam asa scrie...

                              Comment


                              • Asa stiam si eu, da' am ratacit contractul... Bafta mea, mai aveam vreo 6 luni de Extenso. M-a mancat in trei litere sa schimb placutele de frana singur...

                                Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google