Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Care este procedura pentru demontarea/montarea proiectoare/faruri ceata la gama stepway II cu ornament plastic argintiu mat (nu cromat)?"
    Se desfac suruburile celor doua triunghiuri (3 in dreapta, 2 in stanga) care completeaza inferior bara, apoi cele 4+2 suruburi pentru planul dintre cele doua triunghiuri. Se deconecteaza (sau extrage becul odata cu fisa) Proiectoarele ceata sunt prinse in doar 2 suruburi in diagonala. Montati proiectoarele noi refaceti contactele, dupa verificare functionare inchideti planurile demontate. Reglarea pozitiei se face, in dreapta prin orificiul oval prezent in triunghiul demontat, in stanga prin capacul cu clips al triunghiului.
    Spor!

    Comment


    • Stie cineva daca barele pentru portbagaj de pe logan 1 sunt compatibile pe logan 2 (2017)?
      Multumesc,

      Comment


      • Eu am avut bare pe un logan fabricatie 2005 si nu au mers puse pe cel fabricatie 2014. Erau mai lungi si nici nu pica bine pe capota sistemul de prindere.

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

        Comment


        • Multumesc de info!

          Comment


          • Originally posted by SilviuA View Post
            Salutare! Stie cineva cum se scoate bancheta din spate de tot? O ridic dar ramane prinsa de podea in 2 cleme...
            Multumesc
            Cu bancheta rabatată la 45 grade miști stanga-dreapta. Iese foarte usor ,balamalele sunt îmbinate.

            Comment


            • SL Plus 2017 din pacate nu are reglajul pe inaltime al centurilor de siguranta pentru locurile din fata. Aveti idee cam cat de mare e bataia de cap pentru a monta sistemul acela pe sina? Desi sunt destul de inalt, centura sta totusi prea sus si ma cam deranjeaza in zona gatului (si cred ca nici foarte sigur nu este acest aspect).

              Comment


              • Din câte am observat, pare că trebuie decupat acolo și nu știu dacă va mai arăta frumos după...
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Depinde cat de priceput este cel care decupeaza . Orice masina care are reglajul centurilor are un gol acolo pe care practic se plimba "scripetele". Si sincer prefer sa arate urat decat sa ma stranga de gat centura la un impact mai serios.

                  Comment


                  • Că tot vorbeam despre secretele SL Plus, dar la alt topic...

                    Ar fi culmea ca pe lângă alte chestii ascunse dar descoperite ulterior, să existe și scripete dar să nu știm noi!
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Daca va uitati sub volan sau bagati mana o sa realizati ca este golul unde ar fi trebuit sa fie parghia de la reglaj.

                      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Era vorba de reglajul centurilor nu al volanului.������

                        Comment


                        • E in regula. A pus punct propoziției unde trebuie.
                          Este o afirmație in urma unei constatări. Nu trebuie neapărat să fie în legătură cu alta.
                          Tot astfel, daca mă uit sub mașina sau bag mana, voi găsi golul unde trebuia să fie bara stabilizatoare.

                          Comment


                          • Asta numai dacă ne uităm sau băgăm mâna, altfel nu realizam niciodată.

                            Comment


                            • Deși se mai spune că Loganul este un fel de Clio, dar mai pentru România... și pentru că în trecut am avut un Renault și recunosc unele chestii pe Logan ca fiind preluate de acolo, hai să vă spun ce tocmai am pățit...

                              Mai devreme am băgat mâna în torpedo și surpriză, șoc și groază... nu era rece!

                              P.S. Ah, da... Nici bec nu era. Scuze pentru că am uitat să precizez și v-am indus în eroare.

                              *pamflet, sper că știți de glumă
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Știm, chiar nu trebuia menționat. De pe la #7686 am dat-o in pamflet, dar așa discret,
                                sa nu primim off-topic. Acum că ne-am deconspirat, e cazul sa ne oprim. Scuze.
                                Last edited by jr65; 25 June 2018, 18:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google