Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ledul de uși închise se stinge după 2 minute. Restul temporizărilor depind și de butonul ECO(cu eco sunt mai scurte)
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Apropos de baterii, vad ca se discuta diverse. In primul rand garantia la baterie este de 6 luni, nicidecum 3 ani cat are masina. Legat de becul din portbagaj la Logan intr-adevar se stinge probabil dupa 30 de minute, in schimb la Dusterul tatalui meu nu se stinge niciodata. Batran fiind de nou l-a lasat cu usile deschise ca vezi doamne se strica chederele (boala ce nu se vindeca) si a stricat bateria instant la masina, si daca esti fraier nici nu I-au schimbat-o pe garantie. Asa ca aviz amatorilor.

      Comment


      • Bateria are garantie 3 ani ca si masina, tatalui tau nu i-au schimbat-o pentru ca si-a batut joc de ea nu pentru ca era mai veche de 6 luni. Garantia e pentru defecte de fabricatie, nu pentru abuzuri.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Cine face diferenta intre abuzuri si defect de fabricatie ? Un dorel cumva ?
          Dorel merge cu un coniac sa vada diferenta mai bine ...

          Comment


          • Originally posted by bogdan_cr View Post
            Cine face diferenta intre abuzuri si defect de fabricatie ? Un dorel cumva ?
            Dorel merge cu un coniac sa vada diferenta mai bine ...
            Sunt total de acord! Te astepti la asa ceva indiferent de ce problema ai avea, la partea electrica este foarte greu de demonstrat a cui este vina, toti bagam la incarcat telef, tableta, ba o lampa portativa pe baterie, mai modificam ceva......o sa vada ca ai sch siguranta si gata este vina ta...
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • E destul de clar cred.
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Am inteles, "Dorel" nu stie romana, trebuie sa ma duc la el cu contractul de garantie tradus legalizat in engleza, germana, etc si sa bat cu pumnul in masa, sa dau telefoane pentru interventii de la "partid"....adica am vrut sa spun OPC....si altele. Uite asa omul isi face dusmani sau relatii de prietenie.... cu sponsorizari. Asta in legatura cu cazul de mai sus......nu se putea face simplu.....sch bat in garantie fara prea multe comentarii... o puneau pe cea veche la incarcat si o dadeau urmatorului..... dupa ce o verificau in prealabil.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • torquemada tu chiar nu ai nicio frana la a pune pe forum tot felul de documente?

                  Comment


                  • pai sa puna, de ce sa nu puna! daca sunt ...trebuie pus totul, bineinteles cu masurile de protectie (centura de castitate sau prezervativ....depinde cine ti-o...), traim vremuri tulburi.....luptam cu sistemul corupt de la noi care este mana in mana cu politica corporatista, si alte influente ce tin de razboiul economic.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by bogdan_cr View Post
                      Cine face diferenta intre abuzuri si defect de fabricatie ? Un dorel cumva ?
                      Dorel merge cu un coniac sa vada diferenta mai bine ...
                      Se numeste dacotec si de obicei e inginer. Mai are si un aparat smecher numit Midtronics, dar daca vii la receptie si zici ca ai lasat usile deshise consumand bateria, poate si receptionerul sa zica ca nu are a face cu garantia (si ala e destul de des inginer ).
                      torquemada, inscrisul ala mare cu renault Confidential nu te jeneaza? Si vezi ca omul mai sus zicea de un duster, nu de logan 2.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Adica nu sunt uscaturi in padure, totul pleaca de la bani....., in cat timp deconteaza Dacia o interventie pe garantie? Patronul reprezentantei vrea cash azi.... si cat mai mult....nu peste 3-6 luni, cu timp pierdut completand tot felul de hartii, rapoarte etc
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • @torquemada : ai tot suportul meu.

                          Respect

                          Comment


                          • Originally posted by Oti View Post
                            Adica nu sunt uscaturi in padure, totul pleaca de la bani....., in cat timp deconteaza Dacia o interventie pe garantie? Patronul reprezentantei vrea cash azi.... si cat mai mult....nu peste 3-6 luni, cu timp pierdut completand tot felul de hartii, rapoarte etc
                            O data pe luna primesc banii pe garantii.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • @einstein1984 Am lăsat deoparte partea cu seriile de fabricație, aia fiind sensibilă.

                              Duster sau Logan, dacă au bec în portbagaj, acesta trebuie temporizat( nu chior ca la Dacia 1310), explicația cu ușile pică, mai ales că becul de la portbagaj e în paralel cu plafoniera la cele 2 generații de Duster și la cele 3 de Logan.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • cand spui ceva rau de politisti, sar politistii pe tine, la fel cand spui de medici, profesori, etc toti isi apara breasla, eu sunt corect si spun: cand vad "verzisorii" ma transform si eu in "Dorel", masor cu "ultrascula" si gata ..... sunt ai mei....

                                Spun si eu: @torquemada: Multumesc, pentru tot ce faci! Respect!
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google