Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hai sa ne intelegem, una e un manual de reparatii sau o nota tehnica oarecare pe care oricum le gasesti pe net si alta e o nota tehnica de OTS pe care mai scrie si mare ca e confidentiala.
    lasand la o parte restul aspectelor discutate aici dintre care unele sunt juste.

    LE: mai ales in conditiile in care sunt convins ca forumul este monitorizat.
    Last edited by skd_ozenel; 15 October 2014, 11:16.

    Comment


    • Nu stiu daca locul este corect dar intreb aici. Vreau sa cumpar cauciucuri de iarna, jantele de tabla sunt cu cauciucuri 185/65/R15, ele vor urma sa fie puse pe alte jante corespunzatoare, pot pune cauciucuri de iarna mai late pe jantele de tabla?, stau in zona de munte, si din cand in cand fac partie primul. Am inteles ca latimea cauciucului cu cat este mai mare, iarna mergi mai bine. 80% din drumuri pe care voi merge vor fi comunale-judetene (o sa fiu dotat cu toate cele: lanturi, lopata, sac nisip, votca..., canistra benzina). Care este latimea maxima, fara sa influenteze prea mult comp masinii?
      Last edited by Oti; 15 October 2014, 11:31.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • @Oti Vezi aici


        @skd_ozenel
        E din dialogis, care oricum e cu cel puțin 2 versiuni sub cel oficial, deci ots-ul e deja înlocuit cu altele mai noi, plus că nu e complet.

        Probabil că vei scrie la fel și de cel(tot confidențial dar făcut public de Dacia - vezi recall-uri) pentru suporți spătar banchetă dokker/lodgy.
        Last edited by t0rquemada; 15 October 2014, 11:59.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • esti sigur ca NT de OTS e in dialogys?

          una e un OTS facut public si alta e unul care e privat. nu te mai justifica. esti ca pontalaul acum.

          minciuni, numai minciuni basiste, o aiureala de-a lui baselu.

          Comment


          • Tu acuma te iei de ce scrie in josul paginii ?

            "Tous les droits d’auteur sont réservés à Renault."

            Hai s-o vedem si p-asta, sa dea in judecata Reno forumul asta !
            Citi dintre noi avem licenta pentru widoz ? si ne-a dat in judecata usoft ???

            Comment


            • @skd_ozenel: Caută în
              \Dialogys\data\mrnt\en\d3k\chapitres\NTI-EN
              apoi comentează.

              Ai făcut la fel și cu integratul audio din medianav, tu ești deținătorul adevărului absolut, ăilalți sunt proști.
              Poate ești sub acoperire pentru Dacia, nu știu... zic și eu.
              Last edited by t0rquemada; 15 October 2014, 12:58.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Stop joc, miroase a benzina pe aici.... cine vine cu chibritul?.....Chiar la "acoperiti" m-am gandit si eu.....
                Am facut un top al cauciucurilor care se potrivesc dupa calculator, in functie de pretul minim.
                1. 185/65/R15 cauciucurile cu dim egale cu cele originale pret in jurul a 180 lei
                2. 195/65/R15 varianta cu pret minim in jurul a 180 lei sau
                3. 205/65/R15 cu pret minim in jurul a 230 lei sau
                4. 205/55/R15 cu pret minim in jurul a 250 lei

                Pana la urma daca chibzuiesc mai bine tot factorul "venit lunar" este criteriul principal, o diferenta de 1cm nu cred ca influenteaza foarte mult "navigarea prin zapada viscolita" si apoi daca vara politia romana nu acorda atentie dim. cauciucurilor, acum in sezon de iarna chiar la asta se uita.
                Multumesc pentru ajutor.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Oti, dacă ai de unde alege caută anvelopele de iarnă cu cel mai "agresiv" profil, în combinație cu ASR vei putea trece prin orice* iar dacă situația o impune - lanțuri.

                  *drumuri normale, cu ceva noroi/zăpadă, nu câmp/offroad.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Cauciucurile le iau de pe net, in buget max 1000lei, pana la urma preventia este mai importanta, am sa mai pun in trusa de siguranta o coarda de alpinism de 20m, si votca de rigoare pentru taranu care mana caii....
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      @Oti Vezi


                      @skd_ozenel
                      E din dialogis, care oricum e cu cel puțin 2 versiuni sub cel oficial, deci ots-ul e deja înlocuit cu altele mai noi, plus că nu e complet.

                      .
                      Dialogysul de pe torente e tot "furat".

                      @Dorele, vezi ca aia 10 mm in plus de latime de anvelopa care ii poti pune pe jantele de logan nu or sa faca absolut nici o diferenta la trecutul prin zapada afanata (nu asigura flotabilitate).
                      Last edited by einstein1984; 15 October 2014, 13:44. Reason: Automerged Doublepost
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • @ bogdan_cr: nu, ma refer la scrisul ala mare si bolduit sa il vada toti forumistii:
                        RENAULT CONFIDENTIAL
                        randul ala de deasupra modelelor de masini vizate.
                        ca idee incearca sa citesti mai cu atentie ce spun ceilalti. nu s-a legat nimeni de licenta de dialogys. eu si cu einstein ne legam de faptul ca ala e un document relativ secret.

                        @torquemada:
                        1. nu am la ce sa ma uit ca nu am dialogys, nici cu licenta, nici fara. oricum din cate vad referintele pe care le furnizezi sunt la zi...
                        prieteni dragi si competenti ca voi nu am mai vazut... iarasi aduceti in discutie puterea masurata pe iesire mai mare decat capacitatea sigurantei de pe alimentare?
                        cum mai incerca sa ma invete un baiat: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1043 ... ce tare si clar se aude la el atunci cand integratul a intrat in clip si scoate patrate din el???

                        pentru curiosi aici e toata discutia:


                        daca tot sapam sa scoatem la lumina mortii din gradina...sunteti in continuare convinsi de cei 240 W scosi pe iesire de integratul ala?
                        sau intre timp v-ati uitat la ce sigurante are un amplif auto de 240W ?

                        Comment


                        • cand ma duc la "Dorel" sa-mi rezolve problema, si sunt informat cat de cat, si asupra calitatii lucrarii, pretului, a implicatilor ce apar in functie de procedeul de constatare, individul devine foarte nervos, nu mai poate sa ia si pielea de pe mine si este frustrat. noroc cu NET-ul , toti suntem din ce in ce mai bine informati si putem alege. asta este puterea noastra dreptul de a alege.....
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Ai uitat de Cancels and replaces Technical Note No. 5053A dated APRIL 2014.
                            Discuția despre integrat a plecat de aici:

                            pretenas, nu a cerut nimeni hi-fi din echiparea stock. ca nu ai in ce. conserva zumzaie peste tot. si daca nu zumzaie fluiera vantul.
                            doar am intrebat ce integrat e. de aici ati inceput tu si alalalt fan a lu' dacia sa va ofuscati de zici ca sunteti actionari.
                            eu intrebam din curiozitate, sa vad ce minune de integrat e, poate luam o medianav de la cosmin sa imi pun pe L sau K90-ul personal.
                            era un text cu una ramona pe net. si o vorba turceasca.


                            asta după ce deja erau postate datele tehnice, încă de aici.

                            Și cu asta eu am încheiat subiectele ots și integrat.
                            Last edited by t0rquemada; 15 October 2014, 14:18.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • nu mi-ati raspuns la intrebare:
                              sunteti in continuare convinsi de cei 240 W scosi pe iesire de integratul ala?

                              Comment


                              • Nu va mai agitati atat - asta se intampla la toate amplificatoarele integrate: 4 x (max)64W, dar nu mai mult de 80W in total, la 18V, cu THD 10% si cu un semnal dreptunghiular de 2Vpp la intrare, la 25 grade celsius.

                                In realitate, la 13.8V, cu 0.5% THD, cu un semnal audio la intrare, la 120+ grade celsius, scoate 15-20W pe canal. Dar sunt aceeasi 15-20W din orice* player de pe piata.

                                Nu-s 240W, asa si? ideea e ca este ca la capitoul putere (ca de aici s-a plecat) este in rand cu ceea ce folosesc producatorii mari.

                                Daca vreti neaparat cifre, se poate masura puterea maxima: fara boxe, se pun 4 sarcini artificiale de R=4ohm, se aplica un semnal sinusoidal la intrare, se pune osciloscopul pe iesire, se da volumul in blana si se creste amplitudinea semnalului de intrare pana finalii intra in cliping (se distorsioneaza sinusoida de la iesire). Se mai reduce putin puterea sa dispara clipingul, se masoara amplitudinea U a sinusoidei de iesire, se calculeaza P=U*U/R

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google