Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi.
    my point. problema nu e ca sunt sau nu sunt.
    problema e ca unii te iau la bataie daca incerci sa le explici ca nu sunt. daca lor le zice mintea lor ca sunt, atunci asa e tata.... treaba ta, te risti sa incerci sa explici chestii asa "avansate"

    Comment


    • @skd_ozenel : torq a postat o nota tehnica galbena care nu e asa de secreta ca cele rosii, alea sint " strict secrete " , asa...

      Comment


      • Originally posted by skd_ozenel View Post

        daca tot sapam sa scoatem la lumina mortii din gradina...sunteti in continuare convinsi de cei 240 W scosi pe iesire de integratul ala?
        sau intre timp v-ati uitat la ce sigurante are un amplif auto de 240W ?
        De unde ai scos 240w ? Eu vorbeam de 4x45 (180w) Vad ca nici cu matematica nu le ai
        Si 2. Ai media-nav pe masina? Ai testat asa ceva? Sau iar vorbesti in necunostinta de cauza?
        My Ride sigpic

        Comment




        • hai sa reiau...
          la 4 ohmi, in clip daca stii ce e aia daca nu = square wave ai 40 W....adica la 40 W el deja scoate doar bucati de branza de oaie si arde difuzoarele ...
          la THD 0.5% ai 20 W....
          unde sunt cei 45021 W PMPO?
          baaa neeeneeeee......
          nu mai stiti cum sa o dati la intors...
          cand v-am spus ca e fix pix integratul ai sarit si m-ai facut in toate felurile ca e nemaivazut si nemaiauzit....si eu nu stiu nici electronica, nici electrotehnica nici matematic...
          ti-am demonstrat din cifre ca e fix identic cu orice altceva low end de pe piata.
          nu si nu, betmen, betmen...
          babaiatule ce oameni....
          da, am testat medianav cu mult inainte sa se lanseze lodgy.
          hai, mai ia-ma cu puterea muzicala care nu e acelasi lucru cu aia electrica sau cu puterile care nu se aduna ca nu e in punte



          @bogdan cr: mai sunt si alea albastre ;)
          Attached Files

          Comment


          • sa iti reamintesc:




            Originally posted by Madutzu25 View Post
            Sigur nu am facut electrotehnica cu acelasi profesor

            1. vorbim de putere nominala per canal, adica 4x45; nu se poate lega in punte sa insumezi puterea . Daca intelegeai ceva din fisa aia, vedeai ca 64w e calculat la 2 ohmi
            2. 15A x 14V = 210W ce ai scris tu inseamna puterea consumata (din alimentare) a aparatului; nu are nici o treaba cu puterea audio
            3. nu poti compara niciodata un amplificator de casa cu unul de masina; sunt gandite pentru spatii diferite, volum de acoperire diferit, tensiuni de alimentare diferite, etc.

            Ca sa-ti faci o idee: ampliful din casa scoate 6x150 W, la un current absorbit din retea de 16A

            Nu o lua ca pe o jicnire, insa colegii au dreptate: bati campii, si inca grav
            cu alte cuvinte aparatul suge din baterie 210W dar produce mai mult de atat. corigenta scrie pe tine.
            atat iti spun: suma intrarilor = suma iesirilor...

            te astept si cu alte jiCniri
            Last edited by skd_ozenel; 15 October 2014, 22:21.

            Comment


            • O intrebare:
              - am Sandero 2 Stepway. Ma bate vag un gand sa ii maresc ecartamentul. Trebuie distantiere sau distantatoare cum s-or numi? Daca da, in ce conditii si cam la ce buget sa ma astept? Multumesc!

              Comment


              • Ma ozenel tu esti un fel de Mr. K al electronicii
                My Ride sigpic

                Comment


                • @ndcg
                  da, doar ca
                  1. cel mai bine e sa umbli doar cu piese cat mai bune - nu te risti/joci
                  2. un set cu prindere dubla de la H&R care are si centrare pe butucul masinii si centrare pentru jante costa 110-117 E. nu stiu daca in set sunt doua sau 4 bucati.

                  mai departe te pot lamuri baietii care au experimentat cu asa ceva.
                  si pe mine ma batea gandul la asa ceva.

                  Comment


                  • Originally posted by ndcg View Post
                    O intrebare:
                    - am Sandero 2 Stepway. Ma bate vag un gand sa ii maresc ecartamentul. Trebuie distantiere sau distantatoare cum s-or numi? Daca da, in ce conditii si cam la ce buget sa ma astept? Multumesc!
                    De ce vrei sa maresti ecartamentul?
                    Nu e mai bine daca o cobori 4-5 cm si ii pui roti pe 17-18?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Madutzu25 View Post
                      Ma ozenel tu esti un fel de Mr. K al electronicii
                      Ce-ai bre cu mine?

                      Comment


                      • Hai bre ca nu a zis nimic de rau?
                        Ai devenit o vedeta a forumului.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by stoicanu View Post
                          De ce vrei sa maresti ecartamentul?
                          Nu e mai bine daca o cobori 4-5 cm si ii pui roti pe 17-18?
                          Si una si alta, ambele sint si mai bune combinate....Ecartament marit + garda la sol redusa + roti mai mari = asta e !

                          Si acum sa fac o gluma, amenda iei pentru toate trei una singura sau iei trei amenzi ? Talonu ti-l ridica o singura data ...Am spus in gluma, nu mai dati in mine !!!!!
                          Last edited by bogdan_cr; 16 October 2014, 16:34.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Ce-ai bre cu mine?
                            N-am nimic cu tine Mr. K, stai relax.
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Dacă mașina e dotată cu toate deflectoarele posibile:
                              Ecartament marit + garda la sol redusa + roti mai mari + deflectoare = probleme, garda la sol în anumite zone scade la 8cm, dar fiecare face ce vrea

                              @Stoicanu Ne poți spune cât te-au ajutat toate deflectoarele la consum?
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_cr View Post
                                Si una si alta, ambele sint si mai bune combinate....Ecartament marit + garda la sol redusa + roti mai mari = asta e !

                                Si acum sa fac o gluma, amenda iei pentru toate trei una singura sau iei trei amenzi ? Talonu ti-l ridica o singura data ...Am spus in gluma, nu mai dati in mine !!!!!
                                Depinde de noroc ;) eu merg cu roti pe 17 de 1 an, un gabor mi-a zis odata ca ce bine arata cu jantele alea

                                Originally posted by t0rquemada View Post
                                Dacă mașina e dotată cu toate deflectoarele posibile:
                                Ecartament marit + garda la sol redusa + roti mai mari + deflectoare = probleme, garda la sol în anumite zone scade la 8cm, dar fiecare face ce vrea

                                @Stoicanu Ne poți spune cât te-au ajutat toate deflectoarele la consum?
                                Si uite asa iarna se transforma in plug masina
                                Last edited by Madutzu25; 16 October 2014, 16:44. Reason: Automerged Doublepost
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google