Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt practic la a patra iarnă cu maşina din semnătură şi după cum se poate observa din poze, deflectorul de sub bara faţă este încă la locul lui.
    Pot afirma că este destul de flexibil, astfel încât să nu se desprindă la prima atingere. Acum dacă cineva "insistă" şi vrea cu tot dinadinsul să-l transforme în lamă de plug este strict problema lui.
    Attached Files

    Comment


    • @Ampt Nu era vorba de deflectorul de sub bară ci de cele din fața roților față și/sau cele din fața rezervorului pe care sigur le agăți iarna.

      poze prin amabilitatea lui stoicanu


      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Va-ti pus asa ceva, parca era o discutie...., ce avantaje sunt? sunt scumpe? se pot face artizanal? ceva dimensiuni? eu as folosi un cornier din plastic (PVC) de care prind cu popnituri (cu saibe) un cauciuc de 3-4mm (coala) decupat corespunzator - numai daca merita...

        PS
        Acum am vazut preturile la coduri......
        Last edited by Oti; 3 January 2015, 11:27.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Culmea e că deflectoarele față trebuiau montate doar pe Stepway, la restul se deflectorul de sub bara față și cele din fața rezervorului.
          Eu aici citisem şi despre deflectorul de sub bara faţă, despre celelalte nu pot comenta, întrucât la mine nu sunt montate pe maşină.

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            @Ampt Nu era vorba de deflectorul de sub bară ci de cele din fața roților față și/sau cele din fața rezervorului pe care sigur le agăți iarna.

            poze prin amabilitatea lui stoicanu


            eu ma referisem la acele aparatori din fata rotilor fata, precum in poze, dar ar fi utile si cele din fata rezervorului
            eu zic ca mai degraba as lovi mai des la borduri deflectorul de sub bara fata, pe care nu l voi monta

            Comment


            • Eu am montat deflectorul bara fata si cele din fata rotilor fata. Cred ca de cateva ori am atins si eu bordura cand am parcat prea in fata. Inca rezista la fata locului. In schimb cu zapada, acele deflectoare se comporta foarte bine, inca rezista, ce-i drept nu a fost zapada mai mare de 20 cm. Fata de iarna trecuta masina este mai curata, numai arunca mazga pe caroserie.

              Comment


              • Acele deflectoare sunt foarte flexibile aproape imposibil sa le spargi.
                La mine sunt la a 2a iarna si nu au nici o problema


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Maine fac si eu o poza si o sa o atasez aici.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Acele deflectoare sunt foarte flexibile aproape imposibil sa le spargi.
                    La mine sunt la a 2a iarna si nu au nici o problema


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    ma bucur sa aud ca acele deflectoare sunt flexibile, si nu sunt dintr un plastic casant
                    si aris86 imi confirma ca acestea rezista la zapada, asta era singura problema pe care o vedeam ,dupa montaj
                    Last edited by panselin4; 4 January 2015, 11:08.

                    Comment


                    • Cel de sub bară de la fosta masina nu a rezistat f mult la coltii unui caine...Altul nu am mai montat...
                      Last edited by micutzu666; 4 January 2015, 12:09.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Originally posted by vladovici View Post
                        Buna intrebarea, eu am laureat de 75 cai, si baterie de 60 amperi, rombat. Altii?
                        LAureate 0.9TCe Rombat 40 A

                        Comment


                        • eu am tot laureat, dar cel de 1.2 de 75 de cai, si am baterie rombat de 40 amperi, cam slaba zic eu, desi nu am avut nici o problema, dar cand o muri aceasta, as trece pe 50 de amperi macar, cred ca nu o sa fie nici o problema cu alternatorul

                          Comment


                          • Tot 40 si la mine,Sandero laureat 0.9.La fosta logan 1.2 ambiance tot de 40 era.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Aris, am vazut ca aparatorile de noroi fata sunt montate sub carenaj, ai verificat daca cei care au montat, au facut decupajul pentru scurgerea apei?, altfel se aduna mizeria in aripa, cand spalam masina apa curgea pe acolo cu un debit destul de mare. Trebuie sa fim atenti la detalii acolo apare rugina.....
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 5 January 2015, 10:58.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google