Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am lg2 fabricat 2014, cu baterie de 40 ah, si cu plafoniera cu 3 becuri, deci nu prea au legatura

    Comment


    • Cred ca ar trebui facut un topic separat in care fiecare sa punem poze cu dotarile masinii si data achizitiei (fabricatiei) , versiune...sa vedem mai bine diferentele dintre masini, este clar ca pun pe masina ce au in magazie la momentul acela, nu sta masina "pe banda" ca nu ai nu stiu ce oglinda, plafoniera...
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Sandero 2 laureate, fabricat octombrie 2013, plafoniera 3 becuri, cauciucuri goodyear, baterie 40 Ah.
        Eu am comandat masina in Bucuresti, in schimb o colega a comandat la Campina si i-a fost livrata cu cauciucuri Continental in aceeasi data cu a mea.

        Comment


        • stie cineva de cat sun boxele pe spate ma refer la diametru ...cum pe fata sunt pe 17, as vrea sa imi pun si pe spate dar nush de care sa iau, inca nu am demontat sa vad, dar banuiesc ca sunt de 13

          Comment


          • Fata - 16.5cm si spate - 13cm

            Comment


            • pe fata am de 17 si pune in loc de 50 de 40w, dar ma interesa sa pun si pe spate si nu stiam de cat e ca nu am demontat portiera!

              Comment


              • Gasesti pe aici informatii utile:
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Nu insistati cu calit sunetului (putere mare dif), portiera de dacia (logan/sandero2) este cea mai proasta incinta acustica, cand au proiectat masina nu au luat in calcul acest lucru, nu o sa poti antifona f bine, (cade portiera de pe masina din cauza greutatii sau rugineste din cauza lipsei ventilatiei), o sa vibreze tabla din cauza presiunii aerului, se va auzii de la prost la foarte prost. Mai bine mergeti pe varianta sa izolati fonic masina (sa nu patrunda zgomotul din ext spre int masinii) cu fonomin, o incinta acustica sub scaune si tun de bas in portbagaj pentru cei cu pretentii.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • vreau sa pun astea pe fata http://www.norauto.ro/catalog_produs...&data=boxe.xml ...cel mai ieftin pret de pe piata ...descrierea lor o gasesti aici http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-...lpine_SPG-17C2 ....scuze ca fac reclama vroiam doar o parere!

                    Comment


                    • Nu stiu cum se aud, ar trebui mers pe verificate, cauta un site unde sunt review-uri, dupa aceea cauta la modelul respectiv cel mai bun pret, nu intotdeuna ce e scump se aude bine si invers, eu am folosit pe masina (Matiz) 2 incinte inchise din plastic SONY 20-25W reali, 4ohmi, de provenienta TV (dezmembrari) puse sub scaune, se auzeau f bine pe un mp3 auto low cost. calculul unei incinte acustice este f complex, un difuzor prost (ieftin) se aude f bine intr-o boxa (incinta) bine facuta si un difuzor f bun se aude slab intr-o incinta prost facuta. in concluzie vezi cum cheltuiesti banii, nu fa experimente......
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by Tinuletz View Post
                        pe fata am de 17 si pune in loc de 50 de 40w, dar ma interesa sa pun si pe spate si nu stiam de cat e ca nu am demontat portiera!

                        pe fata ai 16.5
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_cj View Post
                          Fata - 16.5cm si spate - 13cm

                          corect! pe verificate, am desfacut portiera.......
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • 16.5 sau 17, tot aia e, ca se potrivesc la gauri ai reglajul care iti permite

                            Comment


                            • Parca nu se potrivea...depinde de difuzor, dai jos fata de portiera, si te convingi, era un site francez unde prezenta mai bine...folosea o flansa din placaj pentru adaptare, erau poze cu dimensiuni.
                              Last edited by Oti; 11 January 2015, 23:58.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Mulțumită nemților avem inele:
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google